Výzva od ČKP

Od: odpovědí: 14 změna:

Dobrý den, na poště mě čeká výzva od ČKP, auto je sice psané na mě, ale půjčuju ho tatínkovi, který se měl o všechny náležitosti postarat, byl v kómatu, několik měsíců marodil, auto provozované nebylo, bohužel však však ani vyřazeno z registru. Já sama ho ani nerozjedu..je to manuál :-D Mám šanci nějak dlužnou částku ponížit? Tipuju, že za ten půlrok to bude cca 30 tis. Kč.

14 odpovědí na otázku

 

 


5x

Podle mě nemáte. Auto, které je v registru je považováno za provozované a povinné ručení musí mít zaplacené. To, že s ním nejezdíte, nic neznamená.

 


4x
avatar milancukrar

aliena,

není šance na snížení, nemáte proč. Spíše se zeptám, pokud byl tatínek v kómatu, tak to musíte řešit za něj jedině Vy.

Protože majitelkou auta je ona.

 


2x

Ne, nemáte.Jedině zaplatit.To že s tím neumíte nikoho nezajímá.Mozna by byla šance,pokud by dotyčná osoba byla vlastník.

 


0x
Můžete zkusit čestné prohlášení i když pochybuji, že je to bude zajímat. Je to nastavené tak, že auto registrované musí být pojištěné.
Mně přišla také výzva od ČKP na malý motocykl. Motocykl pojištěný dle SPZ a vin, jen v SPZ měli o nulu navíc. Poslal jsem jim kopii tp i pojistku, ale stále chtěli abych uhradil. Po době dohadování a vyhrožování medializaci případu atd. věc ukončili s tím, ze chyba není na jejich straně, ale po doložení x dokumentů již nebudou vymáhat :-D
Takže jsou celkem vytrvalí

p.Danysi-ono je to jiné-neplatit nebo platit kde je nějaká evidenční chyba-tak jde o přiřazení platby PR ke správnému datu,což nakonec u Vás uznali! Pokud by byl otec tazatelky psán v TP-ORV jako majitel nebo provozovatel-pak díky tomu by teoreticky mohli přihlédnout na nemoc a ponížit, ale jinak ne.

Píšu to jako příklad jak jsou vytrvalí a po těch penězích jdou a na nic moc neberou ohled

danys,

Můžete zkusit čestné prohlášení i když pochybuji, že je to bude zajímat
Určitě je to nebude zajímat, takže čestné prohlášení je k ničemu.

 


0x
Za půl roku to 30 tisíc určitě nebude. Je to podle objemu vozidla od 30 do 93 Kč za den. Můžou to požadovat max. 1 rok zpětně

 


0x

Před časem jsem s tím měl také problém, auto bylo dávno ve šrotu včetně ekolikvidace a korektního odhlášení v registru, ale ministrestvo dopravy dalo ČKP údaj (mají tam prostě bordel), že auto provozuju. ČKP se chovalo velmi arogantně a prý když do 30 dní dostatečným způsobem neprokážu, že je auto odhlášené, budu platit. Zabýval jsem se tím a na netu jsem našel článek o nějakém doktorovi, kterého také neprávem osočili (v té době se to údajně týkalo kolem 70 tisíc lidí ročně!), tak to hodil do koše v domění, že když je v právu, tak to nemusí řešit. Skončilo to u soudu, kde pan doktor dodatečně doložil, že v dané době již auto nevlastnil, ale stejně musel zaplatit, protože neprokázal nevinu do 30 dní. Tomu se u nás říká demokracie. ČKP jsou pěkný ku...y, tam neusmlouváte nic.

pokud existuje podobný judikát, vztahuje se ke konrétní kauze..naše právo nevyužívá systém precedentů, v každém případě je nutné řešit vše s ČKP, písemně, a dokládat, že auto nebo provozované...ten zákon o povinném ručení je trochugumový...vychází z toho, že:

a) osoba zapsaná jako vlastník vozidla v registru silničních vozidel je vlastníkem vozidla a

b) osoba zapsaná jako provozovatel vozidla v registru silničních vozidel je provozovatelem vozidla.

Pokud prokážete opak, je možnost že se platbě vyhnete

Za mimosoudní vymáhání (to je ta výzva) si ČKP účtuje cca 500,- kč jako náklady , takže k částce 30 tis přidejte ještě těch 500

 


0x

Nebylo v depozitu = bylo provozované. Pokud nemělo ručení, tak musíte zaplatit "výpalné"

Doložení "stálo na zahradě" už nejde použít.

 


0x

Vše okolo ČKP je jeden velký binec. Ano, povinné ručení se má platit. Je však potřeba, aby to občan věděl. Teď jsem pomáhal jednomu seniorovi od nás z obce, má auto ve stodole, kvůli zdravotnímu stavu přestal autem jezdit, chce dát auto vnukovi, za 1 rok, až bude mít 18 let. Pán nezaregistroval, že od roku 2018 musí dát značky do depozitu, když neplatí povinné ručení. Pán nechal doběhnout staré pojištění a dále neplatil a autem nejezdil. Mezi námi, kdybychom měli všichni znát kdejakou změnu zákona, novelizaci apod., museli bychom mimo svého zaměstnání jen sedět u počítače a studovat, co vše se změnilo. To je nemožné.
Proč tedy pojišťovna neupozornní majitele vozidla, který ukončuje smlouvu, dále již neplatí, proč jej neobešle s informací o povinnosti odevzdání značek do registru?
A nyní to nejdůležitější, tento byznys pro ČKP zařídil poslanec Votava z ČSSD a poslanec Gazdík ze STAN. Jenže proč není v zákoně uvedena doba, do které musí ČKP obeslat neplatiče povinného ručení s uvedením sankce? Proč v dnešní době internetu, kdy ČKP musí znát zaniklé, neplacené pojištění téměř on-line, proč obešle majitele vozidla až za 4 - 5 měsíců? Je to úmysl, aby částka sankce vystoupala.
Posílali jsme tento případ do kanceláře ombudsmana a ocenil jsem rychlé jednání kanceláře, nicméně bylo odpovězeno, že takové případy kancelář neřeší. Či-li pokud se cítíte poškození zákonem, ombudsman to nevyřeší. Dobré.
Takže jsem zatím uhradil za pána poplatek a budeme řešit soudně. Není možné, aby si ČKP z toho dělala takový byznys. To také můžou posílat výzvu až za 11 měsíců. Hnus.

scoute, pokud chcete provozovat vozidlo, tak musíte znát předpisy. Vy ale musíte znát změny zákona, navíc tato změna probíhala a VŠECHNY televize toto vysvětlovali. V tisku to probíhalo taky, takže to je jen výmluva.

Tuto větu nemáte čím doložit, páč je lživá:

A nyní to nejdůležitější, tento byznys pro ČKP zařídil poslanec Votava z ČSSD a poslanec Gazdík ze STAN.
Najděte si parlamentní tisky, abyste věděl, že to předkládalo 9 poslanců napříč celým politickým spektrem. Osobně jsem se všemi mluvil, takže trošku o tom vím. Parlament toto znění schválil těsnou většinou, senát tento zákon ani neschválil, ani nezamítl, takže jej jen prezident podepsal.

Proč by pojištovna radila, sděloval, co má dotyčný dělat dle zákona?

Sdělení ombudsmana není tak jak to popisujete. Ale opravdu někdy nemůže ombudsman řešit Vaše pocity.

To jsem zvědav, co chcete řešit soudně?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]