Jízda autem po Praze, parkování.

Od: odpovědí: 5 změna:

Zdravím, má cenu vzít auto do prahy? Jak je to s parkováním? Chtěl bych se tam projet a zajet třeba i mimo Prahu. Hlavně mi jde o to jestli se tam vyplatí parkovat někde aspoň trochu v centru. Samozřejmě nejsem z Prahy ani okolí, takže jsem jakoby nějaký návštěvník.


doplněno 31.07.20 11:21:

Kolik by mě třeba vyšlo kdybych chtěl stát někde třeba 8h denně třeba na dvou na třech místech, vždy tak hodka tam dvě tam atp.

5 odpovědí na otázku

 

 


1x
avatar magdon

Většina pražských čtvrtí má "modré zóny", určené pouze pro parkování rezidentů příslušných obvodů (tam bych parkování nedoporučoval, mohlo by Vás to přijít dost draho). V těchto zónách sice mohou na některých místech parkovat i ostatní, ale v době od 8:00 do 20:00 za to musí platit. Na všech těchto místech jsou dostupné parkovací automaty s jednoduchou obsluhou. Podle atraktivity místa (centrum, blízkost metra...) se ceny pohybují od 10 do 40 (60?) Kč za každou započatou hodinu. Těch pár míst, kde je dosud parkování volné, je spíš na periferii a bývají beznadějně plná. Na okraji Prahy jsou časově omezená odstavná parkoviště, ale přes den taky asi moc velká šance nebude. Ceny na těchhle parkovištích neznám, jen vím, že je to levnější, když pro další cestu použijete MHD. Jak to prokážete ovšem netuším.

Pokud hodláte po Praze (zvlášť v centru) jezdit ve špičce (7:00 - 11:00, 14:00 - 17:00), připravte se na to, že parkoviště potřebovat stejně nebudete, protože většinu dne strávíte v kolonách.

 


0x
Kdyz nenapisete kam presne chcete jet a kdy, tezko radit. Jsou mista, kde se da zaparkovat zdarma, levne, draze nebo taky vubec. Stejne tak v nekterou dobu projedete bez problemu, ve spickach muzete stat hodinu v kolone.

 


0x
A jak jste na tom s řízením? Nejsem moc dobrá řidička, ale mám řidičák z Prahy a téměř denně řídím v tom největším provozu. Barranďák, Blanka, Svatovítská, Kulaťák. A na chatě na Vysočině mi říkají sousedi, jak jsem dobrá, protože oni by do Prahy nedojeli, oni nejsou schopni dojet a řídit ani v Brně. A co je horší, poslouchala jsem v hospodě chlapy, od poslechu kamioňáci a oni říkali no ty vole v Praze, tam bych řidičák dělat nechtěl.

 


0x
avatar maverick
Teda zrovna v centru hledat parkovani je nic moc. Hotely resim s parkovanim a jinak zasadne P+R parkoviste. Pak metro a mhd obecne.
tsk-praha.cz/...

 


0x
avatar bimbam

Už jsem v Praze dlouho nebyla. Já tam přijíždím vlakem, děti mě čekají u nádraží Libeň. Vždycky tam zatím místečko k zaparkování našly.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]