Jak přepsat správně auto bez prodejce?

Od: odpovědí: 12 změna:
Dobrý den,
prodávám auto, chtěl bych se poradit, jestli když přijede kupec z jiného kraje, zda si může sám přepsat u v kraji sebe auto beze mě jako kupujícího s tím, že pokud by si ho nepřepsal, nebudu s tím mít já jako kupec potom problémy?
Potom pro zrušení pojistky auta stačí kupní smlouva?
Děkuji
12 odpovědí na otázku

 

 


2x
Správně je...když uděláte evidenčku a zajdete na úřad to přepsat.
Všechny další varianty "smrdí".
Auto prodáte a kupující odjede s malým techničákem a zelenou kartou.Poštou vám pošle zpět malý techničák se zelenou kartou a plnou moc k převodu...Evidenčku musíte mít již udělanou...
Další varianta je obrácená,ale smrdí ještě více.
Auto nekupujete(neprodáváte) každý den,vemte si dovolenou a vše vyřešte v úřední den!

 


1x
Když jsem prodával auto, postupoval jsem následovně: Budoucí majitel si prohlédl auto, udělal jsem s ním zkušební jízdu, předali jsme si peníze, podepsali kupní smlouvu (vyhotovení pro oba-kupujícího i prodávajícího s uvedením čísla PLATNÉHO řidičského či občanského průkazu) a dal jsem mu malý techničák (orv). V pracovní den jsem zašel na "dopravák" s velkým techničákem a kupní smlouvou, kde mi přepsali změnu na nového majitele a velký techničák jsem poslal doporučeně na uvedenou adresu v kupní smlouvě. Zašel jsem i na pojišťovnu, kde jsem měl sjednané povinné pojištění, že jsem prodal auto a ruším pojištění.
To bejvávalo...bohužel auta zůstavala v polopřevodu.
Polopřevod už dnes nejde-jen "ekolikvidace" auta či převod. Opravte mě, pokud to tak není.
Píšete "jsem zašel na "dopravák" s velkým techničákem a kupní smlouvou, kde mi přepsali změnu na nového majitele"...dnes musíte mít plnou moc toho na koho to chcete napsat...to co píšete bylo před 10 lety...

 


0x
Tak nejbezpecnejsi je si to prepsat sam nebo spolecne. Takze mu bud das maly a on ti ho posle zpet nebo bys nechal udelat novy. Ja to udelal tak ze jsem zasel na evidencku, kterou jsem pak predal kupci i s dokladama a plnou moci. Nastesti vse ok. Kdyby byl nejaky problem tak udelaji opis na stk evidencky a jdes na urad zapocit prevod s evidenckou zelenou kartou a smlouvou. Idealni stav. Pojistka by mela jit zrusit jen se smlouvou ale posledni dobou chcou i kopii tp

 


0x

V tom dotazu jsou dva kupující a chybí prodejce, takže jak je to doopravdy?

Jinak nejlepší je společný přepis. S přimhouřenýma očima je možné doporučit nechat udělat přepis prodejce s plnou mocí od kupujícího. Jako vlastník auto bych to v dnešní době nikdy nenechal na kupujícím, byť s mou plnou mocí, přinese to obvykle problémy, když začne kupující s přepisem otálet. Malý ORV neřeším, to si musí prodávající a kupující vyřešit mezi sebou.

Pro zrušení pojistky stačí platná kupní smlouva, některé banky ovšem (víceméně nezákonně) požadují doklad (kopii ORV) o provedeném přepisu na kupujícího.


doplněno 02.06.18 17:08:

@diesel: Souhlasím a omlouvám se.

p.Satame. Zřejmě jste se dopusti stejné chybky jako tazatel prostě jste se upsali. ale to se stáává. hlavní je správná myšlenka!Nevím zda-li banky,ale jistě to vyžadují některé pojištovny.

 


Dobrý den,
jak to ale dělají autobazary? Kupující s autem odjede a autobazar pak jen pošle velký TP, kde je již přepsáno. Vždyť nemají udělanou evidenčku. Jak se chrání, nějak to musejí dělat?
Kdybych auto dal já kupujícímu a udělal to jako autobazar? Ale jak aby se nemohl stát průšvih?
Děkuji

jak to dělají bazary Vám může být ,v mnoha příapdech tvrdí kupci,že mohou jet domů na kupní smlouvu,jedno ale pro vás je nejlepší jít udělat evidenčku a společně s kupujícím (prodávajícím) jít zapsat změnu na úřad.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]