Nejste přihlášen/a.
Když jezdíte, tak musíte chodit na pravidelné školení. Tam Vám vysvětlí všechny možnosti, jak dělit přestávky, jak musí být nejmenší přestávka.
Doporučuji zastavit na větším parkovišti, poptat se kolegů, jak to dělají oni, popřípadě zastavit u celníků, ty taky rádi poradí. V autoškole na školení míváme specialistu z CSPSD a ten ukazuje možnosti a taky fígle, některé ale nedoporučuje, páč oni již vědí, jak je odhalit.
Jak píše Gene, jsou to pokuty jak pro Vás, tak i pro provozovatele, který je bude vymáhat i po Vás. Příklad, řidič jen na kolečko, ale nepředložil celníkům kartu a on dostal 3000Kč, firma šla do správního řízení se sankcí až 250.000Kč. Napoprvé jsem to uhádal jen na 5 tisíc. Z protekce.
Milane,poučenie na druhý krát. V mojej bývalej firme si vedenie dalo všetky poučenia podpísať vodičmi. Ak to niekto porušil,tak to išlo na jeho triko.
To ale nepomůže, páč já to dokládal i 4dny starým školením. Několikastránkový dopis z krajského úřadu sdělil, že zaměstnavatel porušil povinnost, ble, ble, ble, (skoro celá stránka), kontrolovat řidiče. Tím porušil...
Firma se nemůže podepsáním čehokolik zbavit právní odpovědnosti. To samé je u vážení vozidel.
A nemá ho náhodou kontrolovať,čo sa týka digitálnych kariet každých 28 dní? Firma predsa nemôže za to,že niekto poruší pracovnú disciplínu pykať. Predstavte si,že by toto uplatnili pri alkohole,Veď by firmy zanikli skôr ako pri corone 19..
Preštudujte si poriadne AETR. Digitálny tachograf si sám spočítava jazdu,prestávky,inú činnosť,vy si to už len klikaním na tlačítka zobrazujete,prípadne si vytlačite výpis. O tých 9 hodinách,čo píšete je skrátený odpočínok,ktorý budete musieť aj tak nahradiť. Správne by ste mali oddychovať 11 hodín.
V tom nariadení je jedná pasáž,ktorá píše,že počet hodín vo výkone nemá prekročiť zákonom stanovený počet hodín dlžky pracovného času stanoveného zákonníkom práce danej krajiny. Toto nik nedodržuje a nepočul som,aby aj niekto dostal za to pokutu.
Podotýkám, že AETR se tomu říká ze setrvačnosti, ve skutečnosti se jedná o Nařízení Evropského parlamentu a rady (ES) č. 561/2006. AETR sice taky platí, ale vztahuje se výhradně na země mimo EU, které tuto dohodu podepsaly.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.