Denni sviceni vs parkovačky

Od: Datum: 03.02.14 06:34 odpovědí: 6 změna: 03.02.14 18:14

Dobry den mam zapojene deni sviceni na Dacia Logan ale kdyz rozsvitim parkovacky tak sviti stale deni sviceni jak docilit toho aby deni sviceni zhaslo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 03.02.14 07:13

Nejlépe správným zapojením světel.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.02.14 07:49

vypíná/spíná to relé zapojené přes parkovačky (nebo co chcete). Jednoduše řečeno pokud jde proud do parkovaček relé vypne/sepne a obráceně.

Ohodnoceno: 0x

Od: robrell*
Datum: 03.02.14 09:24

pravděpodobně máte špatně zapojené denní svícení. dva dráty červený, slabší a silnější. Ten silnější jde od + pólu baterie, další modrý jde na kostru, a třetí tedy slabší červený jde do světel.

Vy máte určitě tento slabší do světel, zapojený na hlavní světlo, ale měl by být zapojen na parkovačku. Protože, když zapnete parkovačky, tak by mělo sepnout relé a denní by měly zhasnout. Když rozsvítíte hlavní světla tak parkovačka svítí s nimi a proto denní by nemělo svítit. Jakmile zapnete klíček do zapalování do první polohy, aniž by jste nastartovali, tak denní se mají rozsvítit. Baterii to neškodí, protože denní světla jsou LED a mají tudíž neznatelný odběr. cca max do 20W což je stejné jako zapnutí všech čtyř světel parkovaček, která jsou po 5W.

Ohodnoceno: 2x

Od: buss®
Datum: 03.02.14 11:10

Je třeba říct, zda jste si to DS koupil kompletní s relé a zapojil kde to má být. Jinak přepínat ručně, což je špatně.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.02.14 11:33

Ruční přepínání denního svícení je samozřejmě špatně.Já jsem před časem koupil DS bez relátka,ale homologované a vyřešil jsem to tak,že jeden drát (plusový) jsem zapojil přes pojistku na palivové čerpadlo a mínusový drát na přívod parkovaček.Funguje to tak jak má,po nastartování motoru se rozsvítí DS a po zapnutí parkovačky nebo hlavních světel DS zhasnou.Schválně nepíši o třetím drátu,protože žádný není.

Ohodnoceno: 3x

Od: martinnn
Datum: 03.02.14 18:14

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.