Jak vyleštit pochromované lišty?

Od: odpovědí: 6 změna:
Dobrý den, nemáte někdo zkušenosti s renovací zašlých pochromovaných spodních lišt oken? Jedná se o Ford Mondeo mk4. Ty lišty nebudou přímo chromové, asi nerez nebo plast. Jsou na nich takové vybledlé jakoby zašlé mapy. Dá se to nějak vyleštit, opravit? Máte někdo osobní zkušenost?
6 odpovědí na otázku

 

 


0x

Zkuste to přeleštit Sidolem,v drogeri za pár korun.

Sidol se v dnešní podobě jmenuje Sitol. Při práci je dobré použít latexové lékařské rukavice a pak si po práci stejně velmi dobře umýt ruce. Nanese se na hadříček a čistí a šmidlá a šmidlá až se uvolňuje černá špína. Hadříček vyhodit a znovu a pak ještě znovu čistým hadříčkem až do lesku.

Chce to vyzkoušet na kousku někde stranou, který není vidět, co kdyby náhodou to nebylo ono, nebo se nekvalitně provedený chrom snad začal loupat, aby se s tím přestalo. Na "pochomovaný" plast jako u moderních vodovodních baterií by se to ani snad nemělo zkoušet, oloupe se to až na plast.

Na staré předměty to fungovalo vždy bezvadně, ale chce to píli,není to hned, musí se to opravdu důkladně čistit.

 


0x

Na pravé pochromování byl nejlepší Silichrom od Velvany.

 


0x
avatar mara21

Zdravím,dobrou zkušenost mám s pastou autodoplnky-prodej.cz/...

 


0x

Někde na kousku vyzkoušejte coca-colu a alobal - colou polít,alobalem čistit... Já tak vyčistil nárazníky na 50 let starém autě...

 


0x

Mám takové tušení,že s tímto nic neuděláte.Toto se řeší na různých autech,nejen na fordech a ve většině případů neubývá než sehnat nové lišty,pokud se ještě dají sehnat!

Vyzkoušejte zde uvedené rady , víc to již zřejmě poškodit nelze

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]