Výběr svíčky na léto

Od: ® odpovědí: 7 změna:

Ahoj, chci se zeptat někoho zkušeného na temá, výběr svíčky na letní teploty (25-35 stupnů) na své 207 používám Brisk N19C, funguje dobře, akorát se chci zeptat jak je to s tou teplotní závistlostí a tak, jestli třeba na 19ku není větší pravděpodobnost zadření motoru než na 15 nebo 17, jaká svíčka je lepší do větších teplot?

Děkuji

7 odpovědí na otázku

 

 


2x

Tak jelikož se u vzduchem chlazeném motoru pohybuje teplota od cca80° po až 200°C (dlouhý kopec) tak na svíčce tak moc nazáleží ,jinak platí: větší číslo,teplejší síčka-horší vlastnosti za studena a opačně

 


0x

Omluva, odpověď byla mimo

 


0x

Provozní teplota motoru je stejná v zimě i v létě. Takže i svíčka bude stejná.

A vůbec: o jaký stroj/motor se jedná?

 


0x
Pokud to bude dobře pálit na svíci 15 nebo 17 místo 19 je pro zadření motoru úplně jedno -nikdy se nazadře z důvodu použití jiné svíčky,ale z důvodu špatného chlazení,mazání atd. Jiná svíce bude pak mít vliv na starty ,chod motoru ale na zadření snad jen ve snu!A jen tak,ze zkušeností pežoťáků a citroenářů -pokud jde o -dle toho co jsi písnul,že 207 - o Peugeot -207,tak v motorech od PSA jsou nejlepší svíce EYQUEM tedy ty co jsou dávány v prvovýrobě nebo potom svíčky BOSCH.Konkrétně svíčka Bosch FR7DC+ je doporučena do vícero modelů a motorů-od motoru 1,1i 40kW tedy typ HDY ( TU1M+) až po minimálně 1,8i16V 81kW typ LFY (XU7JP4).

 


Došlo k menšímu nedorozumění, tím 207 není myšlen Peugeot ale Babeta 207

hehe, dobrý no, já pozřebuju Babetu zprovoznit

 


0x

Ty studenější či teplejší svíčky se vyrábí i kvůli sportovním úpravám motorů nebo pro sportovní motory přímo. K tvému dotazu-nechal bych tam předepsaný typ svíčky.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]