Kapalina do ostřikovačů v novém autu

Od: ® odpovědí: 20 změna:

Jaká je v novém autě kapalina do ostřikovačů, nemrznoucí nebo jen letní. Mám Megana, tak co tam ve fabrice lejou.

Jestli to mám na zimu vyměnit?

20 odpovědí na otázku

 

 


5x
avatar promon

Chápu, že nové auto je nové auto - ale proč řešíte takový spotřebák, jako je kapalina v ostřikovači. Já běžně spotřebuji v tomto počasí tak 3-5l týdně, což znamená cca 2x dolít. Příští týden mrznout nemá - aspoň ne tak moc, aby zamrzla letní směs, tak prostě příště dolejete zimní a máte klid. Pokud tolik nejezdíte, tak prostě ostřikovače vystříkejte i když bude sklo čisté a dolejte zimní. Mísit se to může. Takže není třeba z toho dělat problém, není to nic slořitého

 


2x

Múj Megane IV /3/2018/ - byla letní kapalina.

 


2x
avatar dabel
Ta zimní má většinou modrou barvu
Ja osobně abych měl jistotu bych jí vystříkal a dal tam novou nemrzku
Ted je v lidlu akce 5l nemrzky do odstřikovačú za 70kč
Radši kaufland za 80, ale do -30.

 


2x

To je tak snadná laická operace, že bych to vůbec v diskuzi neřešil. Vystříkejte nebo vysajte tu starou a dejte tam zimní. Pokud nejezdíte, tak tam klidně nalejte jen 1l, poku se snažíte za každou cenu šetřit halíře. Pak krátce prostříkejte čelní a zadní okno, popř. ostříkněte světlomety a máte jistotu, že voda nezamrzne ani v hadičkách a tryskách.

 


2x

Zima ještě není a taky to už určitě nemáš plné takže dolít něčím co je do -30 a víc a nemůže to v tomhle počasí zamrznout ani, když bude ráno -5...

 


1x
Ten sheron do -20 je na h...o,při mínus 10 bude na okně namrzat, vyzkoušeno.Ja kupuju -40 a pohoda.

okno: Blbost.Vyzkoušeno i při mínus pod dvaceti.A nenamrzal.Asi jste měl špatnou várku a hned to odsuzujete.Vyzkoušejte znovu.

Nemusím zkoušet znovu,je to pravda.nebudu zbytečně vyhazovat prachy

 

 


Mám vysavačku na kapaliny , tak to radši vytáhnu a dám tam tu zimní.

Ta originál je nějaká divně růžová.

Ano,byla rúžová.

 


0x
avatar libor007
Pokud není modrá, vycucl bych to hadičkou a dolil čistě zimní. Neředit! Kaufland 5l za 80kč do -30st.

 


0x
avatar kepler

Ošmakuj (ale nepolykej). Jestli je sladká, obsahuje glykol nebo glycerín - nemrznoucí směs.

 


0x
avatar jabraka

Ať v novém,nebo starém autě,tak v novém,funguje v létě nejlevněji v ostřikovačích čistá voda.Stačí přidat trochu jaru.Když přijde zima,pak namíchám do vody 5 - 10 % lihu a nemusím mít obavy ,že ostřikovač zamrzne.Jinak všechny náplně obsahují kromě vody ještě nemrznoucí přísasdu,kterou je etylen,nebo propylen glykol.Jestli si výrobce zvolí barvu,pak jen z obchodního hlediska.Poškození , nebo porucha funkce ostřikovačů nehrozí žádnou kombinací.

JABRAKA

A co na jar říkají plasty a lak? V lidlu měli koncentrát na 25l letní směsi do auta za 70kč a byla to malá lahvička - velmi šikovné. Osobně jsem jar používal svého času v práci na autobuse pro okna na kabině, ale vždy jsem musel před stěrkou ještě spláchnout čistou vodou...

do nádobky odstřikovačů dávat jar? To místo much a bordelu budu mít na čelním skle ještě bublinky.Má se tam dávat co je předepsáno výrobcem.Ještě napište,že k pročištění hadiček stačí kyselina citronová anebo jiné podomácké rady co jste někde odposlechla.

 


0x

Předpokládej že je letní. Jinak Promon - tady mrzne už teď (-1 a sněžilo), takže letní bude ráno v tryskách zamrzlá. A máš nějak moc spotřebu, v dešti ostřikovač netřeba a suchý mouchy je lepší ošudlat na pumpě, tj. ostřikovač taky netřeba. Spotřebu v létě mám tak litr na 2000 km (a to jsem na čistotu skla citlivka)

Spotřebu mám možná vyšší, ale já mám docela rád, když z auta vidím ven, ono se pak líp řídí. V létě rozmatlaný mouchy a teď zase špína z mokrých cest jsou důvodem oná vyšší spotřeby - ale sorry, řešit spotřebu ostřikovače - to je tak spíše námět na silvestrovský gag ! Navíc Pažout má na ostřikovači časový spínač, takže to není tak, že cvrnku o páčku a jen to krátce prskne, tady to valí tak, že se skutečně umyje okno. Ovšem spotřeba kapaliny mě vůbec nelimituje - cena kapaliny je v nákladech na provoz auta naprostá marginálie. Navíc používám ten ,,sirup´´ od Wuerth, do 3 l se dává štamprle, takže cena je skutečně zanedbatelná, krom toho to asi nebude úplná ,,srágorka´´ protože mám opakovaně vyzkoušené, že i když okno auta je natolik omrzlé, že je nutné jej polít teplou vodou (u nás -2°C) tak ostříkovače ani jejich trysky nezamrzly - i když je možné, že ty trysky ta teplá voda rozmrazí.

promon-auta BMW z roku 2002 mají "vyhřívání" trysek ostřikovačů, nemáš je tam také, že ti to nezamrzne?

 


0x
avatar ferax

Směs do ostřikovačů kupuji vždy na koci sezony (ať zimní, nebo letní), protože je za nejpříznivějí ceny. Pak ponechám v garáži na další sezonu. Prodejci nasadí pro spotřebitele příznivé ceny, aby je nemuseli odvážet do skladů.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]