BMW 316i vs Golf 1.6

Od: Datum: 19.06.17 11:07 odpovědí: 2 změna: 19.06.17 13:28
Dobrý den ,minuly rok jsem si koupil ve svých 20 letech první auto ,je to VW GOLF IV 1.6 16V 77kw motor AZD za 70 000 Kč
Nyní přemýšlím o prodeji auta,z důvodu klukovskeho snu BMW.
Mám vyhledle BMW 316i
https://www.sauto.cz/osobni/d…w/rada-3/17230964?goFrom=list
Chtěl jsem se zeptat jestli s nim nemá někdo zkušenosti?
Jak jezdi ,spotřeba ,cena náhradních dílu a servisu?
Náročnost údržby auto?
Je to opravdu tak cenově znát ty opravy oproti Golfu?
Diky za sdílení zkušenosti.
Já vím jsem mladý a možná blby kupovat takové auto ale z toho člověk musí vyrůst,proto se chci poptat na vaše zkušenosti

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: davidc
Datum: 19.06.17 12:46

Ahoj,

To záleží. Zrovna tenhle model není žádný rychlík. Má nějakách 77 kw, ale nadruhou stranu je to dostatečnej výkon na naučení se zadokolkou. Spotřeba se pohybuje normální jízdou okolo 8l/100. ND a servis bude celkem srovnatelná s Golfem. Údržba tohohle auta spočívá hlavně na včasné výměny oleje. filtrů a kontrola spojky. Samotný podvozek je daleko lepší než u golfu. Auto už má po 200 000, což znamená dávat si pozor na tlumiče, pružiny a uložení. Potom klasika rozvody jako u každého auta.

Osobně bych šel asi do silnější motorizace s 6 stupněm pro kultivovanější dálky, ale to už je věc na co budeš auto využívat.

Snad ti to ve výberu pomůže. Nicméně bych auto nevyměnil pokud ti bez problému jezdí.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.06.17 13:28
Chce se ti fakt kupovat starou karu kterou nezbas jen kvuli toho , ze ma znak BMW?
Pokud tvuj golf je v dobrem stavu a nezere olej , tak bych neresil. Golf 4 je dobre auto , spolehlive a ty auta jezdi vykonove skoro stejne.
Hlavne tyto bawa byvaji speky , buhvi kdo to mel , buhvi co za mesic budes vse menit , buhvi jak stim jezdil a buhvi zda nebude zrat olej. At pak nemas oci pro plac , prazdnou penezenku , ale hlavne ze bude znak bawa na kapote. Ktomu prodejem toho golfu ted dost penez ztratis.
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.