Instalace autokamery, kde má být?

Od: Datum: 19.06.17 14:27 odpovědí: 18 změna: 21.06.17 14:45

ahoj, je nějak přesně určeno kde má být autokamera na předním skle? Nebo je to jedno?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.06.17 14:41

Na předním skle nemá být kromě zpětného zrcátka a dálniční známky nic, tedy ani autokamera. Tolik říká předpis;)

Cokoli jiného se zde objeví smrdí naváděním k přestupku*stop*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.06.17 15:42
Prakticky za cokoli v zorném poli řidiče tě může špatně naladěný polda opálit. Nejlíp samozřejmě projde kamera která by se vešla mezi sklo a zpětné zrcátko. Tam ti nebrání ve výhledu. Jakmile na ní zapomeneš a přejedeš s ní hranice do Rakous tak teprv zjistíš co je to pokuta

Datum: 19.06.17 15:53

Ale na druhou stranu policie žádá řidiče o záznam z kamery který projížděl určitým úsekem kde se něco stalo.

Takže babo raď.

Od: krtek66
Datum: 19.06.17 16:23

aby to vyhovovalo předpisům tak kameru musí držet spolujezdec, nebo ji musíš mít na čele...a nebo...nějaký držák do mřížek ventilátorů jak je na mobily

Od: baba®
Datum: 19.06.17 16:56

Děkuji za zájem o mou radu. Myslím, že je lepší kameru nemontovat, protože skutečnost o vyžadování zaznamů policisty od motoristů má slabší pravní význam, než legislativa stanovující podmínky umisťování předmětů do zorného pole řidiče.

Datum: 19.06.17 17:01

Je snad zakázáno umisťovat předměty do zorného pole řidiče? Pokud nebude omezovat výhled řidiče, kde je problém?

Od: krtek66
Datum: 19.06.17 18:56

ano je zakázano mít cokoliv v zorném poli...problém je v byrokracii popřípadě v samotném "orgánu"..jestli se jako "orgán" začne chovat...tak s ním nehne ani pár volů

Datum: 19.06.17 19:58

Já mám třeba v zorném poli spolujezdce, když se otočím, pak i několik. Někdy tašku nebo kufřík. To nesmím? Víte, do je zorné pole?

Datum: 19.06.17 19:58
Mnohé výklady "zorného pole" nejsou jednotné!
Někdo tvrdí plochu stíranou stěrači, někdo jen určité plochy jiného tvaru.
Já mám kamerku mezi zrcátkem a sklem, už jsem její umístění párkrát obhájil při debatě s pomocníkem a ochráncem...
.
Osobně si myslím, že přes kameru v prostředku nahoře neuvidím akorát tak letadlo. Auta jezdí po zemi, semafory a značky uvidím přes horní rohy bezpečně.

Od: scv®
Datum: 19.06.17 22:05

Trochu doplním: příspěvek, ze kterého @hejkal čerpal, je zde. Řeší se tam poškození a opravy skel. Větší obrázek přikládám níže. A pohled MD na umisťování zařízení (v tomto případě navigací - s kamerami to bude podobně) na sklo (z roku 2009; zdroj):

Stanovisko ministerstva dopravy k umísťování navigačních systémů na předním skle vozidla

Obecné určení míst, kde je možné umístit navigační systém připevněný přísavkou na čelní sklo, není možné, protože zorné pole řidiče, tj. pole výhledu řidiče, je nutno posuzovat pro každý typ vozidla individuálně. Plocha čelního skla není u všech silničních vozidel totožná se zorným polem řidiče. V důsledku konkrétních konstrukcí čelních skel a předních částí vozidla dochází v některých případech například k tomu, že řidič čelním sklem vidí na části karoserie a ne na vozovku a okolí vozidla (např. výhled je i na kryt motoru) a tato plocha čelního skla tedy není zorným polem řidiče.

Další plocha čelního skla, která není zornou plochou řidiče, je horní část plochy čelního skla se sníženou propustností (horní ztemňovací pás). Tyto plochy čelního skla jsou uvedeny jako příklady, kdy celá plocha čelního skla není zorným polem řidiče, neznamená to však, že jde o schválení možnosti montovat předmětná zařízení do těchto míst, bez kontroly plnění všech požadavků v konkrétním případě. Při silniční kontrole může policie např. ověřit, zda navigační systém je v konkrétním případě umístěn tak, že nezakrývá výhled řidiče.

Od: lego®
Datum: 20.06.17 11:05

Zda se mi to, nebo je to v obrazku spatne napsane?

Od: qwee
Datum: 20.06.17 11:10

Takže, když jí píchnu za zrcátko tak to bude v cajku? tam to neruší to zorný pole řidiče

Datum: 20.06.17 13:04

já jí mám za zpětným zrcátkem, takže by neměla clonit ve výhledu

Datum: 20.06.17 15:03

a myslíš, že tahle by nebyla vidět? https://www.czc.cz/truecam-a7s/177443/produkt

Datum: 21.06.17 06:42

také mám Truecam, ale model nižší řady. tahle bude asi o maličko větší. každé auto má zrcátko jinak, ale nebál bych se toho.

Datum: 21.06.17 12:04

Právě na těch fotkách vypadá celkem mrňavě :P

Od: scv®
Datum: 21.06.17 14:10

Samotné tělo kamery má 103 x 51 x 40 mm. Střední část držáku spolu s GPS modulem má délku cca 8 cm. Tak, jak dávám kameru na sklo já, má od přísavky po spodní hranu kamery 14 cm. To není až takový mrňous a navíc když dám přísavku za zrcátko, tak je celé tělo kamery až pod ním a je poměrně dobře vidět i z dálky..

doplněno 21.06.17 16:48:

Ten modul funguje kromě přijímače GPS signálu i jako reproduktor pro některá nahraná hlášení - zapnutí kamery, zapnutí GPS, čas (hlásí každou celou hodinu) a upozornění na radary (z uložené databáze). Bez něj kamera samozřejmě funguje, ale je zticha. Ukládání GPS a rychlosti do záznamu lze vypnout přímo v nastavení, není potřeba kvůli tomu GPS modul odpojovat. Případně lze také zapojit napájecí kabel přímo do kamery - když není zapojený do toho kusu před GPS modulem, tak se napájí jen kamera, modul ne.

Datum: 21.06.17 14:45

Já asi ten GPS používat moc nebudu, prý tam jsou radary, ale nevim no, aby se to neobrátilo spíš proti mě, občas nejezdim zrovna "podle předpisů".

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.