Dovoz auta na vleku z DE

Od: odpovědí: 6 změna:
Dobrý den, chci se zeptat, když v Německu koupím auto a odvezu ho na vleku co mi musí dat k autu? Co jsem vyčetl z netu, tak je to odhlaseny německy velký a malý technicak a kupní smlouvu, nic víc? A musí me napsat do technicaku ještě v Německu jako nového majitele nebo nemusí?
6 odpovědí na otázku

 

 


0x

žádnej přepis se nedělá.Udělá se až v ČR po dovozový technický kontrole...

 


Aha, dobře takže tady na stk po me budou chtít pouze kupní smlouvu a odhlaseny německy velký a malý to, ze ano?

Jen techničáky. Kupní smlouva je nezajímá. Hlavně zkontroluj jestli všechno sedí podle dokladů pak i protokol z technické i český techničák jestli všechno sedí.

Už se mi stalo že zapsali jiný počet bagů, ASR které nebylo, vynechali některé rozměry pneu atd. Po skartaci německýho techničáku je problém to dopsat... Já si toho naštěstí všimnul včas...

S podvalem pozor na řidičák, upevnění na podval a rychlost + odstup, dost to hlídaj..

 


0x

Zdravím, též se přidám s pár otázkama. Pokud tedy kupuji auto v Německu tak není potřeba na úřadě odhlašovat? Co když mě zastaví policie? K prokázání stačí pouze kupní smlouva?

V D musí být odhlášené!

 


0x

Dovozová TK už neexistuje. V rámci sjednocení předpisů v EU se dělá pouze normální TK, pokud stávající německá není již platná. Takže stačí, když původní majitel v Německu auto odhlásí a dá vám příslušné doklady - oba techničáky a doklad o poslední TK (TÜV) v Německu.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]