Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Oprava sekacky

Od: sklar®
avatar sklar

zdravim jak by jste opravily elektrickou sekacku na boku je to uhnite, dat plech dovnitr a ven a stahnout šroubami? dekuji za radu. sekacka je jinak motorove v poradku skoda ji odepsat,


Oprava sekacky
Oprava sekacky #2
Oprava sekacky #3

 

8 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

1x
avatar juraja
Oškubal bych tu rez, začistil, natřel nějakým konzervačním přípravkem (barvou)
No a pak z obou stran kus plechu a duté nýty.(trhací)

 

asd1
hodnocení

0x
Stejně jak prahy na autě - shnily vyrezat, navarit nový plech a natřít (dobrá barva je Alkyton)
Nebo laminát..
Eeee, vždyť mu tam i řidítka levitujou ve vzduchu :) Jedině silnej plech s pořádaným presahem, nebo slabej na zakrytí a něčím silnějším vyztužit a chytit dál do zdravého.

 

hodnocení

0x
Sběrný dvůr, najít tam nějakou neshnilou nefunkční a udělat z nich jednu pěknou funkční.
Tohle je následek neudržby, nečištění po sekání, nánosy hnijícího špenátu zespoda vydrží vlhké celé měsíce, kolikrát i skoro nová sekačka zespoda prohnije durch. Pak to lidi patlají barvou zvrchu :) Nedávno jsem jednu cca ve stejným stavu vařil, ale jen proto, že byla zadarmo, malá lehká a s briggs motorem v nebývale skvělém stavu, takže se zalíbila malému, který si dal práci ten "papír" vyřezat akuflexou a "tati zavař to" :) . Pak to ještě zkrášlil sprejem a teď má svoji oblíbenou sekajdu. Ale jsou tyhle opravy časově nerentabilní, pokud teda nekdo neví, co s volným časem. Ono je to stejně většinou nahnilé už všude, jen v nějakém místě to už prolezlo skrz a jinde proleze za rok, nebo to začne praskat po obvodu a kolem motoru.

 

hodnocení

0x

Tohle je hodně špatný.

Když tam dáš plechy a stáhneš to šrouby, tak se pod ty plechy tuplovaně dostane vlhkost a shnije do ještě rychleji.

Jednoduchá cesta by byla: obejít sběrné dvory a opraváře sekaček a zeptat se, jestli nemají kryt stejné sekačky v lepším stavu.

Ta složitější varianta je: flexou vyřezat všechno rezavé až na zdravý silný plech, na který se dá svařovat. Pak vytvarovat opravné plechy a ty svařit s krytem sekačky. A nakonec všechno pořádně opatřit nátěrem proti korozi. A ještě musíš mít šikovnost, dobrou svářečku (CO-čko) a zkušenosti se svařováním tenkých plechů.

 

km
hodnocení

0x
ja vam rozumim, ale jedina efektovni cesta je koupit novou a tuhle zlikvidovat. vse ostatni bude drahe, komplikovane a dlouhodobe nefunkcni.
a sekacku pravidelne cistit, suchou cestou, a skladovat v suchu.
novou muzete vybrat s hlinikovym nebo plastovym sasi.

 

hodnocení

0x
Jde to vyvařit doma se zvytků plechu a sekačka stará 20 let bude makat dál ještě déle jak nová. Po sečení nikdy nemyji vodou, jen maximálně oškrábat velké škraloupy.
Oprava sekacky #4
Oprava sekacky #5

 

hodnocení

0x
Kdysi jsem podobně vyrezlou sekačku očisti, odrezil a vylaminoval. Je to víc jak 15 let a furt ok.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2026 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]