Použité tažné - možné používat?

Od: odpovědí: 19 změna:
Dobrý den,
chtěl bych se poradit, je možné koupit si ze staršího auta použité tažné zařízení a namontovat si ho na své auto?
Děkuji
19 odpovědí na otázku

 

 


3x
avatar dabel
Ano je to možné ale na to abys ho přihlásil potřebuješ mít papir tkzv.typový list tažného zařízení a pokud si ho namontuješ sám musíš na stk kde ti to zkouknou a daj protokol o správné montáži a zapojení pak to teprv pude na dopravce dopsat do velkého a malého TP

Ono také stačí TP z auta ze kterého bylo demontováno se zápisem o demontáži na dopsání do TP-ORV vozidla na které se montuje.,musí to být ale stejný typ a asi i motorizace.

 


0x
avatar ferax

Zajímavé pojednání na toto téma. Zde.

 


Taková otázka: když bych si koupil starší TZ a namontoval ho bez toho, že by bylo zapsáno v TP? Já ho využiji jen tak 2x do roka.
Nebo jak to udělat?

Je zcela lhostejné, jestli TZ budete používat denně, nebo jestli ho třeba nepoužijete nikdy. Pokud ho máte na autě, musí být zapsáno v TP!


A když bych ho před technickou sundal?
Při dopravní běžné kontrole sebou nemusím vozit velký TP a v malém to zapsané není?
V malím tp je záznam o TZ taky takže při kontrole jak si všimnou máš problém

 


0x

Je potřeba brát v potaz to, že auta co jsou z fabriky dodávána s tažným mají občas i nějaké úpravy navíc... například mají pevnější některé součásti zadní nápravy, nebo odolnější spojku. Tyhle vychytávky samozřejmě při dodatečné montáži nezískáte, takže to může mít negativní dopad na opotřebení auta.

Po této stránce jsou opatřena všechna auta (99%) z fabriky. Proto mají údaje v tp o váze přívěsů i když závěs nemají. To 1% je třeba Tesla nebo Lamborghiny a podobné úlety.

 


Dobrý den,
pořád nevím jestli by šlo použít TZ ze staršího stejného auta z vrakoviště.
Šlo by pak zapsat do TP když od něho nebudu mít žádné papíry?
Děkuji

musí být schváleno, pokuid k němi neí doklad ani obal, měl by nekdo identifikovat podle výrobního štítku a nějaké homologační nznačky...měl by stačit protkol z STK v rozsahu montáže TZ, kde by technik tu homologaci uvedl do protokolu

Na doklad ani obal se nehraje.

Důležitý je typový list.

 

Nebo TP z vozidla kde se záznamem o demontáži předmětného TZ.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]