Vztahuje se pojištění na stopaře?

Od: Datum: 15.02.17 20:10 odpovědí: 6 změna: 20.02.17 18:44

Zajímalo by mě, zda a jak se řeší případ, kdy při havárii dojde ke zranění stopaře (nebo obecně spolujezdce). Pokud nehodu zaviní třetí strana, je to jasné, ale co když ji zaviním já? Mám povinné ručení i havarijní pojištění. Pomůže mi některé z nich?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.17 20:13

povinné ano, havarijní pouze v případě, že máte pojištěné sedadlo spolujezdce

Ohodnoceno: 0x

Od: klus
Datum: 15.02.17 20:16

Havarijní pojištění nemám, v povinném ručení mám i pojištění řidiče a spolujezdce.

Od: cicka*
Datum: 15.02.17 21:38

Nejvíce pomůže, když si prostudujete pojistné podmínky vašich pojistek. To platí v případě, že hledáte konkrétní odpověď a ne jen snahu o pokec na dané téma.

Datum: 20.02.17 18:27

Pojištění zákonné odpovědnosti za škody způsobené provozem motoro vého vozidla by se mělo vztahovat na všechny škody, tedy také na škody na zdraví způsobené spolujezdci - stopaři.

Od: klus
Datum: 20.02.17 18:28

A proč by se tedy připojišťovaly sedadla (řidič/spolujezdec)?

Datum: 20.02.17 18:44

Pro případy, kdy na sedadle splujezdce sedí manželka nebo jiný člen rodiny, kterému se z povinného ručení škody nehradí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.