Hledani majitele motocyklu v depozitu

Od: Datum: 03.02.14 00:13 odpovědí: 7 změna: 05.02.14 10:38

Dobry den muj problem spociva v tom ze jsem koupil motocykl ted 1.1.2014 na burze v Zlonine na melnicku ,moto jsem koupil od pana co ten den prodal jeste moto pionyr 550 parez jednosedadlovy v bile barve po celkove renovaci,dalsi moto co tam mel byla jaweta ve vinove barve po renovaci a posledni moto byl prave mnou zakoupeny jawa mustang v puvodni oranzove barve pred renovaci,dle info od prodejce jsou doklady od meho motocyklu napsane na puvodniho majitele a jsou ulozeny v depozitu,bohuzel jsem prisel ten den o tel s kontaktem na prodejce a ted nevim jak a kde ho sehnat,velice by mne proto zajimalo jestli kdyz je moto v depozitu a ja mam jen vyrobni cislo kostry a motoru bohuzel bez spz jestli mam nejakou moznost sehnat majitele ktery toto moto do depozitu ulozil,velice dekuji za rady s timto problemem

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 03.02.14 11:34

Ano, lze, pokud prokážete právní zájem. Píšete sice o nepodstatných barvách ale nic o nějakém dokumentu. Tak se moto nekupuje. Vraťte to nebo jezdit po poli.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.02.14 11:51

Funcolore, pokud jste nedosatl žádný relevatní dokument, jako techničák k vozidlu, nebo alespoň kopii, těžko budete hledat cokoliv.

Jak můžete koupit moto bez dokladů...vzal jste si adese občanku toho kdo to prodal Vám, nebo jen telefon a ten jste ztratil?

Hledejte pána na burze..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.02.14 13:43

Do depozitu se přece ukládá jen značka a malý TP, velký TP musel majiteli zůstat. Vám ho prodejce nedal? Ani jste nesepsali kupní smlouvu? Kdyby Vás s ní třeba zastavili policajti když jste ji vezl, těžko byste jim zdokladoval způsob nabytí. Já sepisuji kupní smlouvu vždy a na všechno, i když to je vrak bez papírů. Třeba je ten Mustang kradený, může být nalezený někde na vrakovišti, třeba z něj jen někdo sundal značku ale pořád je přihlášený a už to má v řešení ČKP a tím pádem jsou papíry prakticky "mrtvé". Můžeme se jen dohadovat.

Chlapa bych zkusil najít přes organizátory burzy, možná mají seznam prodejců, pravděpodobně i s kontakty a třeba i jinou identifikací. Další možnost je oblíždět podobné burzy a hledat. Pokud víte, kde měl být ten Mustang přihlášen, v jakém městě, můžete tam zkusit osobně zajít, vysvětlit jim situaci, třeba mít ofocený štítek a poprosit je aby projeli výrobní číslo v databázi, jestli něco najdou. Rozhodně to chce řešit osobně, psát jim nemá cenu.

Od: jyri®
Datum: 03.02.14 17:57

hele jestli ti nedal ani malý ani velký tp tak si to koupil jako motorku bez papírů protoze v depozitu vzdy jen seberou SPZ

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.02.14 08:27

jyri, do depozitu SPZ a malý techničák. Velký mu musí zůstat...

doplněno 05.02.14 09:49:

fun..

ani policie, ani evidence vozidel Vám nevyhledá informace podle čísla motoru.

Příště musíte být chytřejší...

Datum: 05.02.14 09:46

bohuzel nemam nic,nevite jestli mi treba policie dokaze zjistit podle vyrobniho cisla majitele motocyklu?dekuji

Od: buss®
Datum: 05.02.14 10:38

Napřed byste musel vědět, zda je to číslo registrované. Dnes ne, zeptat se na OdbDSA můžete. . Policii je to šumafuk! Jedině soukromý detektiv ... Je to vaše mírně řečeno chyba.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.