Sedák místo autosedačky

Od: odpovědí: 3 změna:
Prosím o radu, jak je to s používáním dětského sedáku místo autosedačky pro větší dítě. Lze sedák použít na předním sedadle? Pokud ano, jak je to s airbagem? Logicky sedák zvyšuje velikost malého jedince na velikost dospěláka, aby ho neuškrtil pás a airbag by měl být aktivní. Dítě na sedáku sedí ve stejné vzdálenosti od airbagu jako dospělák a havárie s ním udělá totéž - hodí ho na palubní desku nebo okno. Jedině airbag ho zastaví. Je to tak?
3 odpovědi na otázku

 

 


0x
Myslím, že dítě, které není dost velké, aby jezdilo bez sedáku, na předním sedadle sedět nesmí. Myslím, že musí být starší 12 let a vyšší než 150 cm.

No tohle právě už neplatí. Limity jsou 150 cm výšky a 36 kg váhy bez uvedení zda sedí vpředu nebo vzadu a bez uvedení věku.
Dívala jsem se na to, máte pravdu, a v zákoně je, že airbag se musí deaktivovat jen pokud dítě sedí čelem proti směru jízdy.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]