Nestihnu technickou, co dělat

Od: Datum: 07.06.17 11:12 odpovědí: 17 změna: 08.06.17 12:25

Dobrý den,

mám vůz, se kterým mě čeká v červenci absolvovat TK. Co se stane, pokud vůz nestihnu přistavit v daném termínu? Pochopitelně pojištění budu platit dále, jen mi jde o to, že možná vůz nestihnu úplně připravit. Co se stane, budu-li mít třeba dvouměsíční zpoždění? S vozem samozřejmě jezdit bez platné STK nebudu.

Díky a zdravím

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.06.17 11:15

Nestane se nic. Jen s vozem bez platné STK nesmíte na silnici a na tu technickou byste ho měl přepravit na podvalníku.

Ohodnoceno: 5x

Od: rv
Datum: 07.06.17 11:16

Nestane se nic. Jediný drobný problémek bude, jak vůz bez platné technické dopravíte na STK, ale policie taky není všude, že.

Ohodnoceno: 3x

Od: krtek66
Datum: 07.06.17 11:23

nestane se nic...největší sranda je však v tom, že musíte potom auto na prohlídku přistavit na podvalníku (podle zákona).. Mě se to tak stalo kdysi, že jsem prošvihl STK o 1 den..vůbec jsem to nevěděl a přijel jsem tam s prošlou technickou...borec se jen zeptal jak jsem to auto dovezl když nemám technickou...jsem jen suše odpověděl, že jsem přijel tím autem...naštěstí mě nikdo po cestě tam nechytl..dostal jsem novou samolepku a jel:)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 07.06.17 11:29

Pánové, probuďte se, pravidla nedodržujeme pro radost policie. To můžete klidně radit, že zabít souseda je OK, když vás u toho nikdo neuvidí... Nebo snad chcete, aby mezi nami jezdila potenciálně nebezpečná vozidla, která oficiálně na veřejnou silnici nesmí? Nebo se chcete chlubit jací jste "borci", že porušujete zákony?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.06.17 11:34

čtu si tu zprávu asi po 10. a nějak nechápu její smysl..kdo tu co komu radí za nesmysly? Rady dostal a všechny správné..

Od: lee
Datum: 07.06.17 11:45

Nikdo snad nikomu nic neradil, jen napsal svoji zkušenost. Samozřejmě je zákon, který je třeba dodržovat, ale pokud měl onen "pachatel" třeba 4 roky starý vůz a tedy první technickou, fakt s myslíte, že vyjetím na vozovku den po platnosti STK ohrožoval všechny okolo? To snad ne. Bylo to o pokutu a za blbost se platí, ale veřejné ohrožení vozem, který má najeto třeba 70.000km a ještě je v záruce? To snad ne!

Datum: 07.06.17 11:49

Takže to krtkovo auto bylo kvůli propadlé nálepce nebezpečné a když se nalepila nová nálepka, tak se stalo bezpečným, protože nálepka na dva roky zase zpevnila karoserii? ;)

Ani tazatel nepíše, že by s tím chtěl jezdit. Je na jeho uvážení, zda bude shánět za 2tis odtah na stk nebo dojede těch pár km po svých a riskne případnou 2tis pokutu.

Datum: 07.06.17 12:04

jednou jsem autem jezdil půl roku bez technické, prostě jsem na to zapomněl a nevšimnul jsem si. Zjistil jsem to až po pokutě a světe div se, nechali mě s tím odjet domů. Na druhou stranu mě zastavili na motorce a následně se mi omlouvali, že jim systém ukázal, že nemám platnou STK. Měl jsem jí hotovou 2 dny a jim se systém prostě ještě neaktualizoval. Takže to jsou moje zkušenosti s ne/platnou STK.

Od: mpp
Datum: 07.06.17 11:58

Tak osobně jsem zažil nespočet technických kontrol a pokud není auto úplný šrot tak projdete. Co je to za výmluvu, že to nestihnete? Kravina. Člověk se musí starat o svoje věci, jinak není člověk. V roce 2004 jsem blbě viděl a měl jsem před operací šedého zákalu (vyřešeno v.r. 2005). Na svoje auto jsem si teknkrát nalepil na přední levé okno u řidiče nahoře asi 10 cm pásku, abych nebyl oslňován. To se technikovi na technické nelíbilo, tak jsem to sundal - byrokrat. Sám bych teda nechtěl jezdit autem, které nesplňuje podmínky provozu.

Datum: 07.06.17 12:12

jn..tady ty pásky na přední sklo do dneška nechápu...v té výšce kde se to lepilo to nemělo na nic vliv..jen, že to pomohlo řidiči jinak nic, ale furt s tím byl problém..

Datum: 07.06.17 12:17
Pokud se připleteš k nehodě bez platné technické, máš problémek...

Od: toyota
Datum: 07.06.17 12:46

Děkuji všem za odpovědi ;)

Datum: 07.06.17 13:49

Pokud auto je jen trochu pojízdné,tak s ním ihned zajeď na prohlídku.Technici na autě zjistí několik vad a dají pokyn na jejich odstranění do určitého termínu-asi na měsíc.Do té doby ,pokud nebudou závady těžké,s ním můžeš jezdit.Tedy závady odstraňovat.Ale aspoň víš,co odstranit a nezabývat se drobnostmi.Dělám to tak už se čtyřmi minulými auty.

JABRAKA

Datum: 07.06.17 13:52

To v Čecháš ešte máte dobre,no na Slovensku by vám za 2-3 dni došiel šek na pokutu od dopravného úradu a to 166 € za STK a 166 € za EK.U nás sa nevyplatí meškať ani deň.

Datum: 07.06.17 13:54

Toyoto, nic se nestane, pokud Vás zrovna náhodně nečapnou policisté při kontrole.

Co Vám brání jít na technickou třeba zítra?

doplněno 08.06.17 15:36:

Ok, je jen na Vás zdali risknete a pojedete po vlastni ose.

Ohodnoceno: 1x

Od: toyota
Datum: 08.06.17 12:25
Dobrý den, milane. Mám na voze vytlučenou zadní nápravu a auto momentálně rozebrané v dílně. Toto auto mám jen pro zábavu a jezdím normálně autem druhým. Nestihnu to celé dát dohromady, protože čekám na díly a nemám tolik času.
Od: xenofob
Datum: 07.06.17 21:27

nestane se nic, ale EU legislativa nám už brzy nařídí auto bez platné techniocké prohlídky vyřadit z provozu / dříve depozit/

Na Slovensku už na ro zareagovali a upravili vlastní zákon č. 735 s předstihem, majitelé aut bez platné TP, kteří nedají značky do depozitu tam dostávají od SK policie obsílky s výzvou k zapalcení pokuty v řádech desítek eur

Máme se na co těšit

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.