Chyba v pojištění vozidla

Od: Datum: 03.02.14 08:59 odpovědí: 5 změna: 03.02.14 13:35

Dobrý den,při ukončení leasingu a sepsáním nové smlouvy na pojištění vozidla jsem propásl dva dni,kdy mé vozidlo nebylo pojištěné.Kde můžu tyto dva dni zaplatit,a nebo budu muset čekat ny výzvu od kanceláře pojistitelů?

Nikde jsem nenašel příspěvěk na toto téma.

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.14 09:21
avatar

Doplatil bych a to a je klid i když se zjevně jednalo o neúmyslnou chybu, ale na výzvu bych nečekal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jardach
Datum: 03.02.14 10:03

Jenže žádná pojišťovna zpětně nepojišťuje.Jedná se o záležitost starou necelý týden takže babo raď.Rád bych zaplatil ale není kam.Vypadá to,že budu muset čekat až se někdo o peníze ozve a zaplatit to i s pokutou.Snaha je ale systém tomu brání.

Od: pest®
Datum: 03.02.14 10:03
avatar

Ale jak to doplatit? Pojištovna pojistku zpětně uzavřít nemůže a podle ČKP je nuno počkat na dopis, zapltit z vlastní iniciativy, prý nelze. Takže bych nechal být, ono je třeba i naděje, že to leasing nezrušil přesně k datu, ale chíli po, že třeba vozidlo ani nepojištěno nebylo. Zkuste zadat SPZ sem http://www.bezpojisteni.cz/ov…zidlo-sjednano-povinne-ruceni a podívejte se na ty dva dny. (pokud měl leasing, jinou SPZ, tak zkuste tu starou)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.02.14 11:12
avatar

Jardo, jak správně píšete, nelze dodatečně, zpětně doplatit nějakou částku za pojištění. Ani čkp to nelze. Sice se již několik lidí pokusilo jim zaplatit částku, kterou si spočítali, přidali variabol dle r.č., ale jak to dopadlo po čase, nikdo neví.

U Vašich dvou dnů bych si nedělal starosti. Klidně se může stát, že čkp mávne rukou pro 100Kč, a půjde po jiném...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: asd*
Datum: 03.02.14 13:35

Nevěřim, že by ČKP mávla rukou nad 100,-Kč. Jde jim mimo jiné i o poplatky za vymáhání a jakýkoliv dluh se jim hodí.

Prokazatelně bych jim částku poslal s komentářem o jakou platbu jde a s identifikací SPZ a rodného čísla. Pokud se v budoucnu ozvou s vymáháním, tak jim odpovíte že už bylo zaplaceno a nemají co vymáhat, navíc od vás předem věděli o jakou platbu šlo. I když jsme v Kocourkově, tak vymoct poplatky za vymáhání, když už je částka zaplacená by neměli mít šanci. U našich soudů jsou ale možné i neuvěřitelné věci, jako např. teď to, že svědectví policajta nemůže být použito jako důkaz - na to zíram jak Alenka v říši divů...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.