Nejste přihlášen/a.
Policia od toho da ruky prec a prehlasi to za obciansko pravny spor. Pani alebo jej priatel tiez teoreticky nemusia byt prvi majitelia. Ten, kto peniaze dostal, by ich mal poslat vam, inak je to bezdovodne obohatenie, ale tiez teoreticky nemusi mat kontakt na vas. Napr ja ked nieco predam cez bazar na internete, tak komunikaciu v mailoch hodim po predaji do kosa a automat ju po 30 dnoch maze.
Platí zásada, že ten, kdo se bezdůvodně obohatil, by měl ochuzenému veškerý majetkový prospěch vrátit.
Současný OZ v této souvislosti příliš nerozlišuje, zda se jedná o obohaceného v dobré či zlé víře, tedy zda obohacený věděl, že na plnění nemá spravedlivý nárok. I poctivý obohacený tak musí vydat (popř. nahradit) veškerý prospěch, který nabyl, a to bez ohledu na fakt, zda tímto prospěchem stále disponuje.
NOZ toto pravidlo pozměňuje, když uvádí, že poctivý obohacený musí vrátit prospěch pouze do té míry, v jaké jeho obohacení trvá v době, kdy ho o vrácení požádá ochuzený (§ 3000).
Tohle je bohužel častý problém. Reklamaci většinou prodejce vyřídí i druhému majiteli, ale pokud dojde na vrácení peněz, vrací se 1 majiteli, ten má smlouvu s obchodníkem. Paní by vám měla vrátit aspoň tu tisícovku, co jste ji za kameru zaplatil. Částku co dostala od obchodu z ní nedostanete. Asi nezbyde, než nad tím mávnout rukou, soudit se kvůli tisícovce je ztráta času. Napište ji mejl, že je vyčůraná zlodějka a pusťte to z hlavy.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.