Misto pro invalidy

Od: odpovědí: 6 změna:

Jak j zajistit parkování pro invalidy. Parkujeme ve dvoře a jako invalida se často nemůžu dostat na místo, které by mi umožnilo bezproblémové zaparkování blíže k mému bydlišti. Na koho se mám obrátit aby mi to bylo umožněno. Upozorňuji, že ve dvoře nemáme oficielní parkoviště a každý odstaví auto jak se mu zamane. Poradíte mi? Děkuji.

6 odpovědí na otázku

 

 


1x

V Praze jsem žádal na Odboru ŽP a dopravy, o vyhrazené parkovací místo pro osobní vozidlo osoby těžce tělesně postižené. Tento odbor vydá rozhodnutí o jeho zřízení. Ještě požadují plánek, kde to vyhrazené místo bude. Žadatel platí jen vodorovné značení na silnici, cca tisíc korun.

 


0x

U nás se to dělá tak, že se požádá na městském úřadě o vyhražené místo dle SPZ. Oni rozhodnou. Je to složité a taky zpoplatněné, i když se jedná o invalidu.

Takto to funguje v Brně. Je to dost složité, syn chtěl pořádat, ale vzdal to. A zpoplatněné je to i v jiných městech.

pohyblivost.cz/...

V Praze jsem to měl vyřízené za tři návštěvy na úřadě a to bylo parkovací místo pro manželku. Složitost vůbec žádná a neplatí se ani koruna, jen obdélník 5,5 m x 2 m na silnici.

 


0x

Invalida se ZTP, popř. ZTP-P má podle zákona nárok na vyhražené parkovací místo. Požádejte si na místně příslušném obecním úřadě. Co se placení týká, nemělo by vyhrazené parkování pro invalidu zpoplatněné, otázka je náklady na jeho vytvoření, které asi příslušný úřad může požadovat. Místní parkovací podmínky musí vyřešit příslušný obecní úřad. Problém může nastat, pokud ve dvoře není obecní pozemek, pak je to na vlastníkovi pozemku a ten žádné povinnosti ze zákona nemá.

 


0x

Pokud čtu dobře, tak se jedná o parkování ve dvoře. A tam si myslím s tím město moc neudělá jelikož se bude jednat o soukromý pozemek. Tam to bude o domluvě. Pokud je v okolí nějaké verejné parkovistě tak pak to bude řešit město. Ovšem je to zdlouhavé a zpoplatnené

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]