Barum vs. Matador

Od: odpovědí: 11 změna:

Dobrý den,

váhám ve výběru mezi těmito pneumatikami.

ipneu.cz/...

ipneu.cz/...

Předem děkuji za všechny odpovědi.

11 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar promon

Podle mě jsou celoroční pneu takový kočkopes. Nejsou to ani dobré letní gumy, natož zimní. Tyto dvě kategorie pneu se od sebe výrazně liší nejen dezénem, ale i složením / tvrdostí běhounu. Takže jelikož jezdím hodně profesně i soukromě, mám ke každému z aut dvě sady kol, což mi umožňuje změnit obutí z letního na zimní kdy se mi chce bez ohledu na pneuservis. Ale chápu, že pokud někdo najezdí pár km měsíčně, mohou mu celoročáky vyhovovat. Ale když už - tak cokoliv jiného, jen ne Barum a Matador. Nemám sice zkušenost s jejich celoročáky, ale jejich letní i zimní gumy jsou velice špatné - zejména co se týče adheze na čemkoliv, co není suchý asfalt.


Mám Fabii a najezdím hodně málo km, takže mi Barum nebo Matador bohatě stačí. Jaké jsou podle vás lepší?

Lepší jsou dvě třetiny pneu na trnu včetně spousty nejlevnějších..Pokud už celoročního kočkopsa, tak jedině prémiovku tj. GY, Conti, Michelin, Dunlop... Pokud něco levnějšího, tak čistokrevnou zimní a jezdit na ní celý rok.. Z levných dobrá např. Fulda Kr. M.3, příp. Sava Eskimo/ Debica Frigo.Nechápu proč kupovat za stejnou cenu shit..."Stačí mi shit" - pneu jsou zásadní věc na autě a šetří na nich jen idiot. Nedobrzdíš o 10 metrů nebo vyjedeš do protisměru a úspora pár stovek je v p. Nehledě na to, že dobré pneu se zaplatí na výdrží a palivu a ve výsledku vyjdou levněji něž zdánlivě levný shit..

Pokud chce celoročku za levno, tak vem prémiovou zimní ojetou na 6mm - seženeš za pár stovek a bude to výrazně lepší než ty dvě šílenosti jak v zimě tak v létě..


Jsem zvyklej jezdit na číňanech, takže Barum nebo Matador je pro mě dobrá guma. Ty čínský kola pořád prokluzují. Neříkám že Barum nebo Matador občas neproklouzne, ale proklouzne 10x míň, než ty čínský.

 


0x

Matador

Z těch dvou rozhodně Matador.Ale podívej se i na jiné značky,stejně drahé,možná i levnější.Možností máš spousty,stačí jen hledat.Kléber,Fulda,Apollo,Hankook,Vredestein,atd.

 


0x
avatar totak
Záleží na velikosti kol ale do 15 vycházely vždycky dobře s cenou gumy Debica. To dělají poláci v licenci Goodyear. Údajně dokonce z jejich směsí. Jinak z páru barum - matador vycházel lip matador většinou i finančně. M+S pokud budeš jezdit po městě bez extrémních závěji poslouží ale nezapomeň že kdybys jel do Němec tak musíš mít symbol hory se sněhovou vločkou. Pokud by tam nebyl tak znak M+S neuznavají.

 


0x
avatar ferax

Matador

Univerzální pneumatiky bych já nekupoval. Z logiky věci vyplývá, že fungují napůl. Jak zima, tak léto. 50/50% Někomu to třeba vyhovuje, ale já vždy spoléhám na plnohodnotné gumy.Stoprocentní mohou být vždy jen jednoúčelové pneu. Ať si plácá kdo chce co chce. Záleží na tvrdosti směsi a jak se zachová za které teploty. Samozřejmě, že kdo jezdí krokem, ten je třeba přivítá.

 


Můžu dát na přední Matador a na zadní Barum. Bude to takový kompromis. A možná nejlepší řešení.:)

 


0x

Vaše argumenty pro celoroční gumy jsou vcelku rozumné a logické. Ve vašem případě bych si ale doslova hodil korunou, protože ty dvě vámi navrhované gumy si vzájemně nemají co vyčítat včetně ceny.

Jediné co bych vám (sice nerad, ale přece) doporučil ke zvážení při vašem využití vozidla a pravděpodobně i stylu jízdy, je koupě sady solidních levných "zimáků" (např. Matador za cca 850,-Kč/ks) a jezdit na nich celoročně do plného využití. Pak koupit další. Zvážení tohoto návrhu už nechám na vás.


Najedu tak 6 tis. km za rok. Znám ale lidi kteří najedou +- 3 tis. km za rok a přezouvaj. Znám ale také lidi kteří najedou +- 15 tis. km za rok a jezdí jenom na zimních. Takže opravdu nevím. Skusím to promyslet.

Takových bude pribývat. Jestli schválí debilní nařízení podle kterého nebudou gumy starší jak 4 roky uznávat jako zimni. Lidi, jako já, co najedou 3000 ročně a jinak jezdí na kole a skútru,budou jezdit na zimákách které za 3 roky ojedou a na třetí zimu koupí nové.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]