Nejste přihlášen/a.
Zase dotaz jak stehno. První zodpovědný je řidič. Druhý zodpovědný je (bohužel) provozovatel. Zodpovědnost majitele, pokud není totožný s některým ze dvou předchozích, zákon nezná. Pokud je přestupce spolehlivě identifikován, pak se celé řízení koná s ním a nikdo jiný už se do toho netahá.
: Nepojištěné auto lze zcela legálně a v pohodě provozovat. Něco jiného je tzv. "Povinné ručení". A i v tom případě je první na řadě řidič, který takové vozidlo řídí.
@gubaxan: S klidným svědomím a po pravdě nahlaš toho cizince s celou adresou. Ať se úřad stará, na tebe nemá, kór když to budeš mít podložené evidencí vypůjčení vozidel. Ta firma, která ti nabízí "provozovatele", je jen banda, která chce vydělávat na neznalosti druhých.
Je-li provozováno tuzemské vozidlo bez pojištění odpovědnosti v rozporu s tímto zákonem, je vlastník vozidla povinen uhradit Kanceláři příspěvek za dobu, po kterou bylo vozidlo provozováno v rozporu s tímto zákonem.
S tím nemá řidič nic společného.
Ano, v tom s tebou souhlasím. Ovšem na silnici při kontrole (a popř. v následném správním řízení) zaplatí v první řadě pokutu řidič za to, že jel s vozidlem, které nemělo zaplacené povinné ručení. To, že následně zaplatí pokutu i provozovatel (nebo někdo další, kdo za to povinné ručení zodpovídá), je věc druhá.
A další věc je to, že může být PR zaplacené a v pořádku, pouze řidič nepředložil příslušný doklad (zelenou kartu) a tedy zaplatí pokutu pouze za absenci dokladu
Satam > Já jsem reagoval na tvé tvrzení, že zákon nezná zodpovědnost majitele. Ale to není pravda. Majitel vozidla má také svojí část odpovědnosti. Proto také nezletilý nemůže nabýt auto bez souhlasu soudu. Právě proto, že je zde i nějaký odpovědnost za vozidlo.
Andílku, vyjadřujme se podle zákona. Tedy vlastník, provozovatel, řidič. Bohužel i já se občas "upíšu" a i tady už jsem psal o "majiteli".
A vůbec: Zápis v ORV je jen evidenční záležitost. O vlastníkovi vozidla vypovídají úplně jiné dokumenty (kupní smlouva a pod.).
V dnešním právním řádu je vlastník synonymem majitele. Habsburský občanský zákoník už hezkou řádku let neplatí.
Je tedy jedno, jestli napíšu vlastník či majitel.
A vůbec: Zápis v ORV je jen evidenční záležitost. O vlastníkovi vozidla vypovídají úplně jiné dokumenty (kupní smlouva a pod.).
Cože? Kde se řešil nějaký zápis? Co je to za reakci? To je stejné, jako bych ti napsal.
A vůbec.Dneska je sobota. A zítra bude neděle.
Pokud ti jde čistě o § 125f zákona o provozu na pozemních komunikacích, tak zde odpovídá pouze provozovatel vozidla.
Nejprve ten, který je zapsán v registru. Pokud by se ale prokázalo, že skutečný provozovatel je někdo jiný, šlo by to za ním(za tebou). A zde vidím určité riziko. Důkazy pro správní orgán bude mít.
ta firma je známá, stejně jako její praktiky, stačí chvilku googlit a zjistíš že je to účelové a v případě soudního sporu půjde vše za tebou jako majitelem
na všechny podobné technologické postupy ve snaze vyhnout se sankcím už existují soudní judikáry takže jd eo dnes již překonané obstrukce
takže, řikate, pokud teda dobře rozumim, že ty judikatury využivaji špatně a veškere jejich slova nemaji žadnou cenu?
Bohužel na uřadech a na policii si nechtěji dělat starosti při zapujčeni vozidel - ani když předložim smlouvu o pronajmu, tak jako odpověd slyším, že ho nemohou dohledat a proto pokuta jde zamnou a logicky, když budu ja platil všechny pokuty, tak potom je to uplně bezvydělečné.
Proto zkouším i nějake možnosti co nabizi internet.
Myslite, že s nima to nefunguje?
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.