Podvedený řidič

Od: Datum: 05.11.12 08:30 odpovědí: 8 změna: 05.11.12 19:19

Přeji Vám dobrý den.

Prosím Vás o radu,nebo odborný názor.

V lednu loňského roku jsem zakoupil za hotové nové auto zn.Hyundai i20.

Na faktuře je auto zapsáno jako "Provedení i20/2011 auto jsem zaplatil a převzal.

Po delším čase jsem si povšiml štítek na vnitřním prahu auta,kde jsou vyraženy různé údaje o autě z výroby.

Je tam také datum výroby auta a ten uvádí datum výroby 11/2007

Pro mne ro znamená,že jsem koupil čtyři roky staré auto.

Pokud se jedná o provoz auta jsem s ním spokojen.Cítím se však podveden.Pokud bych to auto dnes chtěl prodat,nedostal bych za něj více než 80.000,-Kč

Co se stím dá dělat?

Bojovat o slevu na ceně,nebo výměnu auta?

Děkuji Vám předem za radu.

Pavol Berky

Drnovice č.567

683 04 Drnov

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jajiceka
Datum: 05.11.12 08:40

A co máte napsáno v TP? Jako celek to auto bylo nejspíše smontováno v 2011, ale ten prah, nebo ta část, kde je ten štítek třeba dřív. I když v dnešní době se vyrábí spíš stylem ,,Just in time, kde žádné sklady zásob dílů nebývají, tak nevim.

Od: luke237
Datum: 05.11.12 08:53

Taky se priznam, ze mi pripada divne, ze by auto nekde sedelo 3 ROKY, nez bylo prodano (11/2007 - 1/2011).

Datum: 05.11.12 08:55

Dival jsi se na Internetu, jak vypada i20 vyrobene v 11/2007 a i20 vyrobene v kolem 12/201-1/2011. Treba v te dobe prodelalo facelift nebo do nej zacaly montovat navic (standardne ABS, nejake extra airbagy apod.)

Od: nu*
Datum: 05.11.12 09:11

za blbost se platí, rok výroby se dá u většiny značek určit podle čísla VIN, jeden znak v daném pořtadí zprava zkontrolujete dle tabulky a budete mít jasno...jinak na každém plastu z vnitřní strany, na oknech, pásech atd jsou kódy roku výroby

Od: nu*
Datum: 05.11.12 10:01

odborný názor podá soud, ale nedávno soud řešil případ kdy bylo ve faktuře napsáno fabia rok výroby 2010 ale skutečností bylo o rok starší auto a žalobkyně to nykonec proto bazarui vyhrála

Datum: 05.11.12 10:27

Nemuze ten tvuj rok 2007 byt jenom "modelovy rok"?
Zkus si take dekodovat svuj VIN a z toho si zjistis nektere dalsi udaje: Hyundai VIN Decoder, Hyundai VIN Wiki, Hyundai VIN (PDF), Google Hyundai VIN decoder, ...

Datum: 05.11.12 10:30

Nebo sem posli svuj VIN (bez poslednich 6 cisel) a my se ti po tom podivame.

Datum: 05.11.12 19:19

jen tak mimochodem ,model i20 se jede od 08/08-takže těžko může být auto 2007...A to,že je práh,nebo nevím co,vyrobeno v roce 2007 neznamená vůbec nic-sklady se plní a plní a že zrovna u tohohle vašeho auta přišel "na řadu" ten a ten práh,to se může stát...Mimoto tzv.nulté serie-to jsou kusy k testům,homologacím,sladěním výrobních linek atd. jsou vyrobeny už třeba dva roky před samotným zahájením sériovky-a z té doby už jsou i na sklad vyráběny jednotlivé komponenty(právě plechařina-tu si dělá automobilka vesměs sama)...Prostě nic divného-jen taková perlička Pagani Hyuaria se testovalo a zkoušelo celých 8 let,než šlo do výroby-to si klasické automobilky nemohou samozřejmě dovolit-protože by to nestíhali dotovat a klekly by,jenže za 8 let testování u modelu fakt vychytáte všechny mouchy-akorát si to taky pak člověk zaplatí...(něco málo přes milion Eur)*smich* Ale k věci-vůbec to není potřeba řešit,není to nic neobvyklého...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.