Ma pravo me za tohle nenechat udelat jizdu?

Od: Datum: 05.07.17 19:58 odpovědí: 43 změna: 18.07.17 19:52

Dobry vecer.Vcera jsem delal zaverecnou zkousku v autoskole,ridicak mi asi tak pred 3 rokama sebraly.Udelal jsem testy,cekaly me jizdy. A neprosel jsem s tim ze jsem jednou nebliknul kdyz jsem projizdel kolem cyklisty co stal,dojizdim do krizovatek na neutral,na dalnici jsem jel pomalu ( 80-90 ) a ze jsem se pri sjezdu z dalnice nekouk do pravyho zrdcatka,prej kdyby me podjizdel motorkar tak je mrvtvej.Nemuzu to vydejchat,je mi 30,mam najezdeno buh vi kolik tisic kilometru a on ze ty 18 lety holky co to delaly predemnou ridej lip jak ja ! Ten co jsem u nej tu autoskolu delal taky nechapal,omlouval se ze nemuze nic delat..Komisar mel evidentne duvod kterej neznam ale ma pravo me nepustit za tohle?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.07.17 20:05

To, co popisuješ normální řidič nedělá a komisař udělal dobře, že tě od zkoušek vyhodil. Čím méně takových jakořidičů, tím bezpečněji na silnicích!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.07.17 20:06
avatar

Samozřejmě to jsou základní chyby a má na to komisař plné právo. Nebo se vám zdá že zrcátka není třeba sledovat? V autoškole sám pracuji. Běžně se stává že ti co chodí žádat o "vracečku" mají pocit, že je zbytečné vyhazovat 250 kč za 45 minut kondiční jízdy s učitelem, který mu ukáže na co si dát pozor při zkoušce, protože oni toho maji najeto až až a nikdy nebourali. Netvrdím že to byl váš případ, ale moje odpověď je: má na to právo.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: tomm
Datum: 05.07.17 20:29

muzu se zeptat zmizika co konkretne dela za praci v autoskole?

Datum: 05.07.17 20:37
avatar

výuka teorie, jízdy B, C, CE, D, DE, T

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.07.17 20:09

ze jsem se pri sjezdu z dalnice nekouk do pravyho zrdcatka,prej kdyby me podjizdel motorkar tak je mrvtvej
Už tohle by mi stačilo.

Mimochodem - za co jste přišel o papíry?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomm
Datum: 05.07.17 20:23

moment,ja se pred sjezdem kouknul do zpetnyho,zamnou nebyl nikdo..dam bliknr a sjizdim..do zrdcatek cumim


doplněno 05.07.17 20:26:

hnipirdo : vy uz se prosim zdrzte veskerych komentaru

Od: rv
Datum: 05.07.17 20:27

I komisař může mít svůj den. A život je pes. Hodil bych to za hlavu, zopakoval si to a ke komisařovi se choval jako k bohovi, i když si v duchu budu myslet svoje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.17 20:36

Zcela oprávněně Vás vyhodil... Za ty chyby bych to udělal také... Rádoby řidič, který si myslí, že toho najezdil bůh ví kolik, ale dělá základní chyby,,,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomm
Datum: 05.07.17 20:39

nelsone ty uz taky nic nepis..kdybys mymu dedovi rek ze kdyz dojizdi do krizovatky s vyhozenym kvaltem tak dela zakladni chybu,za zakladni chybu bys povazoval zes mu to rekl

Datum: 05.07.17 20:55

no vidiš.. tak až na ten kvalt jsi to propalil..co jsem slyšel tak komisaři vyhazujou za kde jakou kravinu.. notabene když jich uděláš víc.. nejde o to kolik máš odjeto ale o dodržování zvyklostí :D. já bych ty zkoušky možna ted taky nedal.. a to mám najeto 200tis +.. bylo by třeba natrenovat zvyklosti.. jak píše zmizík.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vernon
Datum: 05.07.17 21:29
Máš špatné jízdní návyky, na spoustu věcí které se frekventanti učí v autoškole (a ty ses je kdysi učil také) už ve svém věku kašleš a tak jsi byl konfrontován s realitou... Výmluva že ti je třicet a máš naježděno hromadu kilometrů je úsměvná.
Komisař měl důvod a pokud ho neznáš, za volant se raději nevracej. V zájmu tvém i všech účastníků silničního provozu okolo...
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.07.17 23:37

Dobrý večer, na to právo má. Tady se totiž nehodnotí, kolik má kdo najezděno a tak. Tady jsi ve škole, to je teoretická výuka - příprava na jezdění v provozu pro všechny, že se to v praxi místy dělá jinak, je věc druhá, ale při zkoušce v autoškole neprojdeš a hotovo. Že se při předjíždění cyklisty místy znamení o změně směru jízdy nedává, to známe, ale při zkoušce si takový přepych nemůžeš dovolit. I ta druhá chyba, že ses při přejíždění do pruhu doprava prý nepodíval do zrcátka (asi ano, já jsem vám u toho nesvítil). Tak to chodí. Jezdím s osobákem, dodávkou, náklaďákem, někdy i autobusem, vím co a jak, ale nejsem si sám sobě dvakrát jistý, zda bych jízdu se zkušebním komisařem udělal. Autoškola není praxe, to je škola - teorie, hodnotí se dodržování ustanovení zákona 361/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů, nic víc a nic míň. Zhruba tak jako jsem dělal dálkově průmyslovku - také jsem věděl některé věci lépe než učitel, ale u zkoušky chtějí, aby žák uvedl to, co je v učební osnově, v autoškole to je takřka totéž. Asi tak.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.07.17 23:42
avatar

Dobrý den, já bych vás od zkoušek vyhodila taky... a to nejsem zkušební komisařka. Děláte základní chyby, ani se nedivím, že vám sebrali řidičák.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.17 00:15

Vy ste nedal smerovku okolo cyklistu,vy sa mu vyhnete a auto čo by šlo za vami ho bude mať rovno pred sebou a zrazí ho,lebo vám smerovka bola zbytočná.Naučte sa jednú vec,že smerovky sa dávajú preto,aby ostatný vedeli váš zámer a nie,že či to je alebo nieje v zákone.

Ohodnoceno: 6x
 
Od: xx
Datum: 08.07.17 11:56

Je zajímavé, že znamení o změně směru jízdy při předjíždění cyklisty téměř nikdo nedává, i když se má dávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.17 12:00
avatar

V provozu spousta řidičů dělá věci co se nemají dělat .Je prostě naší českou národní povahou sr... na předpisy a porušovat je.Je pak ale horší že toto při zkouškách po vybodování se taky neudělám a pak brečím že...viz dotaz!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.17 11:20

jo,nedava,mě to stálo nedávno 500.uz davam.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.17 01:47
avatar

Zdravím,
bohužel může.
Slyšel jsem o několika případech z minulých let (konkrétně z Prahy), kdy se vyhazovalo za úplné nesmysly - nedostatečný odstup při projíždění okolo zaparkovaných aut (jednalo se o holku, takže už z logiky věci nejela jako blázen, protože řidičky začátečnice se v 99% spíš zbytečně courají než šlapou na plyn) a podobné lahůdky. Nechal jsem si tenkrát "udělat rozbor" vyhozených z dotyčného kurzu - za co se vyhazovalo, poměr vyhozených kluků a holek (jednalo se o kurz na SŠ) atd. Docela mne tenkrát zarazilo i to, že z holek byla vyhozena od zkoušky jen necelá třetina, z kluků 90%. O něco později jsem se pak na internetu v několika diskusích dočetl, že v některých městech si tak zvyšovaly příjem autoškoly (kondiční jízdy se platí autoškole) a že poplatek za zkoušku se platí městu zaměstnávajícího zkušebního komisaře, z čehož celkem logicky MŮŽE (ale nemusí) plynout návaznost komisaře na jeho odměňování v souvislosti s výdělkem pro město (nabízí se zde analogie s Městskou policií - pokuty za špatné parkování hlavně ve velkých městech).
Osobně bych vám vytknul (po 37 legálních letech za volantem) pouze jednu věc - používání blinkrů, ve vašem případě u toho předjíždění cyklisty. V dnešním hustém provozu, pokud před vámi pojede něco většího (SUV, MPV, OFF ROAD, dodávka, náklaďák), tak přes něj nevidíte a pokud vám najednou udělá "myšku" od krajnice, kde normálně jede (aby ho stihl předjet než přijede další protijedoucí auto), tak se toho náhled se objevyvšího cyklisty minimálně hodně leknete (pokud ho ovšem nestinete dříve přejet z důvodů nedobrzdění za ním). Pokud tedy jezdíte s něčím "větším", přes co není vidět, dávejte si na to pozor - ušetříte zbytečný problém tomu za vámi.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jani
Datum: 08.07.17 02:38

Já když jsem před nedávnem dodělala autoškolu a začala jezdit,tak jsem potom na silnici zjistila,jak se nedodržují předpisy,rychlosti,atd. Připadala jsem si divně,když jsem např. dala blinkr při objíždění cyklisty /v autoškole=objíždění překážky/a po dokončení předjetí opět blikr,ostatní řidiči to nedělali. Jela jsem při 90 jen 88,v autoškole nesmělo být rovných 90,vypadala jsem taky divně,všichni mě předjížděli,navíc nikdo nejel 90,ale 110 určitě. Takže zkoušky v autoškle jsou hodně přísné,to si dnes zkušený řidič neumí ani představit a takové ty pro něho prkotiny,již dávno zapomněl a nebo spíše mu nedojde,že se musí za zády s komisařem dodržovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.17 19:38
avatar

Chceš tím říct, že dodržování rychlosti, blinkry při předjíždění cyklisty a pod. jsou prkotiny a že už to není třeba dodržovat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 08.07.17 12:03
avatar

Když jsem si dělal ŘP, koleka žák si sedl do auta, nastartoval. "vypněte motor, neudělal jste jízdy" - proč? Nepřipoutal se před nastartováním.

Je to dobrý důvod? Koho by ohrozil? Jen sebe...

A vy? Vy byste zabil motorkáře, ohrozil cyklistu, ... Rozumíte svému jednání dostatečně dobře?


doplněno 09.07.17 11:21:

věřit nemusíte - nevnucuji - jen jsem to zažil... Já to nebyl, tak jsem to neřešil ;)


doplněno 10.07.17 09:43:

http://www.autoweb.cz/beran-kdo-se-nemusi-poutat/

o tom couvání je to diskutabilní - diskutujte s PČR... - já couvám připásaný.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nox®
Datum: 08.07.17 19:28
avatar
To už musel mít hodně špatný den. Asi bych chtěl vědět, jaký paragraf jsem nepřipoutaním se před nastartováním porušil. Pokud by se rozjel, to uz je jiná.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 09.07.17 08:37
avatar

Tomuto neverim.

Jednak to zadny predpis nenarizuje a jednak existuji zakonne situace, kdy se neni potreba pri jizde poutat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.17 09:27

... například při couvání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 10.07.17 10:04

Objíždění cyklisty bez blinkru = hrubá chyba, porušení předpisu.

Bezdůvodně pomalá jízda na dálnici = hrubá chyba.

Odbočení doprava do odbočovacího pruhu bez kouknutí do pravého zrcátka = hrubá chyba.

= Vyhodil tě naprosto správně, nehledej v tom nějaké podrazy a zvláštní důvody...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.07.17 16:36

jaký předpis poruším když pojedu 90 po dálnici..?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.17 16:56
avatar

Bezdůvodně pomalá jízda, ale také záleží na okolnostech ale na dálnici kde se může max 130 jet jen 80 či 90 je skoro sebevražda.Samozřejmě že za normálních okolností (ne za deště,snížené viditelnosti atd)Nvíc je stanoveno že vozidla co nedosáhnou rychlosti min.80km musí na nejbližším exitu sjet z dálnice !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.17 17:39

a kamiony jako jedou kolik? nechapu proč by to měla být sebevražda.. samozřejmě nebudu jezdit v levem pruhu že..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: asd1
Datum: 10.07.17 22:52

Pokud zezadu vypadáš jako kamion tak OK ;) Ale pokud vypadáš jako osobák, tak si koleduješ o napálení zezadu.

Předpis sice neporušíš žádný, ale je to hrubá chyba..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.17 23:22

To nechápu, proč? Pokud se zařadím do Kolony mezi kamiony a budu se některého tou 80kou v pravém pruhu držet, proč by mi mělo hrozit nějak vyšší riziko? Spíš se mi zdá nebezpečnější přejíždět do levého a každého předjíždět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.17 23:41

ale vždyt je to jedno jestli kamion nebo osobak.. nechapu tvoji logiku a neni mi znam puvod toho tvrzení. ale příští rok se teda zeptam na školení, jak moc hrubá chyba to je.


doplněno 11.07.17 07:59: A na zaklade čeho? Jak to posoudi ze jedu bezduvodne pomalu? Ja beru když budu zdržovat provoz v obcích a okrskach o dvou pruzich. Ale na dálnici není problem předjet. Ja si stojím za tim pokud dodržím minimální rychlost a pojedu v pravém pruhu tak mi nikdo nemůže říct ani slovo.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.17 06:37
avatar

Honzo, nemusíte čekat na příští rok, bezdůvodně pomalá jízda je drobný přestupek. Nevěřím tomu, že by za to byl někdo pokutován. Teoreticky můžete dostat pokutu do 2000Kč. Ale taky policista může vše předat do správního řízení.


doplněno 11.07.17 08:37:

Honzo, ale to je o důkazech a konkrétní situaci. Třeba zůžený prostor, při opravách, pojedete v koloně v levém pruhu jako první a pojedete bezdůvodně 60km, místo 80km, co je povoleno, a třeba jedou v pravém pruhu rychleji jak vy v levém.

Sankci můžete dostat, ale byl byste hlupák, kdybyste se sankcí souhlasil.

Proto jsem psal, že nikdo nedostane pokutu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.17 14:53
avatar

Tome, již víte proč Vás vyhodil?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: loonger
Datum: 18.07.17 11:34

Tak to bude pěknej vocásek ten komisař,

chápu toho cyklistu, že někdo dojíždí na neutrál tak to je jenom jeho věc, to mám podřazovat asi jak na motorce do každý křižovatky? *smich* Blbost. Eště vám měl poradit nechat vymáčklou spojku po dobu co čekáte*smich*

Na dálnici je tuším povolení min 65 km/h, takže jak mohl píčovat že jedete pomalu nevim, a to stim koukáním do zrcátka je normální koukám do všech ale abych tam měl čekat pokaždý motorkáře zprava? To si jako myslíte že jsou motorkáři sebevrazi co budou sjíždět z dálnice a předjíždět z prava? To je kravina.

Prostě si měl smůlu na debila v autoškole to se stává,;) to dáš znovu a pohoda.

Ale jako číst tady ty kritiky tak to je docela síla. Když si vzpomenu, že nás učil podřazovat až v zatáčce a ne před ní tak se divím ještě dneska.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.17 12:11
avatar

Tak vy ten řidičák taky vraťte.

Pokud to nevíte, tak na dálnici platí minimálně 80 km/h. Nevím kde jste na 65km/h přišel.

Co se týče vyřazení rychlosti, náš instruktor by Vás za to vyhodil. Hlavně pak u těžších aut. Pokud to nevíte, tak bez rychlosti je auto neovladatelné. Jakmile dostanete smyk, tak nemůžete pracovat s plynem. A pokud by Vás to zajímalo, tak i na vodě můžete dostat smyk. Takže dál si vyřazujte rychlost a berte to jako normální ale pak nebrečte.

Druhá věc, blinkr je od toho aby jste dával znamení ostatním řidičům, že měníte směr jízdy a zpětná zrcádka od toho aby jste kontroloval okolí svého vozu.

A jelikož asi moc nejezdíte, tak se Vám asi ještě nestalo, že Vás na dálnici blbec s vlekem podjížděl...

nemluvě asi o dalších sto případech sebevrahů, které člověk denně potká na cestě, kteří si myslí že jejich auto je nerozbitné, nezničitelné a jejich životy nesmrtelné.

spousty kilometrů v pohodě přeje

zelený ďábel

Ohodnoceno: 0x
 
Od: loonger
Datum: 18.07.17 12:30

Tak pán ovšem dělal papíry na osobák a řeč byla o dojíždění do křižovatky, na vodě jistě smyk dostat můžete nevím jak vy projíždíte zatáčky ale já vždy se zařazenou rychlostí. Nevim proč bych měl brečet, na blinkr jsem psal že zkazil, a zrcátka používám, jen jsem podotýkal že odůvodnění že tam pojede motorka je absolutní nesmyl.

Dojíždět do křižovatky ve městě je uplně normální že z 3 nebo 2 tam dáte neutrál jaktěživ sem neviděl aby nekdo řadil za 1 do křižovatky, možná tak tatra nebo klaďák,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.17 12:16

loonger, kolik že je ta min. povolená rychlost na dálnici? 65 km/h? Není to 50 km/h?*smich*

Hele on na ty debily, jak píšeš, nemá smůlu jen v autoškole, ale i zde na poradně (viz. tvoje "rada")

Ohodnoceno: 0x
 
Od: loonger
Datum: 18.07.17 12:24

ne je to 65KM/H a 80 KM/H ,

Provoz na dálnici

§ 35

(1) Na dálnici je dovolen jen provoz motorových vozidel a jízdních souprav, jejichž nejvyšší dovolená rychlost není nižší než 80 km/hod. V úseku dálnice procházejícím obcí je dovolen i provoz motorových vozidel a jízdních souprav pro veřejnou hromadnou dopravu jejichž nejvyšší povolená rychlost není nižší než 65 km/hod. Mimo obslužná zařízení dálnice je ostatním účastníkům provozu na pozemních komunikacích zakázán vstup na dálnici, chůze a jízda po dálnici.
(2) Řidič smí na dálnici vjíždět a z dálnice vyjíždět jen na místech k tomu určených.
(3) Zákaz provozu podle odstavců 1 a 2 neplatí pro vozidla správce komunikace oprávněně užitá při její správě a údržbě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.17 12:48
avatar
V úseku dálnice procházejícím obcí je dovolen i provoz motorových vozidel a jízdních souprav pro veřejnou hromadnou dopravu jejichž nejvyšší povolená rychlost není nižší než 65 km/hod.Dobře jsi odpověděl, to znamená, že pro osobní vozidlo, je minimální dovolená rychlost 80km/h nikoliv 65km/hCo se týče rychlosti při dojíždění do křižovatky, tak spousta lidí a vidíš to denně, se rozjede a vyhodí rychlost. Bavím se spíše o tomto a myslím, že i tohle měl ten instruktor na mysli. Pokud tazatel dotazu řekne, že podřazoval a pak pod dvojkou hodil neutral, tak ok ale podle mě, instruktor byl naštvaný za vyhození rychlosti ve větší rychlosti.Zpětná zrcátka a sjezd, opět ti budu oponovat, potkávám denně lidi, kteří podjíždějí...a nejsou to jen motorky.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: loonger
Datum: 18.07.17 13:00

Jo tak to záleží do jaký křižovatky dojíždí, reagoval jsem na to vyřazování ve městě z malejch kvaltů, jestli jeli někde mimo a 150 metrů jeli na volnoběh tak jasně že je to špatně, ale to zde není psáno s tim podjížděním, psal že koukal do zrcátek a kontroloval si to, a kdybych byl teda hádavej tak bych se toho komisaře zeptal jak ze zadní sedačky vidí kam koukám já? Nebo už komisař sedí vedle mě? Když jsem dělal řidičák tak byl vzadu. Nepsal jsem že neudělal chyby a že ho vyhodil neprávem, jen že tady by ho všichni nejradši oběsili.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.17 13:40
avatar

tak věšet škoda,ne :)

Jasne, já pamatuji našeho komisaře, který seděl za spolujezdcem do kříže. A máš krásný výhled o tom co řidič dělá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.17 19:52
avatar

Já tedy nevím mám "papíryů krátce jen asi od roku 1977, asi snad stokrát jsem se účastnil (jeko velitel ne instruktor nebo učitel)veškeré výuky nových vojenských řidičů,ale NIKDY se nesmělo dojíždět do křižovatky na neutrál VŽDY,jak u moto,zak i v OA a o nákladních nemluvě, se zařazeným rychlostním stupňem!Na neutrál bylo vždy bráno jako chyba! A v AŠ neúspěch! Jediné napadnutelné by mohlo být koukání do zrcátek,ale dnes komisař nesedí vzadu ale sedí vedle řidiče.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: loonger
Datum: 18.07.17 12:32

Tak to seš asi můj bracha když sem debil. *pusa*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.