Jak nastavit rozvody Ford Focus r.v.2000

Od: odpovědí: 18 změna:
Dobrý den chtěl bych udělat na focusu rozvody tzv doma na koleni (motor zetec-se, 1.6, 16v, 74kw(100koní)) a chtěl bych se zeptat někoho kdo má zkušenosti na postup nebo na co se mám připravit. Díky za odpovědi.
18 odpovědí na otázku

0x

Nutné přípravky = trn na aretaci kliky, pravítko na vačky. Na řemenici nový šroub a správně utáhnout (to je naprosto zásadní - řemenice nemá pero a drží jen třením). Velice často i v servisu nastaví rozvody blbě, příznaky jsou mimo jiné kolísání otáček kolem 2200 při postupným přidávání plynu na volnoběh... Nebo taky potkan *smich* Komplet sada na rozvody i s vodní pumpou asi 1500,- (INA, Dolz, Gates..), Tyhle rozvody nejsou jednoduché a snadno se zmrší...

PS: před FL měl rozvody problémový a časko skočily..

Jj o aretačních přípravcích vím a rozvodak INA taky mám ale nechci si ukousnout moc velký sousto naposled jsem to delal na htp ale to je nejlehčí co může být jinak nevíte co bylo příčinou že skočily a u FL už tak moc ne?

Novější má o kladku míň, změna přelom roku 98/99

0x

Já bych to radši nechal na servisu a měl to za 4 tisíce i se zárukou.

Do servisu by to tahal každej druhej ale ono je to svým způsobem jednoduché jde jen o to nastavit vačkovou/ové hřídele vůči klice akorát u některých aut je to trochu peprnější jako třeba u focuse

0x

Já bych se do toho nepouštěl. Tedy ne bez pravítka na vačky a šroubu na kliku.

Ty krááááso... Cos to vyhrabal?!

Pro mě taky aktuální téma, tak jsem to očumoval, ale nevím, zda si i já sám trofnu, když není péro a kolík. Hlavně při dotažení nebo povolení na klice. Vačky mě neznérvozňují vůbec .

Jestli si to budeš dělat doma tak potom napiš jak si dopadl a co te pri tom nas*alo ať vím na čem stojím

0x

Přípravky a pořádně utáhni kliku...práce na 2,5 hodiny

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]