Výfuk - tichý zadní tlumič na benzín 2.0

Od: Datum: 20.11.12 19:21 odpovědí: 9 změna: 23.11.12 07:09

zdravím. potřebuji vyměnit zadní díl výfuku, hlavně mi jde o to aby byl uplně tichy ,zadny laděny nebo sportovni vyfuk, vazne nechci ..takovy tichy vyfuk jde mnohem hur sehnat ,nez nejaky sportovni, tech je spousta .Nevite nekdo o necem , nejaky universal ,nebo lze pouzit i nejaky z jineho dvoulitra ,hlavne tak do 1500kč? Uz me stve ten rachot ,a to tam mam ted takovy sportovni s decentnim zvukem ale ja bych chtel uplne normalni tiche auto. Jedna se o vuz Mitshubishi Eclipse ,motor 4G63 obsah 2.0 ..Diky za odpoved.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: prochy35*
Datum: 20.11.12 19:36

Jakákoliv náhrada za originál je dost tichá pokud se nejedná o tunning výfuk. Dobrá značka je Bosal a Walker

Datum: 20.11.12 20:15

tuning urcite nechci. Chtel bych ten zvuk maximalne utlumit :)

Datum: 22.11.12 19:16

zdar ,chtel jsem se zeptat jestli by byla kravina dat na Mitshubishi Eclipse 2.0 1992 110kw ,zadni tlumic vyfuku ,urceny puvodně pro Skodu Favii 2.0 / 85kW .Je to znacka Tyll .Nemel by to byt problem? Jedna se o klasicky tlumic ,myslim že i dobre kvality ,zadny tuning ,jde mi o maximalni utlumení proto jsem ho vybral. Tak snad by to nedelalo naky bordel kdyz ten vyfuk je urceny puvodne na tu Fabii? Dekuji za odpoved.

Datum: 22.11.12 19:23

ono to není zas tak jednoduché-proudění výf.plynů bude stopro jiné u Fábie a jiné u Myšáka-jsou jiné odpory,jiné středové tlumiče,odpor celkového potrubí atd...Mimochodem spočítat to správné výfukové potrubí stojí spoustu času,experimentů,měření atd.i proto stojí zakázkové svody+potrubí tak 10 000,- a výš...Sice bude hezký mít koncový díl "tichý",ale že vám auto ve finále pojede třeba hůř a o litr benzínu na 100 km víc bude asi za chvíli lézt na nervy,že...?!?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.11.12 20:08

treba to tak nemusi byt ,ale fakt uz nevim jak bych to jinak resil ,nechce se mi ivestovat do vyfuku velke penize ,max tak do 2000kč ,staci mi jen nejaky ten zadni tlumic sehnat aby byl vhodny na obsah 2.0 /110kw ,ale vybrat ten spravny akorat ,nejaky universal nebo ja nevim .Ted tam mam sportovni vyfuk ,taky sice je uvnitr jakasi prepazka ,tak je to takovy decent ,ale porad je to dost pruchozi a hlucny

Datum: 22.11.12 20:29

ono obecně je lepší spíš lepší průchodnost-zvukový projev je spíš vedlejším efektem...-nebude snažší a i vcelku levný řešení sehnat origoš třeba na vrakáči(zkus cinknou H.Deršákovi Mlčechvosty u Mělníka-dělá Myšáky už od revoluce)...

Datum: 22.11.12 20:39

1. U sériového auta, kde není výkon hnán na samou hranici, nemá koncový tlumiš výfuku na výkon a ani spotřebu prakticky vliv i když si to někteří tuneři myslí. (hlavně o výkonu)

2. Buď kup univerzální nebo tlumič na jiné auto. Hlavně ale musí mít stejný průměr vstupu jako ten stávající.

3. Pokuď chceš opravdu ušetřit, můžeš navštívit nějaké vrakoviště a za pár korun koupíš dle průměru starší.

doplněno 23.11.12 08:57:

@erikch Ten stejný průměr vstupu jsem neuváděl, aby tam šel nasadit bez vaření. To není důležité.

Důležité je, že dle vstupního průměru se dá +- určit na jaký výkon byl tlumič stavěn.

Datum: 22.11.12 21:04

ja bych radsi koupil novy tlumic ,ty netuningove myslim driv odchazeji ,ten Tyll by mel byt nejlepsi z tech levnejsich co jsem se tak docetl ,tak nejspis bych sel tady do toho co je na fotce ,ale jeste musim overit ty rozmery toho prumeru vstupu

Datum: 23.11.12 07:09

průměr vstupu není problém-při troše šikovnosti s COčkem a vlastnění i jen pár kousků trubek výf.potrubí v metráži...Stejně se to většinou vaří...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.