Kolo nebo koloběžka

Od: odpovědí: 6 změna:

Vím, že se na koloběžce smí jezdit po chodníku, kdežto na kole ne. Pokud pojedu na kole jen na té jedné šlapce, je to přípustné? A pokud bude kolo částečně upravené jako koloběžka? Třeba bez sedla či řetězu? Nebo jak to udělat, abych mohl jet po chodníku?

6 odpovědí na otázku

 

 


3x
avatar clayman

Vyjádření Policie: "Člověk pohybující se na koloběžce má statut cyklisty. Chodcem se stává jen v okamžiku, kdy tento dopravní prostředek tlačí vedle sebe. Po chodníku nebo stezce pro chodce koloběžkáři jezdit nesmějí. Za jízdní kolo se považují také koloběžky s pomocným motorem, pokud splňují požadavky dané vyhláškou."

Ovšem dá se říci, že to tolerují pokud je koloběžkář ohleduplný k ostatním. S kolem ani upraveným bych nepočítal. Stále to proporčně bude daleko větší stroj = nebezpečnější než koloběžka. A pokud by došlo na diskuzi, kdy policistovi budete hájit svůj postoj, že upravené kolo je "legislativně" koloběžka věřím, že rovnou vyfasujete pokutu pro chytráka.

ještě jsem nepotkal koloběžkáře co by jel po cestě...

Já nepotkal koloběžkáře na chodníku kromě dětí... a?

 


3x

Podle předpisů jsi na koloběžce cyklista, takže řešíš nesmysl. Naopak na chodníku nemáš co dělat ani na té koloběžce, můžeš jí jen tlačit, stejně tak kolo (to jsi chodec).

V praxi pokud po chodníku jedeš ohleduplně k chodcům s tím že mají absolutní přednost, tak v tom nevidím problém. Problém je spíš předpisově se na koloběžce motat mezi autama..

 


1x

a odkud víš, že koloběžka smí na chodník?

napiš nám to sem...všem...přesnou citaci ze zákona 361, který ro řeší...já to četl a je to jinak

 


0x
Kolo je kolo,koloběžka je koloběžka.Musel by jste změnit zásadní konstrukci...tedy kostru...vše vám vysvětlí paní učitelka na 2.stupni ZŠ.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]