Automaticky sklopná zrcátka

Od: Datum: 06.05.17 21:55 odpovědí: 7 změna: 14.07.17 17:09

Ahoj! Mám Lagunu, rok 2006. Má Laguna má elektricky sklopná zrcátka, ovšem rád bych poupravil zapojení tak, aby se sklopila po uzamčení a po odemčení zase odklopila... Na Renaulťáckých fórech se toto řešilo, ale nedořešilo. Máte někdo Lagunu a toto řešil?

Ovladač je manuální (je v něm tišťák - dráhy). Nějak tápu, jak pomocí (třeba relátka) vyřešit. Ovladač to permanentně drží v nějaké poloze. Myslím si tedy, že zamykací impulz by přes relátko nestačil. Když ale odpojím ovladač od konektoru, zrcátka zůstanou v poloze, v jaké byla při připojeném ovladači... Je to pro mě z...á záhada *smich* Někdo nějaký nápad?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.05.17 22:10

Konktrétně neodpovím. Ale já bych to neřešil. Vůbec bych neřešil sklopení zrcátek, pokud není k tomu důvod, například vjezd do garáže, kde je po stranách pár centimetrů. Za svou řidičskou kariéru (jezdím denně) jsem sklápěl tak třikrát? Takže ty serva v zrcátkách jsou vlastně další nadbytečná kravina, která zbytečně prodražuje výrobek...

Ohodnoceno: 1x

Od: chuchvalec
Datum: 06.05.17 23:34
Ve vší úctě, na to jsem se neptal. Já to řešit chci, proto jsem položil otázku. Opravdu nechápu smysl vaší reakce.
Datum: 07.05.17 08:37

Já to zase za kravinu nepovažuji a taky bych uvítal automatické sklápění. Jenže to zřejmě znamená přeprogramování "palubního počítače" a tak budu dál mačkat ten knoflík ručně.
Když máte zrcátka poněkud rozměrnější a parkujete u autobusové zastávky v řadě aut, kterou se proplétají davy, pak je dost pravděpodobné, že nesklopené zrcátko budete sbírat ze země rozšlapané ..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.05.17 08:29

Zkuste třeba tady:

http://www.cybertronic-labs.c…eni-zrcatek-afm-t-kit-i141c55

Tuším, že vyráběly 2 druhy - pohledejte.

Datum: 07.05.17 10:28
Potřeboval bys rele, které po příchozím impulsu zůstane seple na nastavitelnou nebo pevnou dobu.

Od: chuchvalec
Datum: 14.07.17 16:41

Zravím, jsem tu zpět po několika týdnech, abych se s Vámi podělil o to, co jsem zjistil. Zjistil jsem, že ovladač je manuální, pracuje na principu přehození polarity, takže jsem do obvodu zapojil dvě relé. Na francouzském fóru jsem našel hezké schéma. Pracují dobře, docílím toho, že po odpojení napětí a rozepnutí relátek a naopak se přehodí funkce ovladače (na sklopené poloze jsou odklopené a obráceně). Jenže! Pokud fyzicky nehnu s ovladačem, nic se neděje, stav ovladače se "neaktualizuje" ač relátka cvakají o sto šest! V ovladači je integráč. Leda by posílal nějaký kód do ŘJ. Ale pak mi nedává smysl měření, kdy dané kontakty opravdu fungují jak je na schématu. Nějaký laguňák, který už to řešil a dořešil? Nebo nějaký elektromág který by věděl co s tím? Vše co já znám je mi tady na nic. Už jsem z toho čudlíku docela rozladěnej *smich* Fakt nevím jaká je funkce toho ovladače *zed*

Datum: 14.07.17 17:09

Ahoj, úplně neporadím, ale nasměruju trošku jinam.

Mám Citroen C5 a sklopná zrcátka si nemůžu vynachválit. Odcházím od auta a nejsem si jistý, že mám 100% zavřeno? Mrknu na zrcátka a vím hned.

V dnešní době rušiček dálkového ovládání je to super vychytávka.

Zkusil bych to naštudovat tam, kde už to je.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.