Felicia - kdy se rozsype?

Od: Datum: 05.11.12 16:40 odpovědí: 19 změna: 05.11.12 21:57

Nazdar chlapi,

mám na Vás takovou otázku, mám doma feldu, motor 1.9D, jsem 1. majitel a mám nalítáno již rocných 600 000 km a ptám se Vás, kdy se to auto už sakra rozsype? Řekl jsem si totiž, že si koupím něco novějšího, ale až se tohle auto rozsype a ono pořád drží... sakra fix

Jezdí jako drak, na dálnici ustálených 130km/h není problém, z minulého týdne jsem u Sazka z ní na dálnici vytáhl 148 km/h, víc už holka nejela...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.11.12 16:42

Rozsype se, až se bude flákat údržba. Starý olej,koroze, a už to pojede... Co jí prodat?

Datum: 05.11.12 16:55

Jj, to by mohl být dobrý kousek. Ani to nevypadá, že má stočený tachometr. ;) Jiná auta mají najeté také +- tolik, ale na tachometru mají obvykle 119 000. *smich*

Od: felinka
Datum: 05.11.12 21:57

jjj, známej manželky v práci koupil Vw sharan rok 2001 (kupoval v roce 09) s najetými 149tkm po důchodci z německa,

po lustraci v aut. servisu se jednalo o firemní-montažní vozidlo s 480tkm ve skutečnosti a tak si známej koupil kupu keců za 300 hadrů

Datum: 05.11.12 21:54

Tu odvezu až na šrotoviště...

jinak ze zkušenosti ... mezi 340tkm a 520tkm ŽÁDNÁ ZÁVADA, jen měněn olej, rozvody a dolíváná nafta.

Datum: 05.11.12 17:04

Tak mi ji prodej za 10 pokud neni snilá tak 15 :D a ned si budeš moct koupit novejší :D ;) nicmene kámoš má zrovna 742 tisíc na tomto motoru ve felde a pořád jezdí a asi i bude jezdit :D ;)

Datum: 05.11.12 17:06

U feldy spíš záleží na stáří, než na ujetých kilometrech. Je to boj kilometry vs. rez ;)

Datum: 05.11.12 17:07

Skvěla odpoved ;)

Datum: 05.11.12 17:21

řekl bych že zvítězí rez pokud nebudete vyvařovat jak diví..

Datum: 05.11.12 17:48

no, tak moje felinka má umě tu nejlepší péči, olej měním co 8tkm (plná syn.), rozvody dle předpisů, stříkám ji každy podzim, všechny další předepsané úkony radši malinko v předstihu atd... je to moje milované a zároveň haněné auto,... před měsicem mi jeden ***** v X5 pocuchal 5-té dvěře, předjížděl jsem na dálnici fabku co tam jela jako hlemýžď asi ta 95km/h, vzadu "daleko" nikdo a tak hodím levý blinkr sešlápnu plyn a... kdese vzala tu se vzala bílá x5... no a tak jsem aspoň měl důvod k výměne dveři + nárezník... řidič to stihl ještě dost zpomalit...

foto před nehodou

Datum: 05.11.12 18:02

koukám, nemá náhodou plastová nadkolí (podběhy)? Pak to zhnije za hodně dlouho, dle takového stavu ;)

Datum: 05.11.12 18:26

Má. A těma to tam pohnije ještě rychleji.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.11.12 18:02

Moc hezká! Chlape, nechám si ji a vůbec neřeším ostatní věci! Ostatní Feldy mají 150tis a jsou shnilé a na odpis a tahle má 600tis a je jako z pásu! Važ si jí a hýčkej si ji!

Datum: 05.11.12 17:54

Ptáte se na motor nebo na auto? :-D Motor vydrží miliony, ale kastle se musí udržovat proti korozi. Takže motor vydrží ještě hafo, kastle, pokud budete flákat údržbu, dva roky, možná míň. Ale je to rarita, klobouk dolů! ;) Být Vámi, tak si ji nechám a jsem hrdý!

Datum: 05.11.12 18:35

Jj-fakt vypadá hodně zachovale(gratuluju)-a k tomu "něco lepšího"-novější auta(předpokládám,že i nadále nafta) po zhruba roce 2000 výroby, jsou už jen souborem náhradních dílů(jak s radostí píše nu) s minimální životností(většinou tak okolo té záruky-u VW tak ty dva tři roky a pak to začne...) splnující i ty nejnesmyslnější "ekonormy"-ovšemu už na úkor techniky,resp.technologie-a to je špatně-počínaje EGR ventil,konče FAP,DPF(neboli "skvělá vychytávka" filtr pevn.částic),nemluvě o "úsporách" automobilek-takže je to všechno na hranici(materiálově,technologicky)-prostě dnešní nadprodukce výrobků automobilek i odporuje tomu,aby auta něco vydržela-naopak,automobilky potřebují prodávat,bez ohledu na cokoli...

Datum: 05.11.12 18:58

ano, ano, ano... kamarád má Volkswagen Passat 2.0 TDI r. 2011 a v záručních opravách bylo vyměněno za 80tis. Kč dílů! a to má nalítáno jen něco málo přes 80tis km.

jinak pod plastama ošetřeno, vyvařeno, a naneseno pořádně antikorozní barvou... jinak z historie...rok 2010, chorvatsko, 4lidi, plnej kufr, rakev na střeše,... a na dálnici do kopečka jsme předjížděli nová auta Fabka 1,2HTP, ale i třeba Feldu 1.6 a co nutno říct, jim už to něják nechtělo jet, no prostě měli tendenci se s náma honit, ale naše felda do kopečka jele jako divá táhla jako...1999 na dálnici v Německu rychlostní rekord s větrem v zádech (kufru) 173km/h... od koupě si vedu přesnou spotřebu paliva a průměrná spotřeba vychází na 5,46, nutno dodat 50%město a to se s feldou moc neloudám... nejnižší naměřená spotřeba (stejná pumpa, stejný stojan, do prvního cvaknutí) je 3,73l/100 km!, teda bylo ji dosaženo mimo město, rychlostí okolo 60km...jinak jen za palivo jsem za 16 roků skoro 1 OOO OOO Kč, do servisu (pneu, opravy, provozní věci mimo nafty cca 300 tis.

Datum: 05.11.12 18:45

Tu Feldu Vám upřímně závidím, a pokud jezdí jak má bez poruch a jízdními vlastnosti Vám stačí, určitě bych se jí nezbavoval :)

Máme doma Feldu 1.6 z roku 98, nalítáno třetinu toho co Vy a začíná kvést docela dost :( předtím jsme měli Favorita, motorově naprosto super, bez závad, ale musel pryč právě kvůli korozi, kdy už to opravdu nebylo bezpečné (nešlo jen o lemy blatníků, ale především o uhnívající uložení tlumičů)

Datum: 05.11.12 18:53

A stopětka pořád drží Miki?

Datum: 05.11.12 19:02

ta zatím jo :) uvidíme, jak si poradí v březnu s technickou, každopádně na minulou byla řádně připravovaná, tak snad nebude problém :)

Datum: 05.11.12 21:11

Tak pokud nepotřebuješ něco většího,tak bych to neměnil.dle fota supr stav a jak už někdo psal,dnešní motory jsou přeplněné elektronikou a všelijakýma hovadinama,jen aby splňovaly nesmyslné normy,to vše na úkor výkonu a hlavně spotřeby.Dobře seřízená Š 120 mi jezdila pod 6l/100km,s autem,co teď mám (Octavia 1.4/90kW) se stěží dostanu na 5,7l/100km,jenže mezi těmito dvěma auty je rozdíl 30 let,žejo

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.