Nefunguje zadní odstřikovač na Fabii

Od: Datum: 06.11.12 09:04 odpovědí: 11 změna: 25.06.17 14:50
avatar

Dobráý den,mám dotaz,začaly před deseti dny první mrazíky a já měla v odstřikovačích ještě letní směs.takže mi odstřikovače zamrzly ale dlouhou jízdou začaly jít přední odstřikovače ale zadní ani náhodou.Rychle jsem dolila směs mínus 40 a již týden jezdím je i v noci nad nulou a zadní odstřikovač nejde a nejde.Motůrek je slyšet.Hledala jsem,kde je vzadu vstup odstřikovače ale já ho nenašla.Chtěla jsem ho propíchnout špendlíkem.Tak nevím,může mi někdo poradit.Nemůže to být v pojistkách?Koukala jsem i do kufru,jestli tam někudy neteče voda z odstřikovače ale nikde nic...Mám Fabii z roku 2004.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 06.11.12 10:32

když vycvaknete krycí plast z pátých dveří, uvidíte motůrek i hadičku, tu stáhněte z nátrubku a zkuste zapnout ostřikování, buď kapalina poteče nebo nepoteče, závada může být teoreticky v čerpadle které je ve spodní části nádobky na ostřikovací kapalinu, jedním směrem kapalinu tlačí, druhým ne...dostanete se k němu tak že sundáte plastové podkolí atd...sama si to stejěn neopravíte a tady ztácíte čas

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.12 11:50
avatar

děkuji za odpověď..na to bych si fakt sama netroufla..a zase s tím jít do servisu..to bych se nedoplatila.Jen nemůžu pochopit,kde je ten zadní odstřikovač?Nikde nevidím ani náznak toho,odkud ta kapalina jde ven..?Není to přímo ve stěrači?

Datum: 06.11.12 12:11

Ano, je - přimo na ose stěrače pod víčkem, které jde odklopit. Dle mého názoru mráz někde zapracoval - buď je něco s čerpadlem, praskla hadička nebo jednoduše vypadla z nějaké spojky a kapalina teče někam dovnitř motorového prostoru, pod auto nebo dovnitř pátých dveří.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.11.12 12:54
avatar

Díky za odpověď ,já si to myslela,ale tady jeden chytrák v práci mi radil,že je odstřikovač někde u brzdového světla...Zkusím poslední možnost ,propíchnout trysku špendlíkem a když to nepomůže ,tak bohužel do servisu..

Datum: 06.11.12 13:13
avatar
Ten chytrák měl pravdu, u některých Fábií je tryska ostřikovače nad oknem v brzdovém světle.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.12 13:10
avatar

Zkus drzet jakoze chces ostriknout zadni sklo , nech ti dele a pak poodjed. Pokud je kaluz pod prednim levym kolem ( od ridice) tak mas rozecvaknutou hadicku pod ridici jednotkou , pokud je kaluz dal vzadu tak je to rozecvaknute u zadnich dveri.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.11.12 17:02

přitom nezapomeň stěrač odklonit od skla,ať to nedřeš nasucho. Tipuju to, že to poteče vpčedu. Led ucpal hadičky a tlak vyvozený čerpadlem sesmekl hadičku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.12 07:17
avatar

Pánové děkuji všem za odpověď,podle vašich rad jsem zkusila pustit zadní stěrač na místě a opravdu to teklo vepředu,byla jenom vypadlá hadička.Teď už vše funguje jak máAle čekalo na mě pod kapotou překvapení:měla jsem tam kosti.Asi si je tam donesla kuna,potvora.

Od: petr125
Datum: 25.06.17 13:15
Poradí mi někdo jak vyměnit trysku zadního ostřikovače na Fabii I - 1,2 htp?
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.