Ventilátor a redukce

Od: odpovědí: 8 změna:

Dobrý den. Chtěl bych si koupit malý ventilátor připojení do auta 12v na ochlazení vzduchu. Existuje redukce kabel a bych mohl připojit ventilátor do usb k počítači? Děkuji.

8 odpovědí na otázku

 

 


4x

Pleteš dvě věci dohromady.

Malý ventilátor do auta na 12V si můžeš koupit.

USB port má napětí pouze 5V, takže na něm ti ventilátor fungovat nebude.

Pokud to chceš připojovat ke stolnímu počítači, pak je nejjednodušší připojit si autozásuvku do počítače na žlutý kabel (to je +12V) a černý kabel (to je 0V).

Pokud to chceš k notebooku, tak tam bys to napětí 12V musel někde najít.

(A vzduch se dá ochladit jedině pomocí klimatizace. Použitím ventilátoru vzduch pouze rozproudíš, ale teplota vzduchu se nezmění. Pocitově se ti může zdát proudící vzduch chladnější, ale je to jenom pocit.)

Máš pravdu předsedooo *smich* *palec*

 


1x
Ventilator zadny vzduch neochlazuje. Rozfoukava ten puvodni.

 


0x
avatar dabel
Myslíš toto?
wish.com/...

 


0x

To čo chcete spraviť je nezmysel. Usb port má 5V a nieje ani stavaný na taký odber ampérov ako ma ten ventilátor a je ešte k tomu na 12 V. To by sa musel požiť menič napätia s nejasným výsledkom.

Co to meleš? Kolik má podle tebe ventilátor od počítače odběr? USB dává od 500mA a s klidem 2A a ventílátorky od počítače žerou (mám tu Noctuu 12cm) 0,10A

vasil - jenže tazatel nechce nikam připojovat ventilátor od počítače, naopak chce 12V ventilátor, určený k připojení do zásuvky v autě připojit k počítači.

 


0x

Ventilátory v autěch vemou i 15A, když protahují vzduch přes výměník, filtr kabiny nebo klapky.

Ty ventilátorky na palubku možná v USB pojedou, ale je to riziko na odpálení USB portu. Ta USB standartně dodávají 0,5A.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]