Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.02.17 09:17

Vychádzate z parkoviska,z miesta mimo cesty,tak dávate prednosť.Nieje to križovatka dvoch rovnocenných ciest.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.02.17 09:19
avatar

Přednost nemáte. Zde nemůžete uplatnit tzv. pravidlo pravé ruky, neboť se nejedná o křižovatku, nýbrž o výjezd z účelové komunikace. Zákon o silničním provozu praví: křižovatka je místo, v němž se pozemní komunikace protínají nebo spojují; za křižovatku se nepovažuje vyústění polní nebo lesní cesty nebo jiné účelové pozemní komunikace na jinou pozemní komunikaci,

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cicka*
Datum: 08.02.17 09:35

V případě parkoviště "1" je pravděpodobně přednost vozidel přijíždějících zprava, u parkoviště "2" by vyjíždějící měl dát přednost. Bohužel toto by se řešilo až při správním nebo soudním řízení, jinak se běžný účastník provozu nedokáže vyznat v dopravně stavební situaci, To lze jedině na místně příslušném dopravně správním úřadě, kde je jasně dáno co je komunikace a jaká a co jsou jiné plochy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.17 10:30
avatar

AA sumbark , tam to znam jak sve boty.

Jinak ne , pri vyjezdu z parkoviste davate prednost vsem.


doplněno 08.02.17 12:02:

Tak jednicka je znacka parkoviste , davas prednost vsem.

2ka podle obrazku bez znacky parkoviste , takze obyc krizovatka. Jenze tam ti stejne nikdo neda prednost z prava , tak je treba davat stejne pozor.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: asd1
Datum: 08.02.17 11:29

Záleží jestli to je křižovatka nebo ne. Z terénu to dost často není jasné a pokud si nezjistíš jak je ta komunikace vedená tak to nepoznáš. Takových pastí je poměrně dost, někdy to je šotolinová cesta a jde o křižovatku (přednost zprava), jindy zase asfaltka a křižovatka to není (přednost zprava není). Že to křižovatka byla/ nebyla se často zjistí až při bouračce kdy si oba mysleli že mají přednost...

Když nevíš tak je lepší zastavit, nebo přibrzdit - když tam vjede tak se stihneš vyhnout nebo zastavit... Lepší jak řešit bouračku ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.17 00:35
avatar

Souhlasím s příspěvkem/odpovědí od asd1. V několika velkých "parkovacích areálech" ( na jménu konkrétního města nezáleží - jedná se o relativně velké, rozlehlé parkovací plochy mnohonásobně větší, než parkoviště uvedená v dotazu. Jsou to prostě nákupní zóny ( Albert, Makro, OBI a další jiné), kde příjezdová cesta je opravdu široká a z ní jdou úzké odbočky na parkovací plochy, jednoduše řečeno "babylon". Jsou tam sice dopravní značky, ale pak prostě už značky "zmizí" a nejsou, přitom charakter a parametry vozovky jsou stále stejné ( jako příjezdová "hlavní silnice"). Špatně se to popisuje, ale praxe je následující: Zhruba polovina řidičů pravidlo pravé ruky dodržuje a druhá polovina ne. Většinou se však jezdí pomalu (20 - 30 km/h) a kupodivu , přestože "pravidla provozu se dodržují tak na 50 procent" vše funguje vcelku bez problémů. Závěr: tak, jak píše asd1 - je spousta pastí a pastiček, vše funguje jen s patřičnou dávkou opatrnosti převážné většiny zúčastněných.


doplněno 09.02.17 00:38:

Pokud se týká konkrétní odpovědi na zadanou otázku - jednoznačně bych dal přednost při výjezdu z uvedených parkovišť na příjezdovou ulici.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.