Rm 125 nechyta a nedrží volnobeh

Od: odpovědí: 4 změna:
Zdravim mám dotaz. Mám Suzuki rm 125 2005, dnes při ježdění asi po 15 minutách začalo mlátit v motoru tak jsem zastavil aby jsem si to poslechl a ubral plyn tak to chciplo. Zkusil jsem ji nakopnout nechytla,před jízdou chytla na poprvé. Jde jenom roztlacit nejdřív vystřelí do výfuku a pak chytne. A trvá ji déle než se dostane do privery. Aby nechcipla tak pořad musím přidávat plyn. Svíčka dává normálně jisku a vzduchový filtr čistý. Nemate s tím někdo zkusenost?Díky moc za odpověď
4 odpovědi na otázku

2x

Vypadá to na ojnici.Buď je vyjetá na dole,nebo na pístním čepu.Určitě to nestartuj,uděláš si víc škody.Vytáhni svíčku,strč si něco do válce,ať se dotkneš pístu,dej píst do horní úvratě a pohýbej rukou magnetem doleva a doprava.Pokud budeš hýbat a píst bude stát,je uložení ojnice ko.Motor rozebrat..

0x

Nejdříve se zaměř na palivo, jestli je čerstvé a jestli je tam vše to, co tam má být (správný olej a jeho naředění, příp. aditiva). Zkus jestli stéká palivo do "karburátoru" z nádrže -odpojit hadičku u karburátoru. Další by bylo vyčistit "karburátor", palivo je dnes samá řepka, která ucpe/přicpe menší dírky. Dále: Svíčka venku jiskru dávat může, ale namontovaná uvnitř už jiskru nehodí nebo hodí slabou. Zkus vyměnit za novou (předepsanou výrobcem a ne nějakou čínu za stovku nebo z jiné motorky a samozřejmě na VYCHLADLÉM MOTORU ! ). Jestli je tam svíce origo, může být na konci života. Jinak další by mohlo být něco se "zapalovací cívkou"+ kablík ke svíčce. Typuji buď přicpané sítko paliva či trysky karburace řepkou nebo jiným bordelem.

To nemá s benzínem a svíčkou,nic společného.Přečti si pořádně dotaz.

S benzinem to mozna ma spolecnou absenci oleje, pokud v tom zacalo mlatit ...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]