Jaký olej. Filtr fabia 1.4mpi

Od: odpovědí: 10 změna:
Ahoj, je jedno jestli mann filtr nebo bosch nebo prvovyroba škoda?
Teď tam mám mann
Jaký jsou v tom vlastně rozdíly :D
Díky
10 odpovědí na otázku

2x

je to absolutně jedno...co mi daj v mototechně..to tam dám..to je takový spotřební zboží, že to se mění furt a nemá cenu se tím zabývat

Souhlasím. Používám převážně UFI a nikdy jsem si nevšiml, že by se to projevilo negativně na motoru. Nájezdy přes 300 tis., nejvíce 450 tis.

Bavíme se o filtrech pro Fabii. Tedy plechový hrnek se zpětnou klapkou a obtokem. Zrovna Fabie má v budíkách el. zpoždění kontrolky, ale třeba U Felicie je reakce vidět okamžitě ze spínače čidla tlaku oleje na žárovičku kontrolky mazání. UFI a AQ zkutečně padá olej zpět do vany a nedrží v mazacím kanálu. Kontrolka zhasne sekundu až dvě po nastartování. MANN a Bosch zhasne hned. Vyzkoušeno.

Pokud je to jen papírová vložka, tak tam se to opravdu spíš nepozná.

Gumídku, k čemu je to dobré běžnému spotřebiteli? K ničemu! Laboratorní testy možná rozdíly prokážou, ale běžný řidič v běžném provozu pozná úplné kulové.

Jen poznámku k tomu MANNu Made in South Afrika. Myslíš, že je horší, než MANNy Made in Germany? Já o tom dost pochybuji.

0x
Ja kvúli ceně davam Bosch a bez problémú
Osobně myslim že rozdíl je akorat v ceně

0x

K vůli kvalitě dávám MANN.

Ale třeba u Forda jsem se setkal, že palivový filtr MANN je vyroben south Africa!

Rozdíl je ve zpracování, jakým způsobem je vložka uzavřena, jakou má propustnoat papír, jak kvalitně je slícován zpětný ventil.

Vyhněte se obloukem UFI,AQ,VIKA a podobné šmejdy.

0x

U hodně laciných filtrů no name jsem se setkal s tím že filtr pouštěl olej zpátky. Kontrolka po nastartování klidně 3 sekundy svítila než se motor dotlakoval. U výše jmenovaných je to jedno,kvalita u všech je ucházející

Tak objednám bosh na ten rok a pak třeba Mann :D TO by šlo ne? Děkuju za vysvětlení pánové

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]