Typový štítek automobilu

Od: Datum: 03.11.10 14:01 odpovědí: 8 změna: 04.09.14 20:18

Na STK mi dnes zjistili, že chybí typový štítek na mém automobilu VW Golf 3. Prohlídku neprovedli a doporučili mi abych si opatřil náhradní. Prosím o radu ví li někdo kam se mám obrátit kde potřebný štítek získám. Nemám představu kdo takovéto případy řeší. Děkuji za všechny odpovědi. soused

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ar*
Datum: 03.11.10 14:44

Budete se muset obrátit na zastoupení VW.

Ohodnoceno: 0x

Od: nespokojneyurednik
Datum: 03.11.10 14:46

buď najít ten původní, tento golf měl stoprocentně typový štítek z výroby, pak je otázkou, proč he dnes nemá, zda byl bourán a oprvován, nebo štítek někdo úmyslně odsttanil... jako majitel by jste to měl vědet, jinak se můžete obrátit na akreditovaného zástupce výrobce - VW, sídlícího v Praze, který Vám s nejvtší prvděpodobností sdělí, že výrobní -typový štítek na tento golf nezajišťuje...Nenenchte se odbýt po telefonu, idelální varianta by byla, kdyby Vám VW písemně potvrdil, že náhradní výrovní štítek na toto konkrétní auto vám nezajiští a že VW souhlasí s tím, aby jste si vozidlo opatřil jiným typovým štítkem, který si necháte vyrobit dle vlastního uvážení jinde...atd...typový štítek by měl obsahovat určité údaje, má mít předepsané rozměry atd, to řeší příslušné směrnice EU...pak by jste si nechal tento náhradní štítek vyrobený jinde a dodaný někým jiným než VW přidělat na karoserii ,na STK předložit písemné stanovisko VW a třeba i dokaldy od firmy, která náhradní štítk vyrobila, a nechal si potvrdir, že je auto opatřeno typovým štítkem náhradního provedení, na úřadu to pak necháze za 50,- Kč správní pollatek zapsat...

Bez typového štítku nedostanete TP

Datum: 03.11.10 15:04

jen tak na okraj-jedná se o typový(nevím jak u Golfa3,ale třeba na sloupku) anebo homologační(v motor.prostoru s VINem)-pokud homologační,tak je to trošku složitější,ale pokud to je typovka-tak buď sehnat na vrakáči-což bude nejjednodušší a nejlevnější,anebo pokud nebylo auto kupované jako nové u nás,vysvětlit pánům na STK,že do některých zemí koncern typové štítky ani z výroby nedával a že podstatný je homologační s VINem(VIN přesně ,krom jiného,udává typ karoserie,motoru atd.)...A pokud se nechcete nikde dohadovat-"okopírujte" ze stejného Golfíka údaje(ideál vyfotit,změřit vnější rozměry) a nechte si jej vyrazit,kdekoliv mají zhruba stejně velké raznice ...Anebo další způsob zalovit na fóru clubu VW Golf, a tam nadhodit dotaz ...

Od: nespokojenyurednik
Datum: 03.11.10 16:55

samozřejmě půjde o výrobní-typový štítek v motorovém prostoru, kde je uveden výrobce, číslo schválení a minimálně některé hmotnosti, kdyby to bylo tak jednoduché, tak by dotyčného nikdo nevyhodil z STK, nechápu jak s e může najednou štítek ztratit, s největší pravděpodobnsosí půjde o šikovně opravenou bouračku a slepenec několika aut nebo o čórku, golf se v minulosti masivně kradl, tazatel o tom, kam a proč se ztratil uvedený štítek takticky mlčí

Od: danw*
Datum: 03.11.10 21:38

Zdravím tuto zkušenost jsem už jednou měl.. bylo to u Aud A3.. Ti co psali ať se obrátíte na vw to je blbost.. tuhle věc oni už neřeší! A ani řešit nebudou.. prošel jsem dopravním inspektorátek technickou atd atd.. a nakonec mi řekli že si mám onen typový štítek nechat vyrobit normálně v reklamní agentuře.. když jim zavoláte oni už ví co mají udělat.. jen přijdete s velým technickým a oni vám ho udělají,poté si ho sám nalepíte tam kde má být nalepený a je hotovo... Ja jsem tohle absorvoval.. a bylo vše OK.. příjemný den..

Ohodnoceno: 2x

Od: nespokojenyurednik
Datum: 03.11.10 21:47

podívejte na odkaz, typový štítek jako originál za 650,- Kč

http://www.buchtara.cz/buchta…YROBNI-STITKY/65-2-VOLKSWAGEN

Od: guadalkanal
Datum: 04.09.14 17:50

Dobrý den,

čtyři roky stará otázka je pro mě náhle aktuální. VW Golf 3, chybí mi štítek a odbor dopravy to na mě odmítá napsat, i když mám evidenčku s výsledkem VYHOVUJE. Jen v poznámce je dopsáno - chybí štítek, a to jim jako důvod stačí. Štítek se nechá vyrobit, ano, ale jaké údaje na něj napsat? WIN, to je jasný. Na dalších řádcích jsou údaje na štítku Golfu z velkýho TP o hmotnostech (pravděpodobně). Ale co ty ostatní, to už je jedno? Díky za poznatky a přeji pěkný den.

Datum: 04.09.14 20:18

Najděte identické auto a údaje se štítku okopírujte!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.