Křiví kotouč

Od: odpovědí: 5 změna:

Dobrý den, dával jsem sem už příspěvěk kvůli rýhám v kotouči a dnes jsem se to koukal a kotouč se normálně hladce toči, ale zadrhává jenom v jednom ůseku a i vzhledově to vypadá že je lehce křiví. Kotouč je teprve 2 měsíce starý, takže se mi nechce kupovat nový kupoval jsem závodní od bremba. Šlo by to nějak obrousit nebo se nevyhnu výměně? A jestli nevíte co to mohlo zapříčinit. Díky všem za odpovědi.

5 odpovědí na otázku

 

 


0x

A dosedací plochu pro kotouč na náboji jste pořádně odrhnul ocelákem (ideálně ježek ve vrtačce)? Dobré je tu plochu i lehce máznout vazelínkou (jen film) k vůli přireznutí.


No já jsem jenom sundal kolo, že se kouknu na třmen a na lanovod od ručky, protože nebrzdí. No a když jsem to pratáčel tem kotouč a drhlo to jenom na to kousku tak jsem s tím dál nic nedělal.

 


0x

Nejspíš špatně zajetý kotouče, repektive nezajetý kotouč. Některé servisy dělají stočení kotoučů, ale ne všechny to umí dobře. Nicméně i po stočení (zda to půjde), pokud bude jezdit člověk jako hovado, tak se zkřivý znovu.

 


0x

Buď chybná montáž (nečistoty na dosedací ploše kotouče) nebo křivý kotouč (ono Brembo je spíš laciný shit než extra kvalita). Příp. zvlnění způsobené chybnou montáží - kotouč "šmajdá" = tepelné zatížení není rovnoměrné = kotouč se zvlní (tohle je podle mne nejčastější příčina zvlnění kotouče - nikoli nekvalitní materiál ale montáž)

Zvlněný kotouč = výměna

Sundej ho, očisti dosedací plochu (kartáč kopíruje povrch, lepší je škrabák který hrby strhne), můžeš úchylkoměrem změřit házivost, pak kotouč namontuj, opět můžeš změřit házivost..

 


0x

Nový zvlněný kotouč lze přetočit ale jak u koho. Na hodinky je to nesmysl, a hodně soustružníků to tak dělá. Pak se diví, že to tepe dál...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]