Kolik stojí havarijní pojištění?

Od: odpovědí: 11 změna:

Dobrý den, nevíte někdo, kolik stojí cca havarijní pojištění? Plánujeme koupi nového auta, které bychom si chtěli nechat havarijně pojistit. Doposud jsme vždycky měli staré auto, které jsme takto nepojišťovali.

Máme představu - Hyundai Tuscon 430 tis. Kč, rok výroby 2018, motor 1,6. 10 let bez nehody.

Hledala jsem na internetu nějakou kalkulačku, ale všude chtějí vyplnit kontakt a já nechci, aby mi nějaký pojišťovák volal. Opravdu vůbec netuším, kolik to stojí, tak chci mít pro začátek alespoň nějakou představu.

Děkuji.

11 odpovědí na otázku

 

 


3x
avatar milancukrar

Doporučil bych si nechat předložit několik návrhů od různých makléřů. srovnávačů a pojišťoven, přebrat se nabídkami, pak jednat o dalších možnostěch na snížení ceny, zaškrtat vše co (ne)chcete, (sklo, vandal, počasí, třeba i letící popelnice ve větru, pak i výši spoluúčasti při plnění.

Několik hodin tomu věnovat a říkat si, toto ano, toto ne. Pak se rozhodnout.

Osobně jsem měl havarijně pojištěné vozidlo jen jednou, když jsem jel poprvé do ciziny. Pojistka jen na 30 dní. Jezdím přes 40 let a někdy jsem nepotřeboval havarijní pojištění. Kolik jsem ušetřil, netučím.

Vám přeji, abyste nikdy nepotřeboval(a) havarijko.

 


0x

srovnavac.cz/... zde si zadejte, žádný kontakt se nevyplňuje.


Super, děkuji.

Nesmysl, srovnávač nemůže zohlednit různé možnosti. Já například vím, že když u některých pojišťoven klientovi navrhnu kvalitnější povinné, tak mu pak mohu dát vyšší slevu na havarijní. A protože je havarijní většinou dražší, tak je to ve výsledku levnější. Nevěřím, že by to laik mohl naKliknout tak aby to měl optimální.

Havarijko je navíc mnohem lepší na eventuelní jednání o nadstandartní slevě, u čistého povinného jsou ceny tak sešroubované dolů, že většinou není kam uhnout.

 


0x
Pojistky havarijní a povinné ručení na Tucsona kupovaného jako nové auto v roce 2018 za 530.000,- byly celkem necelých 11.000,- Pojištěno v tom bylo úplně vše, včetně půjčení náhradního auta v případě poruchy nebo nehody, čelního skla atd. Tak něco odečtěte za starší vůz a dostanete se pod deset...

 


0x
avatar libor007
Položte si otázku, jestli se vám havarijko vůbec vyplatí - je to minimálně 10.000 ročně. Říkáte, že chcete pojistit zánovní auto. Ale když ho dáte do servisu po nehodě, zaplatíte stejnou dardu, jako za to starší, které jste pojištěné neměli(možná jen některé díly budou malinko levnější). Takže myšlenka pojištění auta pouze kvůli jeho "novotě" nemá žádné racionální opodstatnění.

V případě nějaké drobnější kolize se havarijko asi nevyplatí, ale zase si říkám, že kdyby mělo jít (nedej bože) o něco většího...?

10 táců to být nemusí, záleží na hodnotě auta. Já mám momentálně starší auto za cca 4000. Hodně to záleží na hodnotě vozu, jeho typu, bonusech a spoluúčasti. A pak taky na šikovnosti toho, kdo to sjednává.

Velmi dobře pro starší vozy vychází poslední dobou ČSOB, je tam navíc to, že pokud vozidlo svěříš smluvnímu servisu (a to nejsou žádné drahé superservisy), tak ti klesne spoluúčast na cca 2000Kč.

Vzhledem k tomu, že u moderního auta jen jedno světlo stojí 50 tisíc a víc, má HAV opodstatnění už při pouhém lehkém střetu se srnkou.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]