Jak dlouho je dovoleno stát na ulici v obci?

Od: Datum: 18.06.17 23:42 odpovědí: 9 změna: 28.06.17 09:03

Jak dlouho je dovoleno nechat stát osobní auto na ulici v obci (Praha) pokud tím stáním neporušuji pravidla stání (paragraf 25 ani paragraf 27 ) a ani to nevylučuje žádná dopravní značka v té ulici?

(zde jsou pravidla stání hezky vysvětlena)

Kolik dnů, měsíců, let?

PS: Zajímavé je to pravidlo, kde (pokud to chápu správně) musí zbýt 6 metrů prostoru (2 proti sobě jedoucí auta) vedle stojícího auta a stojící auto nesmí být koly na chodníku pokud ho k tomu značka nevybízí. Vidíte také velmi často stát auta na ulicích kdy blokují jeden jízdní pruh ze dvou, což je "nezákonné"?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mnd®
Datum: 19.06.17 01:54

Zdravím.Sice moc vašemu dotazu nerozumím,ale stát na veřejném pakovišti můžete jak dlouho chcete mimo dobu blokového čištění a to kdekoliv.Těch 6 metrů sice v zákoně je,ale tak nějak se nedodržuje a ani to nejde.Postavte si auto na tři metry mezery a máe skoro vyhráno.

Ale nechat několik let stát vozidlo na parkovišt tak proč to auto vlastně máte?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.06.17 11:29

Dobrý den, já mluvil o ulici, ne o parkovišti či o tom, že by tam byla vyznačená místa pro parkování.. pokud tedy parkovištěm nemáte na mysli místa, kde není zakázáno parkování..?

ohledně blokového čištění, děkuji za info. Zde zajímavá služba: https://cisteniulic.cz/

Od: mnd®
Datum: 19.06.17 23:38

postcd, je jedno jestli je to parkoviště nebo silnice.Pokud je to veřejné a ne soukromé,tak si tam parkujte jak dlouho chcete.Máte auto a řidičský průkaz? Tak jistě znáte zákony a chovejte se podle nich.Když to dělat nebudete máte průšvih.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.17 10:06

Na tvoji první otázku ti neodpovím.

A k tomu PS. Zkus si představit, že tam kde ty necháš stát auto a zůstanou tam pouze tři metry začne hořet a budou tam potřebovat projet hasiči s cisternou.

Zatím jsou hasiči opatrní a než aby někomu poškodili auto, tak raději opatrně projíždějí a k ohni přijedou později. A když to hasiče jednou přestane bavit, tak si do města koupí jedno pásové vozidlo s šípovým pluhem. To pojede jako první a všechny překážející auta odhodí bokem. Hasiči budou mít volnou cestu a řidiči si snad uvědomí, že tam neměli stát (i když u nás si nejsu jistý, že řidiči uznají svoji chybu).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.06.17 14:14
avatar

Máte teoretickou otázku, pokud nedáte přesní místo Vašeho stání, tak odpověď bude vždy hypotetická.

Pokud vozidlo odstavíte ne místě, kde není žádným předpisem omezeno stání, můžete tam pakovat libovolnou dobu. Vy ale předpis znáte, když jste si přečetl odkazy, na které nás posíláte.

Pak jsem asi nepochopil dotaz, nač se ptáte.

PS, ano píšete to správně, i to, že spoustu řidičů toto porušuje. Dokonce i dopravní inženýři nechají namalovat čáry v rozporu se zákonem, v Pardubicích třeba stání těsně před přechodem. Řidiči tam parkují a porušují předpis.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.06.17 21:48

A vozidlo má SPZ?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.17 22:12

má registrační značku (SPZ) a nejeví známky toho, že by bylo nepojízdné/vrak

Od: sssss
Datum: 28.06.17 08:09

zadna maximalni doba neni zadnym zakonem urcena, takze tam vase auto muze stat neustale.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.06.17 09:03
avatar

sssss, správně. Ani (ne)přítomnost značky na tom nic nemění.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.