Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, před nějakou dobou sem bohužel řídil pod vlivem. Vše se řešilo jako spáchání trestného činu tzn 1 a více promile. Po nějaké době řešení u policie a později předání k soudu mi přišel dopis. V něm je doba po jakou nemohu řídit a odnětí svobody resp. jen podmínka. Ale nikde neni uvedeno jak velkou pokutu platím (jsem student). To přijde zvlášť? Nevíte někdo? díky za odpověď
Jsem z toho nějaká rozčarovaná Bydlíme u nonstopu a skřípění brzd, lítání do zatáček bez ohledu na to, jestli tam někdo může jít, lítání v protisměru.. Dokonce jsem byla svědkem toho, když nějakej borec zacouval lidem naproti přes plot až na zahradu kde si hrálo malý dítě (dostal přes papulu od táty toho dítěte,ještě než přijela policie a moc prosil, aby jí někdo zavolal
).. Sotva se to motá z hospody, ale jde to k autu
. Hraje se tu po posilnění alkoholem ruská ruleta- pro ty co nevědí= auto z vedlejší ulice prosviští přes hlavní, v místech, kde to auto nemáte šanci vidět.
Výsledek? Podmínka bez mastné pokuty, no to mě podrž. Podmínka je malina, stačí si pamatovat,že nesmím ožralej sednout za volant. Pokuta je horší, to už si musím utrhnout od h.by, abych to splatil. Pardon, no to jsem vytočená, TOHLE JE KONEEEC
Možná jsem to špatně pochopil, takže pro spřesnění mi přišlo: Obžaloba, Trestní příkaz. Takže mě ještě čeká hlavní líčení? A tam se teprve rozhodne?
soudy rozhodují i zkráceně bez hlavního líčení, je to jakási výjimka ze složitých procesních pravidel, samosoudce vydá trestní příkaz pokud dospěje k závěru že skutková podstata byla jasně a nezvratně naplněna - prokázána a není nutné ústní projednávání, tedy už žádné další líčení nebude.Zákon stanoví náležitosti, které musí trestní příkaz obsahovat. Je to označení soudu, který trestní příkaz vydal, den a místo vydání trestního příkazu, označení obviněného, dále výrok o vině a o uloženém trestu, v případě, že byl řádně uplatněn nárok na náhradu škody, obsahuje trestní příkaz i výrok o náhradě škody. V neposlední řadě musí trestní příkaz obsahovat i poučení o právu podat odpor.
Odpor je zvláštním opravným prostředkem proti trestnímu příkazu, který jsou oprávněni podat obviněný, osoby, které jsou oprávněny podat v prospěch obviněného odvolání a státní zástupce. K podání odporu je určena lhůta osmi dnů od jeho doručení, přičemž osobám, které mohou podat odvolání ve prospěch obviněného a to s výjimkou státního zástupce, lhůta končí týmž dnem jako obviněnému Odpor se podává u soudu, který trestní příkaz vydal.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.