Golf 2 diesel - turbo+ic

Od: odpovědí: 6 změna:
Dobrý večer, Chtěl jsem se zeptat, co všechno obnáší montáž turba a intercooleru do atmosférického motoru (který je od výroby přizpůsoben)
Kde mám co zapojit, co zmenit
Je tam motor 1.6D typu JP.
V technicklaku psaný typ jr.
Chci z toho "postavit" Jr a přidat Intercooler, takže vlastně typ SB. Diky VS za radu
6 odpovědí na otázku

1x

min čerpadlo, vstřiky, upravit blok kvůli mazání turba a vratka od něj atd atd...nevím jak jsou na tom písty a ojnice.Montáž IC je to nejmenší.Ale proč tam prostě rovnou nedat 1.6 TD resp. 1.9TD...dalo by se i naroubovat tam 1.9TDI s mech. čerpadlem...

edit:plus ještě svody a nejspíš i sání, to jsem bral jako samozřejmost k montáži turba

čerpadlo bych měl.
Popravdě, nejlepší možnost by byla vzít nějaké trojkove polo tdi 81kW a vzít z něj celou přední nápravu (hnací agregát). Toto mám však v planu až.po STK. Jestli zbytek auta projde... A co.presne musím udělat pro správné zapojení IC?

hele, nic ve zlým, ale pokud se chceš pouštět do takový stavby, tak IC je to nejmenší.Najít vhodný IC, umístit na vhodný místo a propojit ho mezi turbo...řečeno ve zkratce.

Nicméně u TDI by byl možná problém na STK, vzdáleně to s TD vypadá "stejně", ale stačí se podívat na vstřikovače a technik ví, že tam je TDI...Druhá stránka věci je čerpadlo.Jestli řešet elektroniku nebo stavět mechaniku...

Jsem vděčný za každou radu :) a teďy motor 1.9TD/GTD 55kW třeba z G3 nebo passata b3 je dobra volba?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]