Doporučení auta

Od: Datum: 20.04.17 19:12 odpovědí: 18 změna: 21.04.17 19:41

Dobrý den, chceme si s přítelkyní koupit auto do cca. 2 měsíců. Jsme 2 studenti těsně před ukončením a potřebujeme vybrat malé auto s co nejmenší spotřebou do zhruba 65 tis. Neorientuju se v cenách přepisu a okolních nákladů, ale doufám že se vším všudy se vlezeme do 70 tis. Potřeboval bych tedy na doporučení malé autíčko, na objemu ani výkonu nezávisí, jde hlavně o dojíždení přítelkyně do práce, takže prioritou je dobré parkování,nízka spotřeba,čím nižší objem tím nižší pojistka a spolehlivost. Jedinné auto které mi bylo zatím doporučeno je toyota yaris :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 20.04.17 19:33

spotřeba - spotřeba - spotřeba - a najednou servis za 30 tis - spotřeba pak už nezajímá...

Prosím, uveďte pár informací:

Jak daleko na jedno nastartování bude jezdit? Máte psa či plánujete v nejbližší době dítě? Město nebo vesnice? Dosavadní vůz? (třeba rodičů...kterým jezdila)

doplněno 20.04.17 21:34:

nechtěl jsem střílet jako kolegové bez informací... no ale pokud se tazatel dokáže vrátit a trochu zamyslet, pak můžu upřesnit i návrhy...

1) pro dva lidi - tj. 3-4 dveře,

2) spotřeba nafta

3) levnější servis benzín

4) parkování ve městě malý vůz

5) pravidelné cesty vesnice-město přes dálnici

6) servis máte v okolí? kdo a jak je spolehlivý? Není zaměřen na jednu značku či koncern? - servis v autorizovaném servisu bude třeba za shodnou cenu dílů, ale práce místo 200,- bude 2000,-... toyotu třeba servisovat můžete tak maximálně na výměnu oleje a destiček - jakýkoliv problém bude drahá oprava...

atd. atd.

nápady:

Citroën Saxo 1.4 VTS / 1,5D

Renault Clio 1.4,55kW / 1,9D

Volkswagen Polo 1.9 SDI

motorizace v naftě bych bral bez turba (riziko 20-30 tis za turbo)

doplněno 21.04.17 08:48:

@krtku - jestli že máte peníze na auto cca 60tis, pak musíte kupovat auto za 45 a zbytek dát na prvotní servis. Většinou rozvody, brzdy, olej, filtry, výfuk atd. Těch 15-20tis tam padne bez větších problémů jen pro jistotu, že to rok-dva pojede a bude bezpečné.

Pokud chcete doporučovat turbo - předpokládám i velké kw a objem (nenašel jsem váš konkrétní návrh), nejlépe nad 100 kW a minimálně dvoulitr... jste zcela mimo tazatelovy parametry. Těžký motor znamená nejen drahou pojistku, ale i častý servis přední nápravy a riziko (s ohledem na stáří a chování předchozího majitele) výměny vstřiků, turba atd. Ty částky za servis jsou pak v desítkách tisíc navíc - proč? Protože turbo.

Poslední měsíce jezdím po dálnici průměrnou rychlostí 30km/h. Proč? Protože, když už jedu někdy rychleji, potkám debila s turbem, co leží na krajnici a právě rozmetal nákladní vůz... prostě si myslel, že jeho turbo mu dá sílu a může vše...

Minulý týden kamarád přišel na novém kamionu MAN o přední kolo a kus nápravy - jeden pán s audinkou a super výkonem mu v zatáčce to kolo urval - sám své auto sešrotoval, ale přežil... Kdyby neměl turbo, nevletí do té zatáčky 100km/h s představou nesmrtelnosti... Turbo často vkládá řidiči představu, že Fyzika je blbost.

Osobně mám turbo - HDi 66kW - ale před tím jsem měl čistého 1,9D a s tím jsem byl naprosto spokojen. Kdyby neshnilo, jezdím v tom ještě dnes. Zatím jsem za 20 let neboural a najedu cca 30tis km ročně.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.04.17 19:57

Fabia 1,9 SDI, povinné dle výkonu-ne objemu.

Ohodnoceno: 1x

Od: krtek6*
Datum: 21.04.17 07:39

takovou blbost jsem už dlouho nečetl...*zed* ten kdo doporučí 1,9 bez turba je uplnej blazen..

Datum: 20.04.17 21:22

Zdravím,tak já bych vám doporučoval,Škoda fabia 1.4 16v 55/74 kw.Na parkování je to super,všude se vejdeš hlavně i ve městě se dá bez problému zaparkovat.Náhradní díle zeženeš všude,a za levno.Spotřeba něco kolem 6l/100km.

Datum: 21.04.17 05:55
Já bych bral jedničkovou oktávku 1,9tdi...
levné, relativně spolehlivé, malá spotřeba, je jich na trhu tolik že se nechá sehnat v dobrém stavu, levné díly, atd.
Za málo peněz docela dost muziky.

Datum: 21.04.17 07:00

Já bych naopak napsal, že za hodně peněz, málo muziky.

Ceny se drží díky kultu Octavia s 1.9 TDI nesmyslně vysoko. Jsou daleko výhodnější auta.

doplněno 21.04.17 07:34:

Kdyby šla normálně sehnat v super stavu 2003 rok za 50tis. ,tak nemám problém. Ale to se povede tak jednomu ze sta a nebo tomu, kdo si to vymyslí. Stačí se podívat na inzerci.

Jestli máš takové štěstí či nadání, začni se tím živit. Lidi ti utrhají ruce.

Datum: 21.04.17 07:13

Teď jsem se zrovna byl dívat se známou na jednu 2003 za 50tis, super stav, nová tk, gumy.

Takže by mě celkem zajímalo jaké auto je srovnatelné a za stejné peníze.

doplněno 21.04.17 13:28:

Přesně jak jsem čekal... spousta slov a kokrétní doporučení srovnatelného auta nikde...

Jen namátkově jsem zadal oktávku do sbazaru a do 50 tis jich tam je spousta.

Když se udělá prvotní servis, tak jakákoli znich bude super auto za pár korun a bude to stát stejně jak SDI fabie.

https://www.sauto.cz/osobni/d…/octavia/17254735?goFrom=list

https://www.sauto.cz/osobni/d…/octavia/17259028?goFrom=list

https://www.sauto.cz/osobni/d…/octavia/16811148?goFrom=list

https://www.sauto.cz/osobni/d…/octavia/17257559?goFrom=list

https://www.sauto.cz/osobni/d…/octavia/17242644?goFrom=list

Od: asd1
Datum: 21.04.17 13:54

Např. Marea Weekend 1,9 JTD 105, za 20k seženeš mnohem lepší stav než ty olítaný plečky v odkazech... Ostatně podobnou oktávku seženeš za 30k, nemusíš nechávat 20k bazaru za naleštění a zamaskování vad...

Mmch. myslíš že Okta je malý auto vhodný do města?

Datum: 21.04.17 14:37

a doplním - kastle pozink oproti shnilé škodě, díly za polovic, výbava lepší...

Ale pořád je to VELKÝ AUTO ! - tazatel chtěl malé, pro partnerku - s možností lehce zaparkovat. Tj. ideálně hatchback a malý auto.

Dnes je tu jistě už jedno, jestli se tu pohádáme, tazatel totiž koupil, co partnerka chtěla - tj. fialovou metalízu a hnědé potahy... značka a motor je už na posledních místech výběru ;)

Datum: 21.04.17 06:48
Fabia I SDI nebo 1,4 MPI s LPG.

Datum: 21.04.17 07:40

Proboha..další takovej...žádnej motor 1,9 bez turba*zed*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.04.17 07:57

co jsem slyšel od majitele 1,9 SDi, tak to žere málo, motor držák, jen línější (Fabia I combi).

Datum: 21.04.17 08:01

právě.."línej volej"...když už si budu kupovat takovej obsah tak ať to jede..

Datum: 21.04.17 07:52

Lidi já teda nevím, ale tazatel píše, že chce malé auto a vy mu doporučujete Octavii :)

Já bych se přikláněla k Toyotě yaris. Máme ji doma už 10 let, kupovali jsme ji pro syna tehdy za 80 tis. ojetou a je to pořád dobré vozítko, teď už sice s nějakýma muchama, ale službu udělala velkou.

Teď se právě dívám po autech a další v řadě se mi líbí mimo Toyoty Yaris, Ford Focus. Dá se sehnat ojetý za slušné peníze.

Od: kuky®
Datum: 21.04.17 09:31
Toyotu Yaris, Ford Fiesta, Škoda Fabia, Suzuki Swift, Renault Clio

Od: asd1
Datum: 21.04.17 11:08

Panda, motor 1,2 8V, Punto II po FL (velký světla) a novější, motor 1,2 8V

Yaris OK, ale drahý.

Fabka je předražená, do města je lepší Punto/Panda - vyšší posez, lepší vhled. Do města je ideální Panda, taky proto si drží svojí cenu. Punto je větší a levnější, technicky jsou zhruba nastejno. V ČR naprosto nedoceněný auta.

Od: luuu
Datum: 21.04.17 19:32

Týjo lidi mockrát děkuju za všechny tipy, ani jsem takový ohlas nečekal. Určitě všechny vaše nápady a návrhy prostuduju...Jen pro doplnění, žádné děti ani pes v blízké době, opravdu jen auto pro nás dva případné svezení někoho známého, jinak standartní vzdálenost po nastartování je cca 35km do práce a zpět. Mockrát díky :)

Datum: 21.04.17 19:41

V tom případě bych doporučil právě naftový a nejlépe 1,5D - ten motor dokáže přežít všechno. 3dveře pro pohodlné nastupování. Nedávno přivezl skorosoused krásný clio v plné výbavě za 30tis - vše v elektrice, klima automat, ... jen si pro to jel do Belgie tuším... vypadá to jako nový...

Zkuste se poptat u nějakého známého servisáka, jeslti někdo v okolí nemá zájem prodat jím servisovaný vůz - budete mít jistotu aktuálního servisu a tak trochu záruku... Já naposled třídvéřáka prodával kvůli dítěti - kočárku. Takových lidí je spousta.

U novějších kousků doporučím 1,4 HDi - kvalitní motor.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.