Jake pneu

Od: odpovědí: 4 změna:

Dobrý den,

mám trochu zmatek v TP. Na autě mám 185/60 r15 84h letní. Mohu v tomto rozměru a specifikací mít úplně ty samé akorát zimní? Nebo zimní jsou nutné 185/60 r15 88h viz TP? Nebo mohou být zímní 185/60 r15 88T dle platné vyhlášky s tím, že budu mít nastavený omezovač.

Díky


Jake pneu
4 odpovědi na otázku

 

 


0x

Můžete mít ve stejné specifikaci i zimní. Pneu s 88T dle vašeho dotazu byste na autě mít neměl, ovšem pochybuji, že by to někdo na silnici kontroloval. Možná ještě tak nějaký hodně aktivní technik STK.


Myslím že u zimních by 88T šlo (když použiji omezovac na 190 km/h).

V případě nehody, jak pojištovna tak policie kontroluje jako první pneu (vlastní zkušenost)

 


0x

Z Vámi uvedeného skenu ORV máte nejnižší hmotnostní index 81 rychlostní takže nižší ani jeden by být neměl,je tam dost velké riziko že pneu danou zátěž pak nevydrží a ...Jinak v odkazu si sám můžete dané hmotnosti a max rychlosti vyčíst!Jinak máte docela velký výběr !

bestdrive.cz/...

 


Takže zimní pneu mohu koupit 185/60/r15 88T (jelikoz v H není moc na výber)?

"Pouze u zimních pneumatik může být rychlostní index nižší, než jaký je uveden v technickém průkazu. V autě pak musíte mít upozornění na tuto nižší maximální rychlost v zorném úhlu řidiče. Toto upozornění může mít podobu cedulky nebo nálepky s uvedenou hodnotou. Případně si můžete nastavit maximální rychlost přímo v palubním počítači. "

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]