Peugeot - nejede, nestartuje

Od: Datum: 03.11.12 19:25 odpovědí: 7 změna: 04.11.12 08:31

Prosím o radu, kde všude hledat chybu, než pojedeme směr servis.. :)

Čerstvě nabitá baterie, s autem ujeto cca 600m, po vypnutí už nenastartovalo.. Kontrolky svítí, ale zdá se, že méně, startér se neroztočí.

Je to Peugeot 206, diesel, r. v. 2000.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ar*
Datum: 03.11.12 19:39

Překontrolovat kontakty na baterce a ukostření. Změřte kolik má baterie V. Jestli kontrolky při pokusu o startování zhasnou a kontakty a ukostření bude OK, pravděpodobně se baterie odporoučela.

Budeli vše v pořádku, zkusit start na krátko.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.11.12 19:46

Svítí i kontrolka dobíjení před startem?

Ohodnoceno: 2x

Od: flip
Datum: 03.11.12 20:01

Zatím díky - zkusím první radu, ale až zítra, auto zůstalo před obchodem a už je tma.. :)

Od: dennils
Datum: 03.11.12 20:31

Pravděpodobně alternátor nebo autobaterie.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.11.12 20:33

no myslim že by na čerstvě nabitou baterku najelo víc než 600m.. spíš tam bude někde zaoxidovany spoj nebo starter,,,

Datum: 03.11.12 20:48

Je to Had nebo klasika 1,9TD or D?

Dle toho že se zdá že svítí méně tipnu-špatná baterie nebo starter.

Překontroluj ukostření (všechna-baterie-kastle,motor,převodovka, starter) když tak rozeber očisti a zase smontuj, pak na starter zda vysouvá pastorek nebo zdali se alespoň roztočí.Pkd je to ještě TD tak (a riskneš to) zkus roztáhnout,na více zkus peu-club.Onehdy se toto řešilo,ale nvn zda šlo o Xantiaclub,citroeny.cz citroen club či peugeot-club ,tam šlo o 1,9TD ale protože mám benál tak jsem to nečetl celé.

Od: peterk3
Datum: 04.11.12 08:31

to bude spatny starter mel jsem podobny problem s fiatem

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.