Přepis zděděného auta

Od: Datum: 06.11.12 14:50 odpovědí: 7 změna: 06.11.12 17:46

Ahoj, zdědil jsem po otci auto a čeká mě jeho přepsání. Auto má platnou STK i emise do roku 2014, pojištění končí v dubnu 2013. Jaký je postup? Stačí zajít na dopravní inspektorát a auto přepsat (co je potřeba sebou?) a poté hned na pojišťovnu a zřídit si nové pojištění na sebe? Díky

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 06.11.12 14:53

No hlavně si vzít ten papír o dědění! že jde o oprávněnou osobu.

Od: madfad
Datum: 06.11.12 14:59

Jasně, to vím a jinak OP, oba techničáky, STK + emise, zelenou kartu a to je vše? A někde jsem slyšel, že musí auto znovu projít nějakou kontrolou - STK nebo evidenční, teď nevím... Co je na tom pravdy?

Od: nu*
Datum: 06.11.12 15:49

auto ztotožnil státní orgán, tedy notář na základě usnesení soudu...pak EK nepotřebujete

Datum: 06.11.12 15:53

obávám se, že auto pojištěné nemáte. pojistka zanikla v den smrti vašeho otce. v pojistných podmínkách se určitě dočtete více. v této souvislosti vás obešle ČKP. . .

doplněno 06.11.12 16:33:

buss:

pokud bylo povinné ručení sjednáno na jméno otce, pak je téměř jisté, že pojistka v den smrti zanikla. já bych zítra utíkal uzavřít nové.

a pokud pojistná událost nastane. . . kdo jí nahlásí a bude uplatňovat plnění? zemřelý? to asi ne!

Datum: 06.11.12 16:24

Ne nezanikla. Já bych to nechal dojet do uplynutí doby, na kterou bylo pojištění odpovědnosti sjednáno. Když nenastane pojistná událost.

Od: madfad
Datum: 06.11.12 17:42

Po přepsání mám tedy zajít na pojišťovnu zařídit si nové povinné ručení. A co s tím starým, které končí až v dubnu 2013 a je u jiné pojišťovny než plánuji já nové? Musí se nějak odhlásit nebo končí automaticky po přepsání na nového majitele?

Datum: 06.11.12 17:46

Jako dědic je třeba to oznámit, viz zákon.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.