Chladící kapalina, únik?

Od: odpovědí: 2 změna:

Dobrý den, dnes po delší jízdě autem mně upozornilo čidlo, na hladinu kapaliny, jelikož mám nádržku od kaliny né úplně čistou,neviděl jsem kolik je v nádržce kapaliny, dolél jsme po vychladnutí auta cca 1,5 destilované vody, pak jsme ujel asi 5 km a podíval se na nádržku, a zjistil jsem že se hladina zvedla na max. hranici, skoro o 2 cm nad tu max. hranici, pak jsem udělal blbost, opatrně jsem povolil víčko od nádržky a najednou to ke konci trochu zasyčelo a hladina se ještě zvedla, udělal jsem blbost, že? Nebo nevadí to? tak jsem injekční stříkačkou asi 1 dc, odsál zpět do láhve, kapalina byla hezky světle růžová, vičko od názdržky čisté bez pěny . Už jednou jsem kapalinu doléval, cca před 3 týdny ale neviděl jsem kolik jí tam bylo, myslíte , že blbne čidlo, nebo se opravdu kapalina ztrácí? Pod autem je suchu, nikde ani kapka..

2 odpovědi na otázku

 

 


2x
avatar jmlc

blbost to byla - už se tak pár lidí nepěkně opařilo ! zvláště na starých 120tkách při zadření se často lidi chtěli pokusit o ochlazení tímto způsobem - pára je pak "schladila"...

Jinak odsání kapaliny zpět je v podstatě k ničemu - pokud je kapaliny moc, má kam utéct... problém je s malým množstvím... dolejte v klidu motoru na risku max, nastartujte s pootevřeným víčkem... před tím si samozřejmě opucujte nádobu.

 


0x

Dobrý den, normálně to za chladna zkontrolujte, případně upravte hladinu tak mezi rysky min a max, spíše k té max. Po jízdě a vychladnutí motoru by se Vám na nádržce mělo zase ukazovat, to, co předtím. Pokud to tak bude, pak není nikde závada. Ta hladina se kontroluje vždy, když je motor chladný.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]