Smůla na kapotě auta

Od: Datum: 28.11.12 20:58 odpovědí: 11 změna: 29.11.12 20:58

Dobrý večer, potřeboval bych poradit jak odstranit smůlu ze stromu na kapotě..Měl jsem zaparkované auto kousek od stromu a kapičky smůli se mi dostali na kapotu a chtěl bych to něják šetrně odstranit..

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 28.11.12 21:02

Líh nebo benzín naprosto stačí, lak nenaruší...

;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.11.12 21:03

Zkusil bych nějaký kvalitní autošampon. Já když jsem sundaval z masky olej z řepky, tak to trochu pomohlo, ale potom spíš pomohl čas...Myslím, že teď toho moc nezmůžete, ale až smůla zaschne, půjde to líp. Ale jen můj názor.

Od: ert*
Datum: 28.11.12 21:29

benzín

Datum: 28.11.12 23:39

Rozehřát místo fénem nebo kapotu motorem a s teplé kapoty teplou tekutou smůlu setřít hadrem s trochou benzínu nebo lihu.

Datum: 28.11.12 23:51

dobře to de terpentýnem i odlakovačem na nechty

Datum: 29.11.12 06:28

Jo to jo ;) Odlakovač na bázi acetonu. To bude super. Nechcete rovnou poradit odstraňovač starých nátěrů? Tím by to taky šlo i s lakem.
Líh úplně stačí ten laku neuškodí.

Od: asd*
Datum: 29.11.12 10:15

Prosím admina aby dal na Dabla pozor - buď je jen hloupej nebo úmyslně poradil odlakovač aby si někdo zničil lak...

Datum: 29.11.12 10:36

dnešní odlakovače se již nedělají na bázi acetonu http://www.alevne.com/osetruj…c-na-nehty-1000ml-p-1663.html

navíc pokud je lak kvalitní a aceton na lak nelejem po kýblech ale jen to lehce vemem hadrem tak to sním nic neudělá -vlastní skušenost

asi by si to někteří měli vyskoušet než začnou kritizovat ;)

Od: ladaadal*
Datum: 29.11.12 07:33

Dabel - taky by to mohlo jít, až začne mrznout a smůla ztvrdne bruskou nebo aspoň papírákem. Jak můžeš radit odlakovač, který ti naleptá lak?

Líh, benzín, lihobenzín. Pomůže to nahřátí. V žádném případě nic agresivního jako aceton, odlakovač či jiné chemikálie, okamžitě to je vidět a už to nic nesrovná.

Datum: 29.11.12 18:45

Ten odlakovač bych asi nepoužil, ale pokud máte původní vypalovaný lak, ublížit by neměl.

Od: tr
Datum: 29.11.12 20:58

Když už chemii, tak jedině benzín, ideálně technický, žednej odlakovač ani líh, odlakovač poruší lak, líh dělá fleky a ty nejdou pak odstranit.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.