Rozvodový řemen a pumpa

Od: Datum: 16.02.17 19:12 odpovědí: 9 změna: 19.02.17 08:11

dobrý den

koupil jsem jiný motor kde byly udělány rozvody i hlava. Motor Peugeot benzín KFX 1.4, 1997, mám dle foto dotaz :

1. vodní pumpa : zdají se mi malé lopatky v motoru - původní co kdysi měnili v peugeotu jsou větší viz foto motor s pumpou s malými lopatkami a foto staré vodní pumpy i na webu se info liší jak to má být správně?

2. jak se otáčí motor doprava ne? na třetí fotce jsou šipky na řemenu, že je to blbě? Šipky maji ukazovat ve směru chodu motoru tj doprava dle hodinových ručiček pokud se díám na motor ze strany řemenice..? diky moc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.02.17 20:43

Martiene-buďto to neřeš a nech být ,nebo to vyměň a opúět -neřeš to.Osobně by mne to nenapadlo toto řešit a když jsem byl v obdobněé situaci tak jsem jen raději dal nový řemen a pumpu nezkoumal-na šroubech adalším bylo vidět že vše bylo měněno,tak jsem pro sichra dal jen nový řemen. na XUD 9 reps D9B ve 405

doplněno 18.02.17 19:44:

Martine jistě znáte servicebox? pkd ne tak v sz!

V obrázku si porvěřte VČ v originále a porovnejte s tím co máte!Osobně jak mladýmu na 106 ,tak sobě na Xantii ověřuji originál VČ dle serviceboxů (Peu nebo Ctr!) a občas díky tomu jsou ze mne v "mototechně" docela mimo-když jim toto doložím!

doplněno 18.02.17 19:46:

Neznám Tvůj VIN tak jsem zadal motor 1,4i 75 (TU3JP)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.02.17 20:54

práve bych to neřešil jen nevím zda je rozvodový remen správne daný dle sipek na remenu ...a dle otáčení motoru

a ta vodní pumpa má uplne jinak lopatky nez ta kterou kdysi menili v autorizáku, ta nová na motoru má malé lopatky a tudíz usuzuji ze to bude mít menší prutok - to je tá vec kterou jsem resil v minulosti na mém motru, který se přehříval ,pokud je malý prutok vody tak to motor neochladí proto jen se ptám na to dle oem mi vyjednou cerpadla s malými i velkými loaptkami... :)

Datum: 19.02.17 08:11
Mně to zatím vždy pasovalo,jak jsem psal-dle serviceboxu orig.číslo.Nebo na eschopu (www.autodilyhulin.cz ) od.p.Tobolika (dvorní dodavatel nd pro xantiaclub) -zadám díl VIN -on vybere nekolik dílů a odmejluje a já si dle kapsy vyberu.nestalo se ,že by přišlo špatně.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.02.17 04:03

service box mam přístup základní...u těch vodních pump je problém a nejen u nich..dle jednoho OEM čísla existuji pumpy s ruznym tvarem a velikostí lopatek pak asi vziká problém, měl jsme problém i s tlumičema, nakonec až TRW pasovalo aby byla stejná výška misky pružin od těhlice :) v servisech to nakoupí dle OEM kodu nezkontrolují dle originálu a je problém...

na obr ze service boxu je srávný tvar lopatek - stejné jako na staré pumpe co jsem mel doma schovanou...

pumpu koupím novou, ten řemen mohu použít když je blbe namontovaný nebo taky radeji nový? motor jeste nejel..

Od: fik
Datum: 16.02.17 21:00

Řemen je nasazený opačně,přehodit,je navržený na otáčení v opačném směru,neříkám že by se to přetrhlo hnedka,ale za nějakých pár desítek tisíc kilometrů by to mohl být problém.

Jestli má vodní pumpa menší lopatky,podle fotky se mi to nezdá,ale pokud ano můžeš mít v létě problém s chlazením,chladící kapalina zkrátka nebude obíhat tak jak má. Pokud tam někdo narval nějakou no name napodobneninu tak bych se tomu ani nedivil

Datum: 16.02.17 23:59

diky moc

Od: mire
Datum: 16.02.17 21:47

Pokud jsou na první pohled vidět takovéhle nesrovnalosti, tak bych se bál ten motor nastartovat. Kdo ví jakej šmoula ty rozvody opravoval.

Datum: 17.02.17 07:41

možná by Ti napovědělo video na Youtube. ten řemen bude obráceně.

Datum: 18.02.17 18:39

podivej se do katalogu jak vypadaji ty lopatky nejlip na origu.. takove šilene lopaty maji pumpy GRAF..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.