Prodej auta na základě plné moci

Od: Datum: 21.04.17 12:27 odpovědí: 4 změna: 21.04.17 18:49

Dobrý den,

budu prodávat auto za tátu, mám k tomuto účelu vystavenou a ověřenou plnou moc. Ale ani jeden a ani kupující nevíme, jak vlastně formulovat kupní smlouvu, kdo má být uveden jako prodávající? Já nebo otec? A má být v kupní smlouvě nějak explicitně uvedeno, že se jedná o prodej na základě plné moci? Případně úvítám i další rady k této věci.

Děkuji předem za odpovědi.

Jarda


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: satak
Datum: 21.04.17 12:55
Smlouva na tátu.Vy potom máte k tomuto úkonu plnou moc...tedy k přepisu vozidla...asi.Nevíme k čemu přesně to máte vystavené...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.17 13:31
avatar

Jardo, pokud jsem Vás pochopil správně, tak máte plnou moc k ničemu. Páč prodej vozidla je jedna věc, na to nemusí být písemná kupní smlouva, stačí i ústní, a klidn to můžete prodat za otce, když s tím kupec bude souhlasit.

Něco jiného je změna majitele na registru, to musíte mít od otce ověřenou plnou moc, k převodu vozidla, nikolv však plnou moc k prodeji vozidla.

Co je přesně v textu zmocnění?

Nedejte se odbýt kupcem, že on zařídí převod bez Vás, že mu stačí plná moc od otce. to byste mohl naletět.


doplněno 21.04.17 18:53:

Já bych napsal kupní smlouvu jako za otce, Vy jí podepíšete, před to napíšete písmena "vz".

Kupci ukážete plnou moc. Na úřad půjdete společně, tam musíte předložit ověřenou plnou moc. (nedávejte doklady z ruky, abyste nedopadl jako stovky jiných...)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarda91
Datum: 21.04.17 14:41

Budu vyřizovat jak samotný prodej, tak potom přepis vozidla, následné úkony po podpisu kupní smlouvy jako přepis vozidla, že potřebuji ještě plnou moc od kupujícího, že je potřeba si nechat TP a absolvovat evidenční kontrolu - to snad chápu, o tom se dá dost načíst na internetu. Ale v čem mám opravdu zmatek je formulace kupní smlouvy. Řekl bych, že prodávající bude uvedený můj otec a dole, u podpisu prodávajícího, bude uvedeno něco jako "na základě plné moci ze dne" a můj podpis. Ale nevím...

Text zmocnění zní takto

aby mne v plném rozsahu zastupoval a vykonával veškeré úkony spojené s prodejem a převodem níže specifikovaného motorového vozidla a s převzetím finanční hotovosti za toto motorové vozidlo.

Datum: 21.04.17 18:49
avatar

Zbytečně uvažujete o ztížení podmínek prodeje.KS lze i ústní takže je jedno zda-li tam budete figurovat či nebudete,spíše sepište dodatek KS o technickém stavu kde jej pravdivě a dle znalostí auta popíšete! Pak je nejlepší jít oba dva na STK udělat EvK a pak zapsat změnu na úřad (tam je třeba -protokol o STK nebo EvK ne strší 10 dnů, dále doklady auta-TP a ORV nebo dva díly ORV,pak osobní doklady či ověřené plné moci prodejce a kupce a jako poslední doklad o PR což je ZK ,je lepší když je již uzavřeno na kupce,který pak může do 2 měsícu bezproblémů zrušit a přejít jinam)Poté může kupec odejet svým aute se svými doklady .Jinak pokud uděláte EvK a pak on s autem odjede a pošle doklady auta je to zbytečně zdlouhavé a nemusí dostát závazku.Když odjede bez dokladů pak riskuje i ztrátu ŘP při příp.kontrole pomahačů a to že Vy nesplníte povinnost a on nebude mít auto ale jen soubor náhradních dílů!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.