GE MONEY AUTO a.s.(zlodějina)

Od: Datum: 15.07.05 13:25 odpovědí: 35 změna: 19.06.14 17:03 zhlédnuto: 1.124x
Před pěti lety jsem si vzal na leasing nové auto u GE CAPITAL LEASING(dnes GE MONEY)a pravidelně měsíčně splácel částku 4800Kč.Nikdy jsem nevynechal!Příští měsíc mi má smlouva končit a jediné co v ní mám uvedeno je ,že na konci leasingu zaplatím 1000Kč navíc za odkup.Dnes mi ale přišla fektura na 3254Kč nedoplatku za pojištění odpovědnosti zpúsobené mot.vozidlem.Rozepsáno za rok2000 -117 Kč2001 - 132 Kč2001 -383 Kč2003 - 724 Kč2004 - 1236 Kč2005 -662 Kč.Za těch pět let jsem nikdy nezpůsobil ani jednu dopravní nehodu.Když jsem tam volal a ptal se co to má zanmenat nedokázal mi na to nikdo normálně odpovědět ale operátorka naznačila že pokud to do příštího měsíce neuhradím s autem se můžu rozloučit.Chci se zeptat, máte-li někdo podobnou zkušenost a je to normální?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.05 13:29
ja bych hned zaplatil a pak az resil, co to znamenat (tedy pokud neni faktura splatna az za mesic nebo tak). Protoze prijit o auto kvuli 3tis by se mi nechtelo... :(
Ohodnoceno: 0x

Od: al bunda*
Datum: 15.07.05 23:17

Naprostý souhlas. Přijít o auto kvůli třem tisícovkám by bylo poněkud nerozumné. Až budete vlastníkem vozu, pak to řešte třeba přes Občanské judo, ale až potom. tedy pokud nejste velká společnost, která má k dispozici armádu právníků. Ale to nejspíš nejste. Zkuste ještě www.pravni.steblo.cz, na těchto stránkách bývala právní poradna, ale netuším, zda ještě fungují.

Hodně zdaru.

Od: mil®
Datum: 16.07.05 09:08

Souhlasím s tím co radí předchozí. Zaplatit a pak se do nich dát. Tři tisíce není až tak velká suma vůči autu. Si v tom třeba mají nějakej binec, slušně řečeno. V nejlepším případě se spletli. Přečti si taky pořádně smlouvu, třeba tam je nejaká větička. Stalo se to už mockrát, že se přehlédla. Osobně bych potom do toho šel. Udělal dusno.

Pevné nervy*stop*.

Od: miljan*
Datum: 16.07.05 14:59
Musím se také přidat se svým souhlasem.

Od: zwiki*
Datum: 16.07.05 17:08
Poraď se s právníkem.Na internetu je poradna www.pravnisteblo.cz ale moc Ti asi nebude platná,rychlejší je dojít za právníkem.

Od: sam*
Datum: 06.08.05 23:13
Je to naprosto normální a logické. Leasingová společnost za Vás platila pojištění po celých pět let. Pojišťovna každý rok mění sazbu pojistného a leasingová společnost ho tudíž musí platit ve zvýšené sazbě za Vás. Pokud by to nevymáhala, zaplatila by na povinném ručení za Vás pojišťovně víc, než jste zaplatil za těch pět let vy. Chápu Vaše rozhořčení, ale sazby pojištění stanovuje pojišťovna dle pojistných průběhů. Viníkem cele situace je tedy vysoká nehodovost v ČR.

Datum: 19.06.14 17:03

Vysoká nehodovost? Spíše tunelování pojistného fondu podvodníky a lháři! A v neposlední řadě nehorázně vysoké platy a odměny manažerů pojišťovny:))

Ohodnoceno: 2x

Od: helenka*
Datum: 15.09.05 01:09
Tímto chci pouze říci, že GE Money Auto se chová ke svým zákazníkům jako ke kusu hadru a nevyjde jim vstříc ani v nejmenším. *stop*Nikdy více s GE Money Auto.*stop*

Od: topper*
Datum: 03.11.05 13:01
Ja mam s GE Money Auto taky hnusne zkusenosti, nejenze mi dali urok skoro 40% (spotrebitelsky uver), ale chteji po me i technicak, ve kterem jsem vlastnikem vozidla ja! Tak co to je?! Vse je samozrejme moje chyba, ze jsem to tem zlodejum podepsal!

Od: kiwita
Datum: 10.05.06 12:30

Toppere, ja presne tak. A kdyz jsem se chtela na infolince zeptat, co by se stalo, kdybych technicak (od SVEHO auta) neposlala, operatorka na me zacala jecet, ze to poslat musim:P, ale nic jsem se nedozvedela.

Jinak za auto v cene 85 tis. zaplatim asi 120, a to jeste nevim, co me ceka, az budu chtit predcasne splatit zbytek. Vrati mi vubec nekdo ten technicak?

Taky mi pripada, ze GE Money s nami zachazi, jako bychom nebyli zakaznici, ale dojne kravy.

Od: jack*
Datum: 09.11.05 14:05
mám podobnou zkušenost s touto leasingovkou ale potřeboval jsem to auto prodat tak jsem doplatil ty dva nebo tři tisíce co mi napsali, že dlužim a dál jsem to neřešil.Nevím jak ted ale já jsem to svoje auto přeplatil docela nehorázně no nic člověk se z chyb učí i účet jsem zrušil u toho peněžního ústavů.Možná by se měli podívat za hranice jak tam funguje bankovnictví to co si dovolej v ČR to si nedovolej nikde!

Od: frafra
Datum: 25.11.05 09:16
Musim si taky alespoň ulevit. Bral jsem si přes ně zhruba 60 tis. To jaká je to zlodějina mi došlo až příští den. Chtěl jsem tedy úvěr okamžitě ukončit a počítal jsem s nějakými poplatky - to jsem ale netušil, že jeden z těch poplatků je přes 20tis. za nějaké náklady třetích stran. A já debil si myslel že v dnešní době už něco takového není snad u tak známé společnosti ani možné...

Od: petr*
Datum: 29.11.05 20:18
Jsou to nehorázný sičaci a lumpove!Mám stejnou zkušenost s touto bandou.Předčasně jsem ukončil smlouvu auto přeplatil o 60% a v kalkulaci kterou mi zaslali zjistil že muj kamarád převlečená svině který mi ze známosti zařídil smlouvu.Si naučtoval provizi 20000kč! kterou mu leasingovka zaplatila a mě následně naučtovala jako náklady třetí straný.Dobrý ne?Tak se hodlam taky hádat a bít tohle nejde jen tak nechat,všem přeju hodně zdaru.

Od: mizuumi
Datum: 17.01.06 09:45

...mmmm...tak super...právě jsem se dostal do stejné situace...škoda, že jsem tuhle stránku neotevřel před 24 hodinami, nikdy bych do toho nešel...

ale oni maj štěstí, vždycky se najde dost lidí, kteří jim budou věřit...

Od: katya
Datum: 21.01.06 14:52
No to snad né!*nevi* ani se mi nechce věřit, když čtu všechny Vaše zkušenosti, můj muž před týdnem podepsal úvěrovou smlouvu na koupi ojetého vozu přímo u dealera Autobazar v Mostě, a půjčil si přes ně 79.000,-Kč, jenže si dole na stránce nevšiml, že měsiční splátka úvěru je 2.990,-Kč a to po dobu 60 měsíců, (pojištění má zvlášťb 560,-Měsíčně), takže samotný úvěr přeplatí o více něž 100%, vrátí jim totiž 179 400,-Kč. A věřte tomu nebo ne, nikdo nechce naši reklamaci řešit, Multiservis a bazar si nás pinkají a jeden to hází na druhého. Je to víc než lichva, operátoři na zákaznickým centru nejsou schopni něco vyřešit, jsou to cvičený opice bez mozku, jenže pravda je taková, že to manžel podepsal a tím je vše řečeno. Zatím bojuji, ale nemám pocit, že to lze vyhrát, nejdřív jsem si myslela, že je to administrativní chyba, ale jak tak koukám a sleduji to, tak to bude asi pravda a nám nezbyde nic jiného než to zaplatit. Možná by stálo za to spojit síly a bojovat společně, to je snad trestné, to co dělají a tak nechápu jak mohli získat ocenění, 3. nejlepší produkt na úvěrovém trhu!*cert*

Od: nicoll*
Datum: 15.02.06 11:19

Ano ano...je to asi tak 3 roky co jsme měli něco obdobného. Ale zaplatit jsme museli, jelikož přijít o auto jen kvůli ...a mám takový pocit, že to zrovinka dělala podobná častka kolem 3000,- No prostě ... Pořád je to stejné

Hodně zdaru

Nicoll

Od: rosťa
Datum: 27.02.06 13:21
Taky patřím k těm, co naletěli. Koupil jsem auto v AAA a půjčil si cca 150000,- . Splátka je asi 3900,- měsíčně po dobu 72 měsíců.Což když počítám, tak za auto, který stálo 168000,- zaplatím zhruba 280000,-*bzum*.Už dva roky mlátím hlavou o stůl, moje chyba.

Od: marka*
Datum: 02.03.06 13:52

Taky se řadím k nespokojeným klientům, za šrotové auto zaplatím navíc 53% a to na to v současné době nemám a vrátit jim to nemůžu a to mi jestě dnes zavolali, že za každý den prodlení mi napočítají penále 0,3%. Jsou to šmejdi. Dívala jsem se do smlouvy a nemám tam nic o tom, že nemám na splácení.

Znám ale i případ, kdy AAA jen aby prodalo auto je schopno jít na minimální přeplatek, takže při příštím nákupu aut váhejte, oni Vám půjdou se splátkou dolů, klidně v rozjednané smlouvě řekněte, že si to ještě rozmyslíte, jsou schopni Vám na vlastní náklady auto dovézt, klidně 100km.

Od: majka*
Datum: 20.04.06 16:04
ahoj rosto nejsi sam já ted taky lituji že jsem do toho šla

Od: ehud*
Datum: 27.02.06 14:06
Máte pravdu v tom,že je to trestné a navíc jsou v asosiaci,tak si zkuste ztěžovat přímo tam či se obraťte přímo na fin.arbitra p.Schlossberger.Adresu web snad získate po zadaní jména či ve zlatých stránkách v Praze a možná také ve slušné bance/ale v které tak to nevím/.Tak zatím hodně zdaru.:)

Datum: 23.02.06 18:50
Žádné auto nemam,ale s touto bankou mám jen zlé skušenosti.A to nejsem dlužník či cokoliv jiného.Poslat celou Money do pekla.V Americe by je za styl chování k nám hnaly,až do VIETNAMU.Ale jsme národ hlupáku a zabedněncu.Jediná rada je pojistit se DAS- PRÁVNÍ OCHRANY A TY VŠE vyřeší za vás a zdarma www.das.cz,tel 800105510.TAK HODNĚ ZDARU*cert*

Od: igy
Datum: 25.02.06 17:16
Zrovna mi také přišla faktura na doplacení pojistného. Jsou to svině zkurvené howgh.

Datum: 25.02.06 17:28
Jiné řešení,než-li kontaktovat dasku a uzavřít s nimi pojistku na rodinu a moto poj.Stojí to asi o pár kč navíc,ale jistota práví pomoci je jistá a hlavně je zdarma.!Když to bude nutné budou Vás zastupovat i u soudu a to vše zdarma,týká se to i odborných posudku.Zastupují i vaší rodinu.Hlavně co se týče banky vše zaplaťte a poté je zažalujte.ale co nejdříve se pojisťete.Snad jsem Vám trohu pomohl.Více to asi nepujde.Hezký den.

Datum: 26.02.06 14:01
Ono je to navíc s nimi komplikované v tom, že já jsem při uzavření smlouvy podepsal pojistnou smlouvu s pojišťovnou Zürich, která byla tehdy jejich partnerem. Asi po 2 letech to svévolně změnili na Generalli - bez toho aniž by mě informovali o tarifech Generalli. Takže já ani nevím jestli ten rozdíl vznikl díky zdražení pojistného nebo díky výměně pojišťovny. Navíc mě ani neinformovali v průběhu 5-ti let, že k nárůstu pojistného došlo, což měli a podle smlouvy se se mnou mohli dohodnout na zvýšení splátek. Teď mi měsíc před ukončením leasingu poslali fakturu na 5 500 Kč s výhružným dopisem, jestli nezaplatím tak ... atp. Ještě mají tu drzost mi nabízet své služby jako spokojenému zákazníkovi do budoucna. Od nich už ani koloběžku. Jsou to svině a opravdu pozor na ně.

Datum: 26.02.06 17:26
Rozumím vám,ale podívejte se na smlouvu podrobněji a zkuste najít odstavec o zdražení služeb či koef.nárust ohledně inflace.Pokud došlo k prodeji spol.,tak nově nabývajicí spol.je povinná dodržet smluv.podmínky.Jedna dobrá rada nic nestojí, ale je dobré využít.Proto zítra zkuste zavolat na dasku a optejte se na služby-či produkty které,jsou v současnosti nabízeny.Je jasné,že asi Vás po prav.stránce zastupovat nebudou,protože,poj.událost nastala již před uzavřením pojistky.Ale rádi Vám pomohou,své klienty nenechávají ve sračkách.Tak zdar a sílu.*smich**cert*

Datum: 28.02.06 09:13
Tu smlouvu jsem pročetl, oni operují tím, že tam v bodě 7.5 něco takového píší, což ale není pravda, je to jen jedna z variant. Navíc jsem měl pojištění uzavřené fixně pouze na první rok, ale ne na pět-podle smlouvy. Jenže oni mají v rukou velký TP od mého auta, takže já mám smůlu.

Datum: 28.02.06 09:25
NEJDŘÍVE MUSÍTE /BOHUŽEL /vše poplatit a potom rozjet protiakci!Jestli budete chtít tak potom si najměte advokáta a dle jeho názoru to vyřešte.Zkuste se také pozeptat na asosiaci pojišťoven a leasin.společností.Vše tedy kontakty by měly být na webu.

Od: karelc
Datum: 13.03.06 11:06

Dobrý den

Jak jsem se přesvědčil u mého posledního automobilu,který jsem si bral na splátky od GE MONEY auto u této společnosti je zřejmě normální úplně všechno.Udělají cokoli aby vydělali nějakou tu korunu.V květnu 2004 jsem si koupil prostřednictvým Ge money automobil,který jak se později zjistilo nesmí jezdit na pozemních komunikacích jelikož na něm byla udělaná nepovolená přestavba.Velký TP bylo na vůz sedan a já jsem měl fyzicky kombi.Při prodeji byli všechny smlouvy uzavřeny na vůz kombi včetně smlouvy o hav. pojištění.Auto stálo 450000.- a do dnešního dne splácím částku 14500.-přesto,že už rok auto nesmím používat.Společnost Ge money auto odmítá (přesto ,že ze smlouvy vyplývá povinnost skontrolovat veškeré doklady)nést jakoukoli zodpovědnost a při jakémkoli jednání s nimi je věc doslova nezajímá.Stejným způsobem se chová také Česká pojišťovna u které je auto pojištěné jak jsem psal rovněž na kombi.Myslím,že věděli obě tyto společnosti od začátku o co jde,protože měli k dispozici celou dobu prodeje veškeré papíry o vozidle,ale přesto smlouvy,které se mnou podepsali zní uplně na jiné auto než jsem koupil a to na sedan.Tyto dvě společnosti od této doby považuji za naprosto nedůvěryhodné ,kterým jde pouze o to vytahat z lidí co nejvíce peněz

Od: majka*
Datum: 20.04.06 16:01
ahoj hitmane,já mám taky auto od nich na leasing a chtěla jsem předčasně odstoupit od smlouvy ,protože jsem zjistila dost zavadnych chyb na autě ale až po delší době( což mi nebylo nic platne) a zjistila jsem že i když jsem měla již splaceno 2.5roku tak po mě chtěly větší cenu než za jakou jsme si ho pořizovaly čau

Od: mich
Datum: 21.04.06 10:26
Tak,to je celkem malý tunel.Já si vzal v roce 99 BMW za 580.000,- dal jsem 50% akont první spl.tedy 318.000,- (spl.byla 18.000,-Kč vč.všeho) splátek bylo 24 a posledních 12 měsíců pouze pojistka.V roce 2000 se nám narodila dvojčata a jedno dítě už jsme už měli a BMW se stalo malé,tak jsem koupil MB Viano.PO DOHODĚ s GE jsem auto vrátil s tím,že provedou vyrovnání.Do konce leasingu zůstávalo 11 splátek (=cca 180.000,-)Při předávání auta jejich"expert"odhadl auto na cca 390.000,-Kč.Z toho jsem čekal,že mi vrátí po odečtu svých poplatků cca 100.000,-Kč. OMYL! Musel jsem doplatit, na základě platebního rozkazu 138.000 právníka 42.000,- a žádné prosby ani nadávky nepomohly.Jsou to"BORCI"ale na každého jednou dojde.

Od: martin2003
Datum: 29.04.06 01:53
Jsou to opravdu zloději!já jsem si od nich vzal uver na auto ve výši 250 000,- s tím že uver doplatím co nejdřív až prodám svoje staré auto.Po měsíci a pul jsem požádal o předčasné doplacení uveru.Kdyz mi prisla kalkulace splaceni uverove smlouvy tak jsem nevěřil svým očím,za necelé dva měsíce si naučtovali navíc poplatek(náklady vynaložené na služby třetích stran) 82400,-!
Upozornuji ze jsem splnil všechny jejich podmínky a vse platil vcas. No.. vydělat za dva měsíce 82000,- tomu ja rikam lichva a to je snad trestné ne...

Od: pavlik*
Datum: 23.05.06 14:40

Vazeni, ja jsem tak rozhozeny s GE Money auto, ze nemam slov. Pred tremi lety jsem vzal auto na leasing za 150000,- zaplatil jsem za nej celkove 240000,- a protoze jsem zaplatil parkrat pozde, k tomu penale cca 15000,- To bych pochopil. Nicmene mesic pred koncem mi prisel papir se vsemi platbami a ze jeste existuje nejake penale, tak jsem vsechny uhradil cca 3800,- KC a 1000 za odkup (nevim za co) ale budiz. Cekam na papiry o ukonceni leasingu a porad nic, tak volam do spolecnosti. Uz ten jebly telefo jak ho nahravaj a ze pry kvuli zlepseni sluzeb, prehazovali si mne jeden dela to druhy ono, nikdo mi nebyl schopen vysvetlit jak je mozne ze mi poslali pair kde je jasne napsano co jsem jeste dluzil, ja to zaplatil a po mesici mi reknou ze je tam opet nova castka 3800 jako dalsi penale. od roku 1994 jsem mel auot 3 x na leasing, ale neco podobneho jsem nezazil. Moje rada zni, nikdy nic s money auto a ale ani money multiservis, u nich mam OK kartu a jsou to vydridusi, proste i za to ze jim poslu penize drive si nauctuji, je to hnus fijalovy.

Od: moooi
Datum: 26.05.06 12:45
Zdravím.Já sám osobně si myslím,že kdybych mohl ovlivnit prodej aut přes ge monez auto a prodej vozidel s aaa auto,tak bych obě fa smazal ze seznamu plátců DPH. AAA jsou podvodníc kterí udelají s totálky pojízdné auto,ge okrádá s pojištěním u generali.Já zaplatím 80tis za 5let na pjištění,a nemám s toho nic.banka ma 10% podíl na pojistné událisti,což znamená že s totálky bubu mít 25tis a zbytek stáhne banka.Jsou to zloději,akorád že jsme tak blbej národ,že každý o tom ví,ale každý naletí.

Datum: 26.05.06 13:04
Nene! Každý nenaletí! Až tak blbej národ zase nejsme! Je ale pravda, že určitá část naší společnosti je velice naivní*stop*

Od: bohouš*
Datum: 12.06.06 10:37
Situace je naprosto jasná. V době sepisování leasingové smlouvy se nabízí pevné(fixní) nebo pohyblivé (float) měsíční splátky u pov. ručení. Na dobu pěti let se však pevné nenabízí. Tzn., že leasingová smlouva byla sepsána s vědomím, že splátky Pov. ručení jsou měnné. Co to znamená? Splátková společnost není schopna na tak dlouhou dobu garantovat výši povinného ručení a v případě, kdy by se tyto min. splátky za pov. ručení zvedly (zákonem), tak společnost automaticky posílá fakturu na doplacení rozdílu pov. ručení. Ve vašem případě to bylo až na konci splácení po pěti letech. Co radím? Zaplatit, neboť určitě ve smlouvě máte splátky podepsané pohyblivé a svým podpisem jste to vzal na vědomí. Soudně si nepomůžete vůbec k ničemu. Příště je zapotřebí pročíst pečlivě smlouvu a na nejasnosti se prodejce zeptat. Bohouš - prodejce nových vozů*stop*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.