Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

S motocyklem na Slovensko -co je vše potřeba?

Od: valero odpovědí: 5 změna:

Zdravím,

chtěl bych jet příští týden na motorce na Slovensko a chtěl bych se zeptat, jaké doklady nebo spíše co musím všechno u sebe mít?

Na netu jsem našel, že dálniční známku nepotřebuji. Dnes mě kámoš řekl, že potřebuji nějakou kartičku /nevím jakou/ a něco od pojištovny, kdybych tam prej náhodou něco udělal, tak abych to nemusel platit ze svý kapsy.

Každopádně se mě jedná co všechno potřebuji, abych nedostal blokovou pokutu v případě kontroly Slovenské Policie.

Děkuji

 

 

5 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

0x
avatar miramira

automobily musejí mít zelenou kartu (pojištění u pojišťovny=doklad o pov. ručení), formulář záznamu o nehodě a manuál na záchranu=první pomoc při nehodě. Myslim, že pro motorku by to mohlo platit taktéž. Ještě doplňuji, že pro OA je povinnost vézt ssebou takový počet vest jaký je počet pasažérů. U fakt motorky vestyfakt nevim. Dálniční poplatky v ČR a i SR pro motocykly nejsou, a asi i ostatních zemích EU.

valero
hodnocení

Máš mylné informace! Podle Vídeňské úmluvy by měla být povinná výbava podle země registrace vozidla. Povinnost nové výbavy autolékárničky mj. kartou první pomoci se vztahuje pouze na vozidla registrována na Slovensku, nikoliv na cizozemská vozidla užitá v mezinárodním provozu. Zelená karta je samozřejmost, protože už platí i u nás. Doplním, že ref. vestu musí mít každý, kdo vystupuje z vozidla za účelem poruchy,defektu,nehody...mimo obec!

jo jo,máte vlastně pravdu. Jen jestli jsou všichni Policisté na slovači také takto proškoleni. Souhlasím. *palec*

valero
hodnocení


Všem řidičům, kteří nesouhlasí s pokutou, kterou jim slovenští policisté ukládají, resp. kteří se domnívají, že se porušení pravidel, které jim slovenští policisté kladou za vinu, nedopustili, lze proto napříště doporučit, aby tuto skutečnost policistům na místě sdělili, včetně důvodů takového postupu, a blokovou pokutu na místě neplatili. Podobně jako v ČR totiž i podle slovenské úpravy platí, že přestupek nelze projednat v blokovém řízení, není-li obviněný ochotný pokutu zaplatit (§ 84 odst. 1 zákona o priestupkoch). V takovém případě musí být věc projednána ve standardním přestupkovém řízení, kde je dána možnost bránit se prostřednictvím opravných prostředků, včetně možnosti napadnout správní rozhodnutí soudní žalobou. Důležité je, že v takovém případě nemohou slovenští policisté přistoupit ani k zadržení řidičského průkazu, jak to vyplývá z § 71 odst. 1 zákona o cestnej premávke.
nu*

no a správní orgán SR se může pokusit obeslat občana ČR s výzvou aby se dostavil k projednání, respektive podání vysvětlení k přestupku, ten ale nemusí reagovat

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]